Přejít na obsah

Ostřikovače


Petrrr

Doporučené příspěvky

Ahoj chlapi, mám taky už 3 dny nového Rapída v referenční (katalogové) modré barvě 1,2TSi - 77Kw, fresh ambition + nějaké příplatky a chtěl bych se optat na funkci ostřikovačů předních. V případě zapnutí ostřikovačů je taková 1-2s prodleva než vystříkne voda a sepnou se stěrače. Jinými slovy, čerpadýlko tu vteřinu vrčí, ale nic nestříká a teprve pak současně s výstřikem bych řekl se spustí i stěrače. Měl jsem před tím O1 Tdi a tam hned po namáčknutí stříkalo a stíralo bez prodlevy. Technik tvrdil, že prý snad je to v rámci úspor a vynechání zpětného ventýlku, který zabraňuje zpětnému toku vody z hadiček zpět do nádržky, pak musí totiž čerpadýlko ten okruh znovu natlakovat a to je ta prodleva. Při opakovaném stříkání už to je dobré, jde jen o to první po nějákém delším nestříkání. Tak jaké máte vy postřehy. Díky

PS: Jinak s autem jsem zatím absolutně spokojen a výtky některých o tvrdých plastech, podvozku, hluku atd. jsou myslím subjektivní. Já s O1 81Kw TDI 2002 najel 130tis km a mohu říci dle mého názoru, že toto auto je ve většině kritizovaných parametrech lepší. Nepřijde mi hlučnější (při dálniční jízdě) ale naopak, podvozek je určitě lepší, u O1 byl gumovější, a co se týče plastů, ano jsou tam, ale na pohled to člověk ani nepozná narozdíl od jiných aut - věc vkusu. O prostoru pro cestujících to ani nesrovnávám hlavně na zadních sedadlech. Dynamika motoru zatím se syrovým motorem nemohu porovnávat, spotřeba je nesmysl srovnávat benzín vs. diesel, ale mám najeto 350km a zatím dlouhodobou 6,80, pokud klesne alespoň na 6,3 budu velice spokojen oproti O1 diesel (5,3) je rozdíl 1litr a to už je zanedbatelné v porovnání pořizovací ceny benzína a dieslu u Rapida. Mimochodem za kolik jezdíte vy a kolik máte najeto? O1 sloužila věrně a byl jsem s ní spokojen, ale už začínala zlobit a investice do oprav staršího dieslu se nevyplácí a tak bylo na čase ještě za rozumnou cenu prodat. Díky za odpovědi a ať vše dobře slouží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,tak jsem vznesl dotaz do několika servisů abych přišel na to,že ten Rapid to opravdu dela ostatne jako všechny Rapidy dle zzkoušky na předváděčkách je to opravdu tak. Servis mi poslalni technický nákres kde modely se zadnim steracem maji vsechny za cerrpadylkem zpetny ventyl. Vicemene byl vznesen dotaz primo na skodu do fabriky a tak mi daji vedet tak pak dam echo. Jinak F1 strika opravdu hned mam v praci firemni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Myslím, že Miklisek si dodělával zpětnej ventilek, mrkni k němu, má to tam pěkně popsané a vyfocené. Jinak nesmíš ostřikovat jak jsi zvyklej jen brnknutím do páčky. Páčku musíš zmáčknout a držet, potom se ti nespustí stěrače dřív než stříkne voda. Vyjedou současně se střikem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

No jestli to nebude to zpoždění ostřiku také tím, že já mám třeba ostřiky světel a vyhřívané trysky předního skla. U mně nejdřív a prakticky hned začnou stříkat ostřikovače světel a teprve pak asi až po nahřátí trysek začne stříkat voda na sklo. Ale je to otázka chviličky takže tohle bych neřešil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

K ostřikovačům mám také jednu poznámku. Po vypotřebování kapaliny v ostřikovačích mě zarazila nefunkčnost signalizace její hladiny a tak jsem vznesl dotaz na svého prodejce jak to vlastně ve skutečnosti je. Mám na Vás dotaz ohledně signalizace hladiny kapaliny v ostřikovačích u mého nového vozu Rapid liftback MR 2014. Po vypotřebování kapaliny se nerozsvítí v panelu přístrojů žádná kontrolka ani se nezobrazuje text na displeji maxi dotu k doplnění kapaliny. Můj dotaz směřuje k tomu, zda je tato funkce aktivní i v mé konfiguraci vozu nebo jenom v některém vybavení. V konfigurátoru tato funkce není nikde uvedena jako příplatková, takže podle návodu jí pokládám  jako standardní u všech výbav. Děkuji za zjištění informací. A odpověď mi přišla následující.

Dobrý den pane,

kontrola hladiny kapaliny ostřikovače není součástí výbavy modelu Rapid v žádné verzi.

Potom teda nerozumím uvádění této funkce v návodu k vozu viz přiložené obrázky.

Máte k tomu někdo z Vás jiné informace? Díky

 

post-87917-0-61308300-1405958194_thumb.j

post-87917-0-12064800-1405958208_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zároveň jsem poslal dotaz i na ŠA, tak jsem zvědav na jejich reakci a odpověď.

 

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně signalizace hladiny vody v ostřikovačích v modelech Rapid viz oficiální návod.Kontroln%C3%AD%20sv%C4%9Btla.jpg
Ost%C5%99ikova%C4%8De%20n%C3%A1vod.jpg
Zajímá mě, které modely a jakého MR jsou touto funkcí vybaveny. Podle návodu jsem tuto funkci, jelikož není nikde v konfigurátoru nabízena jako příplatková, považoval jako standardní vybavení všech modelů a verzí.
Dotazem u svého prodejce jsem dostal odpověď, že kontrola hladiny kapaliny ostřikovačů není součástí výbavy modelu Rapid v žádné verzi. 
Prosím Vás tedy o odpověď jak to tedy ve skutečnosti je doopravdy a zda tady nedochází ke klamání spotřebitele.
Děkuji za Vaši odpověď
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Absence signalizace hladiny kapaliny v ostřikovačích mě nepříjemně zaskočila a překvapila z důvodu nemožnosti průběžné optické kontroly stavu hladiny a to z důvodu konstrukce a umístění nádobky v motorovém prostoru. Doteď jsem se spoléhal, že mě signalizace upozorní na potřebu doplnění stejně jako rezerva pohonných hmot a vůbec jsem neuvažoval o tom, že tam tato funkce není. V případě, kdy dojde kapalina během cesty, kdy ostřikovače potřebujete je toto nepříjemné. Nezbývá tedy do kufru přibalit kapalinu a vozit jí sebou jako za starých časů. Toto není vůbec simple clever řešení. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, to netuším. Já tím jen chtěl říct, že v manuálu je popsána veškerá možná výbava aniž by se nutně v tom autě musela objevit. Třeba to tam bylo na začátku výroby, nebo s tím počítají do budoucna, nebo to nakonec vypadlo. To ví jen ŠA. Například ani většina OII tuto kontrolku nemá. I to o něčem svědčí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, navíc v návodu jsou i poznámky pod čarou z kterých lze vycházet k jaké patří výbavě. Já jsem tím chtěl jenom říct, že když je to uvedeno ve standardním návodu vozu v českém jazyce a není nic uvedeno jako příplatková výbava, tak při studování a výběru vozu nepředpokládáš, že to tam není.

 

  

post-87917-0-30373200-1405962997_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou veci, to me nikdy nenapadlo toto tema. Ale neco na tom je jak pises. Nikdy jsem totiz tuto funkci u vsech predchozich vozidel nemel. Vozim sebou jen koncentrat od Sheronu a 1,5 litru vody sebou vozim v aute vzdy, nikdy clovek nevi kdy se takova voda muze hodit a to hlavne nejen pro doplneni ostrikovacu, pred dlouhou jizdou vzdy dolevam resp. kontroluji vsechny provozni naplne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozumím, navíc v návodu jsou i poznámky pod čarou z kterých lze vycházet k jaké patří výbavě. Já jsem tím chtěl jenom říct, že když je to uvedeno ve standardním návodu vozu v českém jazyce a není nic uvedeno jako příplatková výbava, tak při studování a výběru vozu nepředpokládáš, že to tam není.

Poznámky pod čarou ale nejsou všude... Ve starších manuálech ŠA byla výbava, která nebyla společná pro všechny výbavové varianty označena přímo hvězdičkou s tímto vysvětlením: *Takto označené součásti výbavy jsou sériově montovány jen na určité modely nebo jsou dodávány jen jako mimořádná výbava. Proč toto bylo zrušeno mi není jasné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...