Přejít na obsah

O1 1999 74kw - Najednou nejde nastartovat


mmerlin

Doporučené příspěvky

Zdravim,

tak se mi stala velice divna vec. Jezdil jsem dnes s autem (byl jsem na technicke, kde auto proslo bez problemu) a kdyz jsem prijel k baraku, tak jsem normalne auto chcipnul a asi po 1 minute jsem ho chtel jeste trochu popostrcit, ale uz jsem nenastartoval.

Chova se to nasledovne:

- otocim klickem do prvni polohy - normalne nabehnou rucicky, rozsviti se kontrolky a postupne pozhasinaji, krome cervene baterky

- kdyz pak otocim do dalsi polohy na nastartovani, tak to zacne v pristrojovce cvakat a vsechny kontrolky zacnou zmatene poblikavat, ale starter nic nedela

Nikdy se mi nic takoveho nestalo. Netusite, cim by to mohlo byt? Vcera vecer jsem byl s autem v mycce, coz by snad nemel byt problem...

DIky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, Diky. Pripoustim, ze baterka uz je tam dele (tak 5 let), jen me prekvapuje, ze by to udelalo uplne z niceho nic - normalne jsem startoval uplne bez problemu na prvni tuknuti, tak bych cekal, ze by baterka odesla nejak postupne a ne tak najednou. Navic bych to cekal spise po delsim stani a ne 1 minutu po prijezdu...

Vazne myslite, ze nema cenu hledat jinde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chceš mít jistotu, že baterka "odešla", tak zkus nastartovat přes kabely od někoho ochotného a nebo rovnou zkusit jeho baterku. Ale jednodušší se jeví přes kabely - když nastartuješ je to jasné! Taky se dle příznaků přikláním, že odešla do věčných lovišť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky vsem za reakce. Vidim, ze se shodujete na baterce. Ja proste jen nechapu, jak je mozny, ze celou dobu baterka funguje naprosto bez problemu a auto startuje uplne bez problemu na prvni tuknuti a najednou behem 10 minut (vic to vazne nebylo - jen kratke prejeti domu) je naprosto kaput a to tak, ze se starter ani nepohne... navic veskera ostatni elektrika funguje - central, lampicky... to se FAKT muze stat? Cekal bych, ze by odchazejici baterka mela alespon nejake priznaky... S tim startovanim pres kabely to bude bida, protoze ti mam na sidlisti zaklineny mezi ostatnima autama. Ach jo, to bude zase zazitek :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já osobně poznám na zamykání jestli je už baterka ve stavu kdy to nenatočím....

Jsou líný ty zámky.

Ale tak mému tátoj odešla gelovka na motorce z hodiny na hodinu.

Jel se projet a najednou už mašinu ani nenatočil protože baterka nebyla ani schopná se dobýt ...

Museli jsme mašinu nahodit přes kábely a pak jel defakto jen na altík. Nesměl to nikde chcípnout a i volnoběh držet na 3 tis jinak blééé a znova káble :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... navic veskera ostatni elektrika funguje - central, lampicky...

... ale v okamžiku otočení klíče do polohy "START" všecko zhasne, ne?

Je to normální.

Baterka ve stavu jekém je teď tu malou zátěž v podobě napájení ŘJ a kontrolek je schopna ještě jakš takš utáhnout, ale na roztočení startéru už nemá.

Stertér si v prvním okamžiku řekne klidně i o 600 - 800 A.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...