Přejít na obsah

Podivné vibrace vozidla 1.9 TDI PD


mrazikxr

Doporučené příspěvky

ja absolvoval vymenu praveho predniho naboje asi tak pred mesicem.Neni to nic sloziteho ale potrebujes opravdu poradne naradi.Zvednes auto povolis sroub naboje ktery je hodne utazen (potrebujes poradnou paku) Pak zhodis kolo,brzdy,brzdovy kotouc, snimac ABS a ten kryci plech brzd.Vysrubujes sroub naboje a mel by jsi posunout hridel kloubu co nejvice dozadu aby jsi se dostal na zadni srouby naboje (jsou 3 nebo 4 zalezi jake mas provedeni) Ja mel problem hridel vysunout protoze to bylo nejake zapecene ci co.Jezdil jsem moooccc dlouho se spatnym loziskem tak jsem musel pouzit poradny stahovak (kamos dela servis na zemedelskou techniku tak jsem pouzil stahovak od nej) abych to odtrhl.Nakonec se povedlo pak jen povolis ty sruby co drzi naboj a je venku.Montaz noveho naboje uz byla brnkacka v opacnem poradi.Na zaver jen potrebujes poradny momentovy klic protoze se to utahuje silou 200Nm a pote jeste musis pootocit sroub o 180• Da se to ale vse v pohode zvladnout jen mit poradne naradi.:-P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže jsem se dnes dostal k opravě náboje s ložiskem. Kámoš mi půjčil dílnu se zvedákem. Zvedl jsem auto zkusil zatočit levým kolem a drobný rachot. Dle hučení doprava bych typoval tohle kolo, ale šel jsem otočit peavým a rachot o dost větší. Na zadních kolech vše ok! Pustil jsem se tedy do práce. Náboje jsem radši koupil dva, jednalo se o čtyřděrové. Byla mi doporučena značka FAG. V autokelly za komplet sadu se šrouby 3.900Kč u zdešího prodeje autodílů 2.500 Kč za kus. Vše šlo dle výše uvedeného návodu hladce až u pravého kola, kde se mi po vyndání náboje a odvrtání dvou šroubů rozpadlo ložisko v ruce. To na levém kole bylo taky ko, ale né takhle. Práce od rána 8:00 až do 16:00 takže docela na amatéra dobrý. Kdybych nemusel odvrtávat, tak je to dřív. Auto je ted jak šepot květin doleva i doprava :-))))). Závěre bych dodal, že opravdu není pravidlem, že když zatáčím doprava a hučí to, tak to nemusí být levé kolo.... hezký den a díky za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dal jsem těch 200 Nm jak psal vinklec a ještě tak půl až 3/4 otáčky víc, připadalo mi to málo. Myslím že to je ted akorát. Musíš to poznat na otáčení kelem, aby to zas nebylo moc. Ještě to po pár km zkontroluju. K těm  novejm nábojům byly už 12ti hraný šrouby, ale to už snad nebudu muset měnit. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim mam takovy problem mam octavku 2 4x4 77kw 1,9 tdi a pri jizde je jedno kolik jedu ale pri jizde pod plynem se mi ozyva od motoru takovy rupavy zvuk. A zaroven mi cele auto nejak vybruje do volantu a nekdy tak intezivne to auto tak vybruje jako kdyby me nekdo z boku rozhoupal. Je to neskutecne co to auto dokaze udelat. Moc prosim o radu. Jsem z toho zoufalej auto ma najeto 160000 r.v 2006

Editováno: , autor: Pawouk
Upraven název tématu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ahoj kolegové.

Vznáším sem problém, který mě doslova mučí. Mám asi půl roku OII v combi r.v. 2006 1.9 TDI 77kW - DSG. To, co se děje teď, je pro mě fakt peklo, protože s autem jezdím docela často a ne krátké cesty a veškerý můj čas trávený v autě začíná být pro mě nepříjemností. Přemýšlím, čím začít .... Chvíli mi trvalo, než jsem vše vypozoroval a mohl začít hodnotit situaci.

 

1. CO JSEM UŽ VŠECHNO VYMĚNIL / OPRAVIL / PRO TO UDĚLAL

- dvojhmota

- vyvážené kola asi 2x

- obě dvě poloosy s klouby

 

2. SAMOTNÝ PROBLÉM - VIBRACE A DUNĚNÍ

a) Ať mám zařazený jakýkoliv rychlostní stupeň, tak při akceleraci, jakmile motor začíná nabírat otáčky, tak v momentě, kdy motor dosáhne cca 1800-2000 ot/min, začne hučet/dunět a to dost nahlas... Jakmile tuto hranici otáček přesáhnu, tak motor přede tak, jak má bez nějakých nezvyklostí. Podotýkám ještě jednou, dělá to při každém zařazeném rychlostním stupni a pouze při jízdě. Při sešlápnutí pedálu na volnoběh to NEDĚLÁ.

 

b) Vibrace - "to je peklo" ... V podstatě kdykoliv, kdekoliv ... nejvíc při konstantní rychlosti 100 km/h (+/-). Pak je to hodně o náhodě, jak se trefím mezi ty vibrace a uklidní se to ... u 140km/h to není tak hrozný. 90km/h moc jezdit nejde, protože na 6-tý rychlostní stupeň to vychází na právě těch 1900ot/min a auto duní/hučí - takže p***** ke zdi .... A ty vibrace se projevují i při nižší rychlosti, ale dost často se mi zdá, že se to třeba zlepšilo nebo se to přesunulo na jinou rychlostní hranici .... ale vibruje to v podstatě pořád, jen někde to dělá víc ...

 

3. DALŠÍ ŘEŠENÍ

Jít se zastřelit nebo dál hledat možnou příčinu a obrátit se zde na kolegy, kteří snad pomohou najít problém ... Chci nechat překontrolovat silentbloky - VŠECHNY. Jenže už nemám jistotu v nikom ... potřebuji někoho, kdo se na to opravdu, ale opravdu podívá a neudělá z toho jen další kšeft, kdy si naúčtuje čas a mávne nad tím rukou a řekne, že tomu nic není ... kdybych měl zvedák, tak si to udělám asi i já ...

 

Moc děkuji za případné odpovědi ... příspěvek budu aktualizovat do doby, než to vyřeším ... ;-)

Editováno: , autor: Čestmír
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...