Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

ptám se, protože když mi montovali tažné zařízení (auto mělo z výroby jen přípravu), přehrávali 5 jednotek... tedy jestli tomu dobře rozumím, museli by přehrát jen tu konkrétní jednotku která tuto funkci zabezpečuje? a to by dělali jen v případě chyb nebo kdybych dojel na servis a jim vyskočilo, že jsou nové verze fw - to by je aktualizovali automaticky sami?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizace softwaru proběhne jen v případě nutného servisního zásahu vydaného MB(existuje speciální kód zásahu nutný k přehrání) nebo případně při řešení tebou popsaného problému, který se řeší touto metodou a tím pádem opět určeným kódem zásahu. Dodělání tažného = gateway, PDC jednotka, jednotka pátých dveří, front asistent(tam si nejsem úplně jistý), motorová jednotka a samotné tažné. Provázanost systémů může i tak funkci vypnout nebo jen částečně omezit(u VZE je to o jednotkách na adresách: 5F, 17 a A5). Tj. přehrání front asistentu = 100% ztráta funkce, přehrání budíků = 100% ztráta funkce a přehrání navigace a její opětovné přizpůsobení = 50% ztráta funkce(navigace nebude dávat data pro asistenta rozpoznávání značek a on bude fungovat v režimu jen co přečte).

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kontaktoval jsem víc lidí, i na konkurenčním fóru i na VW fórů i mimo toto internet.... a na otázku, zda někam nejezdíš jsem od tebe odpověď bohužel nedostal a mimo to nechci odblok obrazu! chci VZE, FLA a XDS...

 

popravdě nejvíc jsi mě přesvědčil ty a jeden člen VW fóra z Bratislavy...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

už se o tom psalo v Boleru zde tento a další příspěvky...

 

nicméně jak jsem tam psal u Columbusu nechápu vůbec tento požadavek, protože nejen já, ale co jsem se o tom bavil co s jinými uživateli, mám stále puštěnou mapu, mimo jiné abych viděl značky a uzávěry a podobně a na noc dané noční přepínání, resp přepínání na tmavý podklady mapy při zapnutých světlech....

 

pokud chceš obraz vypínat, pak nechápu k čemu sis pořizoval Columbuse...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nemyslím si že by Matrojška byla pod něčím sdružena... tak proč to nezkusíš?

 

podstatné je že Matroska se prvořadě používá v nekomerční sféře pro (nelegální) šíření tzv. HD ripů a TV ripů v rozlišení HDTV - tedy moc nevidím důvod aby to někdo ofic. podporoval... bohužel...

 

ale abych ti odpověděl, ano vím to, zkoušel jsem to... nejede... podobně jako nejede mp4 vytvořené GoPro kamerou nebo telefonem Nokia - chybí potřebné kodeky...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmmm, to je škoda! Ale s tou ochranou bych až tak nesouhlasil. Pokud by to tak bylo, tak pak by se dala stejná logika uplatnit na DivX, XviD atd. Ale to je jedno, prostě to nejde a basta. 

Jinak nezkouším, protože nemůžu :( Můj týden výroby je 10 - 11. týden. Každopádně děkuju za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

mohl by.... ale to uměl už starý Columbus, nicméně tam to bylo vcelku pochopitelné, měl rSAP, tedy Columbus sám o sobě byl autotelefon a dalo se z něj na tísňová čísla volat i bez připojeného telefonu a bez SIM... tady u nového Columbuse je to klasicky tel. přes BT, tím nechci říci, že je to nemožné, naopak, všechno jde sdílet... jen mám obavu že to nebude klasický hotspot, tedy infrastruktura ale ad-hoc s čímž mají např. některé androšití telefony a tablety problémy, stejně tak tuším i nahnilé jabko...

 

velkou nevýhodou starého Columba s rSAP bylo, že se nedalo při přes BT připojený tel. brouzdat po netu nebo jen blbost, stahovat maily, stejně tak nešlo telefonem navigovat v režimu online a pod, neb internet nebyl aktivní.... u nového Columba tento problém odpadl a je to dobře.... rovněž nešlo odejít při hovoru z auta, prostě jsem musel v autě dokončit hovor, neb odpojení se od BT znamenalo ztrátu hovoru... u nové není problém do auta s hovorem přijít a zase odejít (připojí se BT a pak odpojí) ... zase bylo u sterého Columba velké plus že SMS se zobrazovaly na MAXI Dotu... u nového ani netuším, že sms došla, pokud mám tel někde v tašce či v kapse...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v pohodě odejdu z auta a hovor se mě nepřeruší, když přijdu do auta opět se mě připojí tel přes BT a v pohodě dál telefonuji =starej kolumb, u nového bolera to funguje totožně... právě jablko nemá problém s AD-HOC, jinak android s tím měl problémy, ale již mě to funguje(android má tolik verzí, že to opravdu nemusí všadě fungovat)...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...