Přejít na obsah

Řetěz v rozvodech 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

ono to nebude ani tak novým olejem, ale olejovym filtrem, ktery může lépe držet tlak, narozdíl od stareho... ktery mohl byt vadný

 

Asi ťa nepoteším, ale podľa mňa sa ti rachtanie reťaze za pár týždňov vráti. Teraz je ten olej nový, ale časom ako začne strácať svoje vlastnosti, tak to budeš mať podobné. Každopádne ako to tu už odznelo, drž hladinu oleja vždy na povolenom maxime. Samozrejme skrátenie intervalu na 10 tisíc km je správne rozhodnutie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak k mému připadu 1,2 TSI O2FL MR2011

 

Auto odjelo na odtahu jak jsem psal. Ze servisu se ozvali, ze to budou rozvody, ale ze upresni odpoledne co se vse poskodilo. Odpoledne tehoz dne oznamili, ze rozvodovy retez preskocil a potkaly se pisty a ventily, ve valcich neni tlak a je nutna vymena celeho motoru.

 

Rovnou netvrdili ze to nikdy nevideli (doslovna citace - bez predchoziho dotazu).

 

Rovnou nabidli, ze Škoda auto zaplati celou cenu nového motoru a 70% nákladů na práci. Tedy kulance na auto 5 let a 1 měsíc a 98 tis. km.

 

Auto mam zpět. Motor je nový, auto šlape jako hodinky. Zaplatil jsem přesně 4 500 Kč. (celková cena opravy 109 000 Kč). Zapůjčení náhradního auta a odtah samozřejmě zdarma v rámci záruky mobility.

 

Za mně tedy problém sice nastal, ale vyřešen k plné spokojenosti (jak technické tak finanční).

 

Jen bych měl 2 připomínky a rady:

 

Telefonní linka k záruce mobility je na ...... Měl jsem problém s jiným autem (též O2FL) a s převodovkou a tehdy 2,5 roku a 123 tis. km a doporučili mi pokračovat v cestě což převodovku zcela zjevně zcela dorazilo. Nyní poučen z minula jsem trval na příjezdu servisu a byl jsem během hovoru opakovaně poučen, že jej pošlou i s náhradním autem, ale že o uplatnění záruky mobility rozhoduje servis a že pokud to neuzná tak si to zaplatim i s chlupama (opět jsem doznal, že motor lze nastartovat a je v běhu - jen start odpovída spíše Škodě 120, při vyřazené rychlosti na volnoběh před křižovatkou sám chcípl a na volnoběh má nestabilní otáčky něnící se v rozmězí 600-1000 ot). V servise stav vyhodnotili jak jsem psal, jako zcela nepojízdné ta dáma by mně chtěla doporučit pokračovat v jízdě. Prostě nevěřte že na druhé straně sedí někdo kdo někdy auto viděl  !!!!! Příšerná služba pozor na jejich rady a varování!!!!

 

Druhá výtka je k servisní síti Škoda. Chlubí se že mají 300 servisů v ČR a chtějí to zredukovat. Výsledek redukční diety je, že v Brně jich je stále 10 jak bylo, v Olomouci stále 4 jak byly v Prostějově stále 2 jak byly, ale na sever od Olomouce je to totálně půsté. V celém okrese Jeseník není ani jeden jediný (takže sice máme v ČR jen 81 okresů, ale to neznamená, že mají pokryty všechny). Výsledek tedy byl, že servis ač jsem byl v okresním městě dorazil za 2,5 hodiny od zavolání (mj. jsou tam i města u hranic, kam by to trvalo min. o 30 min. déle) a to jsem dámě na jejich lince když řekla že tam servis není rovnou poradil nejbližší město - kdyby si podle mapy vzala jiný směr tak i při stejné vzdálenosti by ta samotná cesta v zimě trvala 2x tolik).

Když jsem pak porovnal seznam servisů v Jeseníkách se seznamem co je v palubní literatuře z roku 2011 tak zrušeno (Jeseník, Krnov, Rýmařov, Zábřeh na Moravě, Úvalno - zůstali jen Šumperk a Bruntál, dál až Olomouc nebo Opava) Takže až pojedete na hory, již nemůžete počítat s tím, že autorizovný servis je téměř všude a doufejte, že budete mít štěstí jako já, že se to nestalo někde v kopcích, ale ve městě kde se dá najít místo na čekání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ttc1, tvoje skúsenosti sú veľmi zaujímavé. Prosím ťa, napíš nám ešte, že ako často jazdíš do servisu, resp. aký máš interval výmeny oleja. Tak isto ma zaujíma, či si si niekedy nosil vlastný olej (prípadne iné súčiastky) do servisu, alebo kupoval si všetko od nich. Mám totiž auto ktoré je iba o niečo mladšie (aj keď rozvodovú sadu má už novšiu) a má o málo menej kilometrov, tak ma zaujíma, že čo by bolo keby sa stalo niečo podobné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdim do autorizaku a nic tam sebou nevozim. Posledni navsteva byla pred 1/2 rokem a 13 tis. km

 

ano ta prevodovka byla moje, jen to bylo jiny kus auta (tez O2FL), tehdy to bylo s vyrazne odlisnou zkuesenosti s pristupem, tady jsem jen podekoval

 

mj. to auto budu letos menit (ne kvuli teto zavade, jeho naceneni na protiucet jsem delal asi 14 dni pred tim nez to kleklo a pri naceneni se tvarili ze auto je zcela v poradku) kdyby nekdo chtel auto co ma najeto 100 tis. a novy motor teprve v zabehu, tak je k mani cca v lete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj ve spolek. Jak je to s aktuální cenou kompletní rozvodové sady i s ozubenym kolem a případně s vodní pumpou na 1.2 TSI 63kW rv 2010? Mám ještě při nájezdu 120tis km šanci na kulanci? Auto je celou dobu servisovane v autorizaku. Přeci jen servis na 120 tis + rozvod už bude docela pálka. Dík za info.

Píšu z telefonu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím vespolek, 

 

už nějaký čas si pročítám forum a dnes jsem se konečně zaregistroval. Napíšu Vám svou zkušenost se svým Roomster 1,2TSI 63kW RV10/2010 - zakoupeno jako vystavovací vůz autosalonu bez najetých kilometrů 02/2011:

 

Nejlepší byly prvních cca.2,5 roku jezdění - no problemo - někdy začátkem 12/2013 mi otec řekl že se mu nezdá zvuk motoru a já na to že to je v poho že to po chvíli přestane. Těsně před vánoci 2013 škub a konec - odtah o AS a veridkt - motor v pr...a samozřejmě po záruce.....(najeto 37000km)

 

Naštěstí mi ŠA uznala kulanci a vyměnila nový shortmotor....zatím snad v pohodě, ale už nenám v to auto takovou jistotu jako když bylo nové.....

 

Nevíte, jestli někdo měl problém s přeskočením od inovace rozvodů 06/2011? Mockrát díky a mějte se ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže Rapáci dostávali od začátku výroby už inovovanej řetěz, takže neskáčou - sice některý řehtají jak veselá kobyla, ale obecně 1,2TSI v rapáku neskáčou. Výrobní datum 10/2010 a navíc vestavba v roomsteru je samozřejmě půl roku před termínem definitivní úpravy, takže skočit mohl a taky si hupsnul ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj ve spolek. Jak je to s aktuální cenou kompletní rozvodové sady i s ozubenym kolem a případně s vodní pumpou na 1.2 TSI 63kW rv 2010? Mám ještě při nájezdu 120tis km šanci na kulanci? Auto je celou dobu servisovane v autorizaku. Přeci jen servis na 120 tis + rozvod už bude docela pálka. Dík za info.

Píšu z telefonu

 

Ahoj.

Vodni pumpa stoji za 2500 kč v autorizaku :) . Ted' jsem měnil. Celkem bylo kolem 3078 kč . čerpadlo vyrželo jen 5 let a necelé 70000 km.

Ale od půl roce nebo trošku vice dolil jsem sklenku chladicovky pro mešic, občas vic . Hlavně v polesdních dvu mešicech pošlo vic cca 250 - 300 ml.

Z vodní pumpy utika kapalina tehdy kdy auto je zastavene před barakem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek, 

 

už nějaký čas si pročítám forum a dnes jsem se konečně zaregistroval. Napíšu Vám svou zkušenost se svým Roomster 1,2TSI 63kW RV10/2010 - zakoupeno jako vystavovací vůz autosalonu bez najetých kilometrů 02/2011:

 

Nejlepší byly prvních cca.2,5 roku jezdění - no problemo - někdy začátkem 12/2013 mi otec řekl že se mu nezdá zvuk motoru a já na to že to je v poho že to po chvíli přestane. Těsně před vánoci 2013 škub a konec - odtah o AS a veridkt - motor v pr...a samozřejmě po záruce.....(najeto 37000km)

 

Naštěstí mi ŠA uznala kulanci a vyměnila nový shortmotor....zatím snad v pohodě, ale už nenám v to auto takovou jistotu jako když bylo nové.....

 

Nevíte, jestli někdo měl problém s přeskočením od inovace rozvodů 06/2011? Mockrát díky a mějte se ;-)

 

Kecal jsem z jedným chlapem z škodovky v Polsku a on mi řekl , že teto prvni TSIčka měli vadny rozvod a stači změnil na novou inovace. Potom už jeno jezdit a tešit se.

V jinem autorizaku Vw a Audi kde jsem měnil vadny rozvod , řikali mi , že neměli lidi kteři po vyměne za nový rozvod přijeli zpět s stejným problemem. Technik mi řikal že tento rozvod bude mit k konči života auta. Najel jsem od teto doby kolem 46000 km a nic nemam.

 

Důležité je toto aby dbat na olej. Olej musi být dobrý a čerstvý. Nejlíp aby olej měnit za max. 15000 km. Ja měnim za 15000 km a davam castrol longlife.

ja vim že technici řikaji , že je to zbytečne davat olej LL a jezdit malo, ale ja dbam o motor. Když měniš olej častěj nikdy ho nepoškoziš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mě leží v hlavě, že když jsem odjížděl po výměně z AS tak se se mnou loučil mechanik se slovy - tak naschle za 30000km.....

 

Jinak olej měním co 12000 a 15000 - roční interval....

 

Motor už mi i zařechtal a to tím, že mi mechanik (neautorizák - kamarád) zapoměl těsnění ze starého filtru.....jo jsem si opravil sám (odšrouboval jsem filtr a vytáhl staré těsnění) pak nastartoval - zamrčelo to asi 2 vteřinky a teď motor přede jako nový....

 

Kabely (3.válec)jsem si taky už prošel....samooprava za 2.000,-- svíčky + kabely....

 

Jen špatného pocitu když jedu někam dál se už asi nezbavím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Som majitelom vozidla skoda fabia combi 1,2 tsi, 63 kw, rocnik 2010.auto som kupoval v decembri 2015. Podla servisneho zaznamu v knizke ako aj skodovackej elektronickej evidencii, vola v roku 2012 vykonaná vymena rozvretaze retaze/ akcia24w6/, číslo rozvodovej sady 158. Cize bola tam stara sada bez koliecka. V roku 2016 a po 70 tkm. Som bol zminformativneretaz retaz, pricom bola namerana hodnota 75mm. Cize nad stanovenu toleranciu. V autotorizovanomz servise skoda mi povedali,ze kulancian v mojom pripade nie je možná,nakolko od poslednej vymeny reraze ubehli uz 4 roky a zaruka sa poskytuje iba do 2 rokov. Podotykam, ze posledné 3 resp. 4 roky bolo auto servisovane u neautorizovaneho servisu. sa so mnou bavit o Nechckulanciirej kulancii,resp. zlave. I keď som ich presviedcal,ze mam narokulanciuzlavu alebo zlavu, veď je toho plný internet. No nakoniec sa uvedomili a poskytli mi 70% na material a 40 % na robotu. Takze dokopy ma to stalo 217€. Dali mi tam sadu 158B, olej 5w40, olej Filter+ tmel+ zaruka pol roka na robotu+ 2 roky na reťaz, resp. Po 1 roku vymenit olej u nich za cca.90€, aby mi pokracovala zaruka...asi tak. Ak mate otazky dragonko17@azet.sk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pawouku podla elektronickej databazy skodovky na moje vozidlo bola dňa 24.08.2012 vykonana servisna akcia 24W6, kde zároveň v ten deň bola vykonana aj vymena rozvodovej sady 158. Takze tak. Ak mi neveris, daj mi svoj mail a poslem ti to. A domnievam sa, ze o problematike mororoch tsi, viem dosť, tak neurazaj..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To, že zároveň byl vyměněn řetěz, ještě neznamená, že to bylo v rámci akce 24W6, která se ve skutečnosti týkala montáže distanční podložky pod servo wastegate a patřičné úpravy sw řj motoru. Evidentně o tom nic nevíš. Podle tvé pomýlené logiky by se dalo říct, že když v ten stejný den servis ještě vyměnil jakoukoli jinou součástku, tak to bylo v rámci 24W6? Tak to tedy určitě ne! Já problémy tohoto motoru sleduji již od počátku jeho montáže do Fabií (04/2010), tak se nesnaž mě o tom poučovat. Na to jsi tady velmi krátkou dobu a prozatím jsi neprojevil příliš znalostí o problematice tohoto motoru. Takže klídek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...