Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Ahoj, ze zajímavosti jsem je kouknul, co mám v autě za verzi, protože mám jednu z prvních FL O3 a mám verzi 1125. Pokud jsem správně četl, tak bych tam mohl dát 1440 tedy? Je někde nějaký seznam změn? Má to cenu upgradovat, když infotainment tak nějak funguje?

 

20220708_175216.jpg

Editováno: , autor: Kllrt
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ahoj, nakonec jsem nahrál nesestříhaný průběh aktualizace na verzi SW MU: 1440 na Youtube https://youtu.be/VyAQL_8iIno, aby případní zájemci viděli, že to není nic hrozného, za tu hroznou hudbu se omlouvám, ale už jsem neměl sílu vybírat něco jiného - nemluvím tam, takže zvuk jde vypnout :D

 

nástin změn co daná aktualizace mění na té předchozí jde vidět vždycky před spuštěním aktualizace, ale moc se z toho člověk nedozví, jako např. u mě bylo aktualizováno něco v MMX2, IOC, komplet RCC, MUTnrRef atd., ale tímto jsem se už dál nezabýval

 

a ještě jednou díky za pomoc tady na fóru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@virtual barevná grafika, náhledy v médiích se teď zobrazují u všech alb, předtím se mě nezobrazovaly u některých alb, zdá se mi lepší funkčnost, když mi někdo volá přes Android Auto, ale může to být placebo efekt, já telefon k telefonování používám spíše okrajově, já mám Columbusa z 99 procent jen na Android Auto, zbytek skoro nevyužívám

 

a na tuto verzi se dá doinstalovat MIB More Incredible Bash, ale nevím jestli to má pro mě cenu, Andoid Auto/Apple Car mám aktivované, kdybych neměl tak by to mohla být cesta, jak to udělat zdarma , teda aspoň myslím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@virtualještě jsem si vzpomněl, při zapnuté zadní kameře, v případě že se objeví nějaká překážka a zobrazí se model auta se zobrazenými senzory, se již nezakrývá černým pozadím okolí modelu auta, ale to je průhledné (viz. obrázek), tohle mi občas vadilo, když jsem neviděl část výstupu kamery, je toho určitě ještě víc :)

PXL_20220728_040237461.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 7. 2022 na 17:01, alda81 napsal:

@virtualještě jsem si vzpomněl, při zapnuté zadní kameře, v případě že se objeví nějaká překážka a zobrazí se model auta se zobrazenými senzory, se již nezakrývá černým pozadím okolí modelu auta, ale to je průhledné (viz. obrázek), tohle mi občas vadilo, když jsem neviděl část výstupu kamery, je toho určitě ještě víc :)

Tak z továrny mám fw. 1240 a ten tmavší pruh (kvůli čitelnosti zobrazení?) mi to hází taky. Myslím, že žlutý i červený ukazatel překážky musí být vidět i bez tmavého pruhu. Columbus pozná, jestli je aktualizace kompatibilní s verzí HW?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, Columbus to pozná, ale není tam limitace v HW, takže to vezme bez problémů. z 1240 se může jít rovnou na 1440 bez jakýchkoliv problémů :) 

Pokud by s tím přeci jen náhodou měl Columbus problém, tak by o tom napsal potom, co bude kontrolovat metainfo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj, včera jsem aktualizoval infotainment v Superbu a doba aktualizace jednotky byla delší než 30 min, původně jsem nevěděl, jestli nedojde k automatickému vypnutí rádia po 30 min jako je tomu u aktualizace map, ale naštěstí se tak nestalo, tak kdyby se toho taky někdo obával, tak dávám tuto informaci na vědomost :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nejnovější možná je 1433, protože se jedná o MIB2, nikoliv MIB2.5 (který lze SW úpravou udělat, ale pak je potřeba jiný displej). Každopádně by bylo lepší udělat aktualizaci skrze SWDL, protože to bude velký skok ve verzi, tak je SWDL jistější. Pokud máš k dispozici diagnostiku, tak je potřeba v adaptacích/přizpůsobení povolit vývojářský/development mode a pak v servisním menu dát Testmode a tam SWDL

 

Ještě se může stát, že to odmítne nainstalovat rovnou 1433, tak pak by bylo vhodné zvolit nějaký "mezi stupen" a provést aktualizaci ve dvou krocích.

Editováno: , autor: Krosta
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kusko napsal:

Zdravim, ktorý fw by som mohol updatnut na tuto verziu? 1440 by tam mohla ist?

IMG_20220903_135940410_MP.jpg

IMG_20220903_135945141_MP.jpg

IMG_20220903_140003010_MP.jpg

ahoj, jak píše Krosta, máš MIB2, nikoliv MIB2.5, tzn. nejvyšší dostupná verze pro tebe je tato:

SW Train: MHI2_ER_SKG11_K3343

SW MU: 1433

 

nemůžeš tam bez nějakých úprav cpát verzi pro SKG13 (MIB2.5), ale musí to být pro verzi pro SKG11 (MIB2), shodou okolností jsem dělal před 14 dny update ze stejné verze jako máš ty na 1433 viz. https://www.aldacerny.cz/2022/08/aktualizace-infotainmentu-columbus-mib2-ve-skoda-superb-iii/

 

prošlo mě to i bez SWDL, ale možná jsem mohl mít jen štěstí, update mi trval necelých 40 min

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, alda81 napsal:

ahoj, jak píše Krosta, máš MIB2, nikoliv MIB2.5, tzn. nejvyšší dostupná verze pro tebe je tato:

SW Train: MHI2_ER_SKG11_K3343

SW MU: 1433

 

nemůžeš tam bez nějakých úprav cpát verzi pro SKG13 (MIB2.5), ale musí to být pro verzi pro SKG11 (MIB2), shodou okolností jsem dělal před 14 dny update ze stejné verze jako máš ty na 1433 viz. https://www.aldacerny.cz/2022/08/aktualizace-infotainmentu-columbus-mib2-ve-skoda-superb-iii/

 

prošlo mě to i bez SWDL, ale možná jsem mohl mít jen štěstí, update mi trval necelých 40 min

V com je vlastne iba rozdiel vo verziach? Pozrel som si postup, len som to v zivote nerobil a cihlu by som nechcel mat, preto sa pytam ci sa mi do toho oplati pustit :) zatial mi takto vsetko funguje jasne okrem mirrol linku

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já to taky předtím nikdy nedělal, nakonec jsem to po prostudování spustil na dvou autech v rozmezí 14 dnů, kdo se bojí, nesmí do lesa :D

 

pokud se podíváš na konec videa, tak tam je vidět přehled, které moduly se aktualizovaly (co přesně všechny znamenají nevím, možná by se to dalo dohledat na netu), v tom Superbu, kde jsem to dělal měl i DVB tuner, jehož aktualizace trvala asi 10 minut, tak si myslím, že pokud jej tam nemáš, tak aktualizace bude o poznání kratší

 

co vím z vizuálního hlediska, tak při couvání, pokud budeš mít v dráze nějakou překážku, tak ti nebude část obrazu z kamery zakrývat  černé pozadí okolí modelu auta, ale bude už průhledné, myslím, že se řeší i problém s náhledy v médiích, ikony jsou pořád černobílé, ty změny jsou spíše pod pokličkou

Editováno: , autor: alda81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A teď, pokud máš tu možnost, doporučuji aktivovat vývojářský režim pomocí diagnostiky, jít do režimu servisu, testmode a tam HMI Skin change (tak nějak se to jmenuje, nepamatuji si přesně) a zkusit jiný skin. Jeden z těch tří vypadá jako ten pro FL verzi :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...