Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Mam Columbus Mib1.Ked chcem zadat v navigacii novy ciel hlasovym prikazom,tak ma teta odmeni hlaskou,ze hlasove ovladani neni pro tuto zemi podporovano,alebo nieco take.Ked si prepnem mapu CZ alebo AT napriklad,tak to ide.Zeby Slovensko nebolo podporovane?

Editováno: , autor: Talo77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

Neexistuje na to provedení dané procedůry pro MIB2STD, těžko říct, jestli by to fungovalo, protože samozřejmě se může na Amundsenu přepnout zobrazení navigace do cockpitu a potom zapnout AA/CarPlay. Víceméně ta úprava dělá to, aby to ignorovalo, že běží navigace skrze AA/CarPlay, takže by to mohlo fungovat stejně. Autor toho, co tohle dělal, tak nemá k dispozici MIB2STD (Amundsen), takže to udělal pouze pro Columbus, myslím si ale, že kdyby jej někdo zkusil kontaktovat, tak třeba by to zkusil implementovat i do toolboxu pro MIB2STD, co to udělá tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím všechny, mám v Octavii III Columbus  (9.2) s touto verzí MHI2_ER_SKG13_P3643, z toho co jsem si zatím přečetl vím, že bez problémů by mělo jít aktualizovat na verzi 3xxx (tam jsem myslím na poslední verzi), aktualizace na verzi 4xxx by mohla udělat z jednotky cihlu. Nebo je to u Columbuse narozdíl od jiných jednotek méně pravděpodobné? 

Proč to řeším je to, že se mi občas odpojuje AA, tak doufám, že v novější verzi by to mohlo být lepší.

 

Stránky na https://mibwiki.one/ si pročítám, ale mám místy ještě velké mezery. 

 

Na https://mibsolution.one/ jsem našel 3 verze:

MHI2_ER_SKG13_K4524_MU1382.7z

MHI2_ER_SKG13_P4518_MU1240.7z

MHI2_ER_SKG13_P4526_MU1440.7z

 

Je tady někdo, kdo by mě mohl trochu nasměrovat? Případně odkázat na jiné stránky, kde se to také řeší? Děkuji za odpověď

PXL_20220223_165609084.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není vůbec potřeba ani zapínat zapalování, ba naopak, kvůli ušetření energie stačí jen zapnout samotné rádio a spustit aktualizaci :D Není pak potřeba řešit nějaké přilepení klíče apod. :) Několikrát jsem dělal aktualizaci Columbusu s vypnutým zapalováním a za mě je to bezpečnější, protože tam jsou značně snížené okolní faktory, co by mohli průběh aktualizace nějak ohrozit :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Krosta napsal:

Na tuto verzi je možné bez problému nainstalovat rovnou verzi MU1440 :) Pokud by to psalo, že je tam nějaký konflikt, tak stáhnout starší verzi a nejdříve nainstalovat tu. Ale neměl by tam být problém :) 

Lze updatovat na danou verzi MU1440 i tento HW?

IMG_20220620_125326.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě. S aktualizací Columbusů jsem pomáhal už u desítek různých variant a vždy to proběhlo v pořádku. Jakmile je to MHI2_ER_SKG13, tak nejvyšší jde 1440, Když MHI2_ER_SKG11, tak nejvyšší je 1433. Po úpravách lze MHI2_ER_SKG11 dostat i na MHI2_ER_SKG13, s MU1440, ale do toho jsem se osobně ještě nepouštěl.

S každou aktualizací je riziko, že jednotka se tzv. brickne, tedy, nenávratně "umře", v častých případech lze ještě složitým postupem "oživit" na stole, osobně jsem to také zatím nedělal.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem provedl update, ale bylo potřeba udělat změnu v jednotce - nastavit nový kód.

Jinak tam vyskakovala chyba 1555 v jednotce 5F, kterou nešlo vymazat.

Postupoval jsem podle instrukcí na http://mib-helper.com/im-so-xory/

Nyní tam je už release 1440.

Trvalo to cca 10minut.

Díky za informace.

IMG_20220625_112615.jpg

Editováno: , autor: graun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 6. 2022 na 20:28, martondra napsal:

Čau. Poradíte mi jak aktivovat smart link na O3 R.v.2016

Díky

 

smartlink.jpg

To vím naprosto přesně. Koupíš si za 5tis Kč CD se 3 klíči, které Ti v ŠA servisu aktivují a pak to pojede. Tak mi to dělali ve Fabii na Amundsenu. Ale možná umí někdo jiný postup.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč by to nešlo, diagnostika obd 11 umí vkládat i swap klíče.

 

Jak bylo řečeno lze oficiálně dokoupit a po domluvě se servisem nainstalovat, částka samozřejmě není úplně příjemná ale zas pokud by se někdy s rádiem něco stalo a bylo by ho potřeba vyměnit tak do nového rádia v servisu stáhnou zálohu i s koupeným smartlinkem

https://eshop.skoda-auto.cz/cs_CZ/smartlink/p/000054830A

 

Druhá cesta je zmíněný patch kde buď lze na internetu najít postup a nic to nestojí nebo jsou i firmy nebo lidi kteří ví co dělat.

 

Patch je samozřejmě neoficiální věc a škodou rozhodně nepodporovaná (přece jen jim tím uchází potenciální zisk). Další nevýhoda, funkce v rádiu jsou aktivované jen tak na oko takže pokud by se rádio aktualizovalo oficiální cestou nebo jak už bylo zmíněno bylo by ho potřeba vyměnit tak o smartlink zase přijdete.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Krosta napsal:

Ano, to s tou SVM chybou je normální po jakekoliv aktualizaci SW. Zadáním nové hodnoty se chyba odstraní.

 

Škoda, že jsi to nezmínil dříve. Mohl si mi ušetřit hodinu bádání a nepříjemných otázek ženy, co tam tak dlouho zase dělám 😁

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...