Přejít na obsah

Sportovní podvozek Citigo


RST

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

Zdravím,

 

mám škoda citigo style plus 3dv (r.v. 2017 po faceliftu).

 

To auto zbožňuju, jenže, je to strašně vysoko, do mezery mezi koly a karoserií bych mohl strčit pěst. Prostě to vypadá jako koza.

 

Chtěl bych snížit podvozek, mohu poprosit o Vaše rady? co doporučujete? případně i odkaz.

 

Stačí vyměnit pouze pružiny? nebo je nutná výměna i tlumičů? 

 

 

Díky moc a zdravím

Michal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já mám citigo z 2012 které má snížený podvozek a mám 14"Apusy, ale prakticky u každého obrubníku musím při parkování čumákem k němu dávat pozor abych neškrtnul lízátkem pod předním nárazníkem. A už jsem potkal i takový ten super retardér vydlážděný z kostek a betonu a na něm jsem taky lehce šktrnul...Máma má na CG obyčejný podvozek, stejný kola jako já, a tam si to hlídat nikdy nemusela... 

tak jen že ten nižší podvozek má i nevýhody...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nevím. Na spoustě aut jsem měl sportovní podvozek, mnohdy mnohem nižší než origo sportovní, a nikdy jsem nikde neškrtal. Pokud jsem teda jezdil jako člověk.

 

K dotazu @forest3: Určitě bych doporučil koupit pružiny i tlumiče. Origo tlumiče většinou nemívají moc rády zkrácené pružiny a náležitě se ti odvděčí. Auto zkrátka přestane fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je fakt že jezdím svižně, ale přijet jako hasič čumákem k obrubníku když parkuju, na to koule nemám :D  ale škrtám fakt jen tím gumovým lízátkem dole, takže nárazník zatím drží :)

S těma úpravama souhlas, jestli to někdo chce snížit, ať to udělá tak jak to má být origo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...