Přejít na obsah

Podivné vibrace vozidla 1.9 TDI PD


mrazikxr

Doporučené příspěvky

Zdravim vsechny. Mam takovy orisek :D . Mam OII 2005 1,9tdi a pri zpomaleni pri jizde do kopce a pak znovu zrychleni tak auto zacne cele vibrovat a ikdyz prudce zabrzdim,tak vibruje volant. Kotouce jsou nove a nechal jsem je zmerit a nehazi...

Kdyz vemu diru levym kolem,tak to mlati, ale vse je na podvozku OK, zkontrolovano v servise. Tam mi rekli,ze nevedi com to je,leda silent blok na prevodovce,ale to se mi nezda. Me napadlo, ze driv u feldy to delalo neco podobneho,ale uz si to presne nepamatuju, tam to bylo tim(autorizovany servis na to neprisel), ze byl povoleny tlumic. Tak premyslim,zda to muze byt tim nebo ne. Asi bych ho dotahnul doma,ale moc nevim jak :D

Dik za rady :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz vemu diru levym kolem,tak to mlati, ale vse je na podvozku OK, zkontrolovano v servise.

videl by som to na toto:

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1k0199231j-zadni-ulozeni-ramene-silentblok-levy-octavia-2-superb-2.html

neviem ako ti to kontrolovali,ale vôla v tomto uložení sa najlepšie zisťuje na plošinovom zdviháku alebo montážnej jame,nakoľko ak sa to skúša na klasickom zdviháku v servise,tak vtedy sa ramena zvesia a vôla čo je v tom uložení sa vymedzí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

videl by som to na toto:

http://www.skoda-dil...2-superb-2.html

neviem ako ti to kontrolovali,ale vôla v tomto uložení sa najlepšie zisťuje na plošinovom zdviháku alebo montážnej jame,nakoľko ak sa to skúša na klasickom zdviháku v servise,tak vtedy sa ramena zvesia a vôla čo je v tom uložení sa vymedzí...

Tak teda nevim co mam ted delat,kdyz tam jsou tyhle novy..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Podivné vibrování. Dělá to mezi 70-90km/h auto začne vibrovat je to jako bych jel po zvlněné vozovce. Po zvýšení rychlosti nad 90km/h to ustane.

Měl jsem podezření na vyvážení kol, a taky na brzdy. Vše negativní.

Prosím o radu.

Octavia 2 1,9 TDI 77kw rv.2007

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 4 měsíce později...

Začni tím, že si půjčíš cizí 4 kola s pneu a projedeš to, abys vyloučil špatné pneu.

Taky jsem měl zánovní pneu, a auto vibrovalo, v Německu pneu hodili do takového skeneru / rentgenu a ukázali mi, jak mám zborcený kord, dílem z výroby, dílem z přejíždění obrubníků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednou mi to dělal i led, zmrzlý sníh v disku zevnitř, do 90km/h OK, ale na dálnici to byla slušná zbíječka. Ovšem teď se trochu oteplilo, takže tím to asi nebude, jestli to dělá i v posledních dnech.

Začal bych převážením kol, stačí když upadne závaží a je to.

Editováno: , autor: HTP 12V
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim, za jízdy se občas ozývají vibrace z přední části vozu podobné jako kdyby jsem jel po bílém pruhu na krajnici neli stejné. Vypozoroval jsem, že je to jen občas při jízdě vždy rovně a většinou ze studeným motorem, ale už to bylo i za tepla. Jakmile pohnu volentam do leve nebo prava tak to hned přestane. Ještě dodám, že to je kolem rachlosti asi 90km +/-, ale není pravidlem. Stane se to tak jednou na 100km trase. Co to může být???? Díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych dodal, že jakmile to začne vibrovat nebo spíše vrčet jak vrtačka, tak dokud budu držrt přímí směr, tak to bude stále stejné a jakmile lehce zatočím byť na levo nebo napravo, tak to hned přestane. Je to fakt docela hukaot, jak jsem psal přirovnal bych to k jízdě po bílém pruhu u krajnice nebo středové čáry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kola i náboj jsou dotaženy, ještě mě napadlo, jestli by to nemohlo být servořízením? Že to dělá jenom když je volant v rovině a jakmile zatočím jen trochu na jakoukoli stranu, tak to přestane. Jestli nenítřeba málo oleje v servu. Nevíte, kde je nádobka? U O1 byla nalevo a tady jí nemůžu najít?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak zvuk je už častěji slyšet a je to zřejmě ložisko. Řve to při přímé jízdě a doprava, jakmile lehce pohnu do leva přestane to. Nemá to vliv na plyn ani kvalt, dělá to i bez kvaltu. Nevíte někdo jestli bych zvládl ten náboj s ložiskem vyměnit sám? KOukal jsem v příručce, že by to nemuselo být nic těžkýho. Ložiska jsem si vždy měnil, ale u O2 na předním kole ještě ne. Nemáte někdo stouto  výměnou zkušenost??? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...