Přejít na obsah

Problémy s TWINDOOR


supsak

Doporučené příspěvky

V 26. 3. 2018 na 20:14, PataHelesic napsal:

Na to jak jspu ty dva krožky tak tam jsou dvě male kolecka ty jsou na to druhem obrazku. A ty male kolecka odděláš tak pod tim jsou ty mechanismy ty myslim potahnes k sobe a celé to otevreš. A staci to nadpojit:)

IMG_20180326_200458.jpg

IMG_20180326_200517.jpg

Neví nikdo? Tady je psáno něco o "potáhnutí mechanismu"... něco bližšího k tomu? Fakt mi nepřipadá, že by tam šlo něčím pohnout a celé víko se otevře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty čepy povolíš a vytáhneš ven, tím se ti to velké víko otevře. Při vytáhnutí čepu tlač na sklo.  Dej si pozor na to, že při otvírání budeš mít i malou část otevřenou, tak ať si nezlomíš anténu, jde to vše najednou.

Editováno: , autor: Ort
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Uz aj ja som stravil pekne dnesne sobotne predpoludnie opravou twindoor kablov. Asi dva mesiace dozadu sme odchadzali na predlzeny vikend, kufor nabaleny, zena sa ma este opytala, ci som nezabudol uz neviem co nalozit a ked som sa chcel pozriet, uz som kufor neotvoril. Nebol som ochotny to uz prekladat do druheho auta, tak som s tym aj odisiel a vykladal/nakladal obsah kufra cez zadne dvere. Potom doma som pri zavretom kufri vytrhal calunenie na malom kufri, aby som sa dostal k zamku a kufor otvoril. Len som odpojil konektora na zamku kufra a po pripojeni zase vsetko fungovalo, velky, maly, cele auto zamknut aj opakovane bez zamknutia, tak som si myslel, ze to len nejaky kontakt zblbol a ze uz je vsetko OK. Dorobil som si ale pre istotu na zamok kufra lanko, ktoreho koniec som schoval pod kosodlznikovu krytku calunenia, ktorou sa da dostat odzadu na lave zadne svetlo na malom kufri. A chvilu to sice chodilo, ale onedlho som bol rad, ze som si to lanko tam urobil. Gombik na velky kufor stale fungoval, akurat zamok bol stale zamknuty. Takze ak sa mi kufor neotvoril, dieta alebo v najhorsom aj ja som kufor otvoril lankom. Demontaz plastov okolo som si vyskusal uz niekolko mesiacov dozadu, ked som sa rozhodol vymenit tlakove vzpery twindooru, ktore uz nevladali maly kufor otvorit. Takze po skusenostiach viacerych z vas tu popisanych som tych 11 (ci kolko ich bolo) kablov po jednom pekne nahradil na useku asi 20cm. Len jeden bol uplne zlomeny a 4 uz nalomene, dokonca niektore aj na dvoch miestach asi centimeter od seba. Pouzil som len zmrstovaciu buzirku, spoje som sa snazil mat vzdy na inom mieste, aby po zmotani dokopy nevznikli bubliny. Je dost smutne, ze v ohybanej casti skodovka pouzije takto tvrde kable. Mozno sice aj umiestnenie zvazku tesne pri okne prispelo k stvrdnutiu tej izolacie, ale keby chceli, isto najdu vhodnejsie kable. Twindoor povazujem za velmi prakticky nielen kvoli moznosti otvorit len maly kufor kvoli drobnostiam, ale otvorenie maleho kufra hned nevychladi (v zime) alebo neohreje (v lete) cele auto ako je to pri otvoreni celeho kufra. ph

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím :-) měl bych otázku, setkal se někdo s tím, že by mu tam při otevření velkého kufru zůstal na pravé části zavázet zobáček, kvůli kterému to pri otevření trošku drhne? Pokud ano, kde je problém? Viz. foto

 

20180808_195034.jpg

Editováno: , autor: Czeczo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže sa pridávam do klubu. 9 z 10 káblov boli načaté. Občasná nefunkčnosť tlačidiel na kufri, pri teplom počasí a odomknutom aute samovoľné otváranie kufra, otváranie tiež po pritlačení na obloženie zadného okna. Nadrobil som asi 10cm káblov a zatiaľ sa to tvári ok. Inak zlúpnutie horného a spodného plastového obloženia okna bola celkom fuška.

Škoda že tam nedali o centimeter, dva, dlhšie káble od výroby.

 

kabelaz.thumb.jpg.93c26e05c0dc97b3848332fee5e5d84f.jpg

 

Editováno: , autor: Tomáš Hujčák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Tak u mne poprvé opraveno nějakým technikem asi dva roky zpátky. Ted me zase přestal fungovat kufr tak jsem si řekl ze to zvládnu sám a povedlo se. Dle manuálu jsem zevnitř otevřel kufr klíčem (strčit dírou v koberci na dveřích) a následně na každé straně povolil torx šrouby twindoru, šlo to nahoru tak rychle ze vypadly ty součástky na stranách a pak jsem laboroval jak to správně dat zpátky. Každopádně po opravě kabelu je potreba víko se sklem zase zavřít a zevnitř auta zase dat zpátky ty kolíky, co se odsroubovali pri otevreni. Ty plastové ucha jsem prvně dal do auta, zavřel okno a opatrně dal zpátky ten kolik. Jinak jeden drát byl úplně ulomenej a ostatní jsem ani nezkoumal a napojil všech tuším deset dratu znova s tím, ze jsem dal o 10 cm víc. Nedával jsem zpět tu ochranou pásku jelikož mi přijde, ze když se to láme, aspoň budou mít ty jednotlivé dráty nějakou vůli a třeba se zase nezlomi tak rychle. Po odszkouseni všeho pak jen znova nasadit plasty. 

 

PS, je dobre sundat koberec i z té malé části kufru, odpojit svorky a stáhnout kabel vic tam kde se to lame, v tom ohybu hlavne at jsou nové kabely 

7BC81344-7C59-4261-BCFA-E92E2E138898.jpeg

BAE148D4-967F-4C95-920A-EA0D8797639B.jpeg

EE4290A2-6354-4773-9103-1F1937A7381C.jpeg

2BB59575-8CDB-4A51-B8CF-DDA9A456516C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
  • o 7 měsíců později...

tak i na mě došlo a musel jsem řešit už pomalu legendární svazek :)

 

co mě ale dostalo bylo, že kámoš u kterého jsem to nechal opravit zjistil, že když v autorizáku měnili páté dveře předchozímu majiteli, tak ty kabely prostě fikli, ani nenastavili nic, spojili a nazdar ... až se divím, že ten svazek vůbec zvládl fungovat ještě tak dlouho po takovém "odborném" servisu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj, mám podobný problém. U kombíka (2013) mi sice pátý dveře motoricky fungujou i dovírají ale když auto zamknu centrálem a vezmu za kufr tak se pátý dveře otevřou a reagujou jako kdyby ato bylo odemčený.

Má někdo podobnou zkušenost a co by to mohlo být?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

ahoj prosím o radu superb 2 facelift krátký nedotahuje zadní víko.  kabeláž nová, vrchní zámek nový spodní dotahovací motor mikrospínač v plastu dole u zámku vše vyměněno ale kufr se sám nedotahuje zvláštní je že když vickrát zmáčknu tlačítko na klíčí tak se ten spodní zámek pohybuje.  nevěděl by prosím někdo na co se mám ještě zaměřit ?  jinak vše chodí funkce twindoor, osvětlení prostě vše OK. diagnostika nic nehlásí.    díky  

 

 

 

Editováno: , autor: pasikb5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 měsíce později...

Čest borci, potkal mě asi ten samí problém jako většinu. Nešli mi otevřít dveře ani tak ani tak. Tak jsem dle vašich postupů dveře otevřel. Docela to šlo všechno v pohodě, ale teďka řeším problém jak dveře zavřít. Protože ty boční zámky ( twindoor) mám jeden otevřený a druhý zavřený.

 Neví někdo jak ? 

Díky moc za odpověď

Jarin

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 rok později...

Zdravím, pokouším se dostat k elektr. svazku, který jde z předku auta do kufru a nemůžu odjistit horní skleněné víko zavazadlového prostoru. Otevřu spodní malý kufr, na obou stranách jsem vyloupl plastovou záslepku (na plastovém krytu závěsu), pod ní vyšrouboval a vytáhl čep, jenže dál s tím nehnu, horní část kufru nechce jít nahoru ani samovolně, ani menší silou. Každý tu píše, že to jde samo, jenže u mne ne. Trochu jsem s tím kvedlal a povedlo se mi zatáhnout kovový protikus čepu (fialový, č. 3), který také bránil nadzvednutí, teď už to jde tak 2 cm nadzvednout, ale stále je to někde jištěno. Jsou tam dva plastové "háčky", jeden (zelený, č. 1) jde šroubovákem nadzvednout, druhý ne (červený, č. 2). I když nadzvednu horní háček (č. 1), tak se nic neuvolní. V dílenské příručce se píše: 1) vypáčit krytku na bočním panelu servomotoru víka zavazadl. prostoru, 2) demontovat nosný čep, 3) pomocí vyrážecího přípravku vyrazit západku pod pouzdrem. Třetí bod absolutně nechápu. Byl by někdo ochoten mi to zaznačit do fotek, co se má přesně udělat? Děkuji moc.

vlevo1.jpg

vpravo popisek.jpg

vpravo1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, jsem na tom uplně stejně jako vy, taky jsem došel k tomu "vyrážecímu prostředku" a nevím o co se jedná, zkoušeli jsme i otevření přes diag. ale ta žádnou jednotku zamku nevidí, prý je jen u combi, nicméně kabely se mi podařilo dostat ven i při zavřeném skle, bohužel u mě jsou v pořádku a problém bude asi v levém servomotorku, k tomu se ale nedostanu dokud to neotevřu uplně celé, uplná pandořina skřínka. Prosím pokud se vám podaří nějak otevřít i vrch dejte sem vědět, at s tím taky pohnu, děkuji

Editováno: , autor: Milan Nibbler Hübl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Řešení jak otevřít twindoor, pokud jde otvírat pouze spodní víko, chyba je nejspíš v levém servomotorku, stačí otevřít spodek, manuálně zklapnout západku v zámku a stlačit spínač 2, servo se odemkne a zvednete vrchní víko. Pak jen vyměnit levé servo (1x torx pod háčkem na bočnici, vycvaknout plast, 4x torx na servu, odpojit svorkovnici a dát nové servo). Zamek twindoor bude ovšem zamčený a tak stačí opakovat postup se západkou v zámku. Enjoy, celé to nezabere ani 10min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Dobrý den, potřebuji poradit, jak opravit zavírání kufru Twin door u Superb II.  Závada spočívá v tom, že když víko zabouchnu, je jedno zda v plné otevřené verzi nebo v poploviční, tak zabzučí serva, která dotahují kufr. Vše se zdá že je OK. Pak vyjedu a na prvním hrbolu to v kufru lupne a víko se povolí. Neotevře, ale povolí na další úroveň, takže to vypadá, že jedu s otevřeným kufrem a navíc to nepříjemně klepe. Už jsem vyměnil spínač. Nikomu, ani autorizovanému servisu se do toho nechce. Auto je 14 roků a logicky za opravu nechci dát vysokou částku ... Děkuji za radu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...