Přejít na obsah

Typové listy pro ALU kola Škoda


neattom

Doporučené příspěvky

Pokud se nepletu, tak Atria jsou 16", ne? :)

Typové listy na origo kola neseženeš, na ty kola se nedávají. Jsou pouze pro daný typ vozu.

A koukal jsi do velkého techničáku, jestli tam 16" origo škoda kola nemáš zapsané? Já je tam třebas mám.

Každopádně tyhle kola se tam dají dopsat na základě prohlášení Škoda, kde jsou napsaný všechny rozměry, které Fabia 1 může mít od škodovky. Ten když seženeš, tak ti je do TP zapíšou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jsou to 16".

V techničáku mám zapsáno jako variabilní provedení 6,5Jx16 ET42, 205/45 R16 83V. Ale Atrie mají jiné označení a to 6,5Jx16H2 ET43 a to už v TP nemám. Zkoušel jsem získat prohlášení od Škodovky, ale tam mi pan Raděj napsal, že k autům starším jak 10let se již nevyjadřují, že si mám zajít na úřad. No a na úřadě mi zase bez potvrzení nic nenapíšou do TP, takže jsem už bezmocnej.

Chci je tam mít ale ofiko zapsaný, ať nejsou žádné zbytečné problémy (např. v případě nehody, ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo takhle :) no otázka je, zda by někdo řešil to, že ty kola mají jiné označení a že jsou o chlup více zalezlé :) jako policajt si toho 100% nevšimne a pojišťovna nevím no :)

Je fakt, že Atria jsou z F2, kdežto já mám teď doma sice 16", ale ze sport vezre F1, takže tam to označení sedí no :/

Ale jako co znám lidi, tak nikdo neřešil, jestli má na F1 kola z F2 nebo ne .. prostě je tam bouchnul a jezdí no :)

Každopádně dopsat origo škoda kola do TP s jinými rozměry, než jsou ty, co tam máš napsaný, tak to je docela problém a bohužel.. jinak než nelegálně to nejde :)

Já osobně bych ale takový rozdíl v kolech fakt neřešil a jezdil na tom :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, tak to je blbý :/ jedině je prodat a koupit POLI nebo kola z RS :) to jsou jediný 16", který na Fabii jdou :) já mám doma ty POLI :)

Koukal jsem na výpis kol z F2 a opravdu, všechny na F2 mají ET43. F1 má ET42. Netuším, proč to nemůžou udělat stejný, ale s tím teď už nic neudělám :(

Ty co máš, tak se s gumou na bazaru prodávají kolem 9000 kč. RS nebo Poli koupíš za zhruba stejnou cenu. Takže by jsi na tom neměl prodělat.

Tady celkem pěkný RS: http://auto.bazos.cz/inzerat/20645279/Alu-kola-16-Skoda-RS-FABIA.php

Editováno: , autor: mc2uba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo jo, jsou pěkný a hlavně jsou strašně tvrdý, tak vydrží i nějakou tu pořádnou díru :) já je tedy ještě nemám ozkoušený, páč jsem je kupoval na podzim a na auto je budu dávat až teď na jaře, ale všichni je moc chválí :)

Ale těžko se shání, protože Fabia 1 Sport se moc neprodávalo :( to máš větší šanci koupit ty RSa, těch je na netu docela dost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně je i to se může v krajním případě stát..... my jsme v práci před 5lety měli hyundaje acenta. V TP 13" na autě 15" a kámoš ho poslal do škarpy. Totálka, a pojištovna to zacvakala celé naprosto bez problémů, a kolama se nikdo nezabýval. Záleží jak na koho narazíš, ale podle mne pojištovák může zkontrolovat rozměr pneu, vzorek. ale žeby šel po ET o 1mm dovnitř nevím......musím se zeptat kámoše co dělá likvidátora u kooperativy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako na jednu stranu je pravda, že pokud bych měl v TP např. 13" a ve skutečnosti 16", tak je to pro pojišťovnu asi větší důkaz nevyplatit, než když mám rozdíl jen v ET o 1mm. S tím kamarádem by to bylo supr, poptej se. Ale stejně je to pak asi o lidech, každý to může dělat jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně nevím o nikom, kdo by s tímhle měl problém :) jen mi kamarád vyprávěl, jak nechtěli zaplatit opravu BMW, když tam debil měl 19" kola, který nebyly vůbec v TP, max měl snad 17" :D ale jako takhle o milimetr nebo tak fakt nevím .. zas je pravda, že z mých známých a kamarádů moc nebourá no :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jako na jednu stranu je pravda, že pokud bych měl v TP např. 13" a ve skutečnosti 16", tak je to pro pojišťovnu asi větší důkaz nevyplatit, než když mám rozdíl jen v ET o 1mm. S tím kamarádem by to bylo supr, poptej se. Ale stejně je to pak asi o lidech, každý to může dělat jinak.

já bych 1mm neřešil a myslím, že ani pojišťovna to řešit nebude. hlavní je, aby jsi je měl zapsaný se správným rozměrem gumy v TP. já mám taky zapsaný ET 35 a ted tam mám kola s ET 33 a neřeším to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...