Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, Krosta napsal:

A teď, pokud máš tu možnost, doporučuji aktivovat vývojářský režim pomocí diagnostiky, jít do režimu servisu, testmode a tam HMI Skin change (tak nějak se to jmenuje, nepamatuji si přesně) a zkusit jiný skin. Jeden z těch tří vypadá jako ten pro FL verzi :) 

Dobre dakujem zaa nvod akonhle budem mt trosku casu skusim, predpokladam ojde to j cez obd11

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, jdu si pro radu, koupil jsem OIII RS, 2014 s Columbusem, stáhl nové mapy dle vinka 2022/2023. Původní mapy jsou 2014/2015. Můj dotaz zní, zda půjdou nahrát, když tam mam starší software 0360, hardware H43 ?? Nebo je lepší nejdříve sehnat nový soft?? Díky za radu. Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen ještě doplním, pokud jsi to tady přehlédl, ať si u aktualizace zapneš jen rádio, bez motoru, když se ti rádio u aktualizace po 30 min vypne, tak to ničemu nevadí, aktualizace map po opětovném spuštění rádia naváže tam kde skončila 😉

 

já svou první aktualizaci map dělal se spuštěným motorem, což byla blbost 🤷 tak ať neopakuješ moje chyby

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, alda81 napsal:

...já svou první aktualizaci map dělal se spuštěným motorem, což byla blbost 🤷 tak ať neopakuješ moje chyby

Já poprvé aktualizoval mapy při delší cestě po dálnici (s vypnutým start-stopem, pro jistotu), takže spuštěný motor/jízda nevadí, v garáži je to jak píšeš zbytečný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

při tom, když jsem měl spuštěný motor a občas jsem s autem popojížděl, tak jsem měl nejspíš spuštěné i rádio, ale už je to nějaký pátek,

když jsem to dělal při vypnutém motoru, tak se snažím šetřit baterku, tak mám rádio a vše ostatní vypnuté (větrák atd.)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

ahoj, k aktualizaci map v Columbusu přidám ještě svou skoro čerstvou zkušenost, jel jsem delší trasu, tak jsem si říkal, že vyzkouším aktualizaci, když jsem měl mít spuštěné rádio a ještě i Android Auto přes bezdrátovou krabičku, aktualizace se normálně rozběhla a běžela na pozadí, bohužel jsem ji během jízdy nestihl celou, musel jsem udělat krátkou přestávku, aktualizace pak navázala, ale skončila s chybovou hláškou, v info v mapách jsem ale již viděl, že mám poslední verzi, ale ta hláška mě nedala spát, tak jsem ji po restartu jednotky spustil znovu na zpáteční trase a opět se mi objevila chybová hláška, nakonec jsem po dalším restartu jednotky aktualizaci spustil u vypnutého motoru v garáži bez rádia a AA a tam to už prošlo bez ztráty kytičky 🤷

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice nemam Columbus, ale najskor to bude problem s AA. ked som mal spustenu navi cez Amundsena a prepol sa na AA, tak mi navigovanie cez Amundsena zrusilo. neviem ci nejaka ochrana proti pretazovaniu systemu? tazko povedat. teda aj u teba to moze byt, ze ked si sa prepol z navi na AA, tak sa to prerusilo a nedokazalo "bezat" na pozadi. ale viac som na tuto temu neskumal a neskusal

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chcel som povedat to, ze nemozes mat sucasne spustene navigovanie v Columbuse a cez AA napr. cez Google maps alebo Waze.

 

Vzdy, ked zapnes jedno, zrusi sa druhe. Miro mieril nato, ze ak si mal pustenu navigaciu v Columbuse, spustil si aktualizaciu a potom si spustil AA, kde si spustil navigaciu cez aplikaciu, tak sa navi v Columbuse zrusila a to mohlo sposobit, ze ti vypisal infotainment na konci aktualizacie chybu. 

 

Ja som ale pochopil, ze si aktualizoval Columbus bez spustenej navi v Columbuse, pricom si si zapol AA (ci si zapol navigaciu cez AA si nepisal). Cize nevidim suvislost v tom, ze si spustil aktualizaciu map a spustil si si zaroven AA (ci s navigaciou cez nejaku apku alebo nie), lebo takto to robim bezne a chybu mi infotainment nikdy pri aktualizacii nevypisal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aktualizace map mi normálně běžela i se spuštěnou navigací v AA, párkrát jsem to při jízdě kontroloval a procenta u průběhu aktualizace se měnila, nevím v čem byl nakonec problém, příště zůstanu raději u aktualizace u vypnutého motoru jen se spuštěným infotainmentem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Nevím co se děje, ale po zadání VINu na https://updateportal.skoda-auto.com/cs-cz/ mi napíše:

"Informace k tomuto VIN nebyly nalezeny. 

Přenechte aktualizaci servisnímu partnerovi."

 

Přitom vloni na jaře jsem normálně přes tento link po zadání VINu stáhl update a zupdatoval jsem to.

Auto má Columbuse legálně z výroby, žádná dodělávka. Auto je z DE, ale jak jsem psal, v CZ jsem už dělal za to dobu co ho mám update min. 2x

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte tiez som aktualizoval infotainment na superbe 3 2016 radio columbus z verzie 0318 na 1433 podla alda81 jak mal na stranke a problem je ze pri  vymazaní chyby B201A pomocou OBDeleven nechce zapisat novy vygenerovany kod (do nekonečna to zapisuje) viete poradit co s tym ? vdaka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja take kdyz vymazu chybu B201A ,tak mi to napise ze je vse OK. Ale kdyz vypnu motor a  opet nastartuji  a dam nanovo kontrolu pres obdeleven, tak mi to znovu vyhodi chybu u sw radia . Ale uz to neresim jelikoz to radio nijak neomezuje a vse funguje dobre ! Funguje mi na Columbusu super po nakodovani i performance monitor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, samuell429 napsal:

ahojte tiez som aktualizoval infotainment na superbe 3 2016 radio columbus z verzie 0318 na 1433 podla alda81 jak mal na stranke a problem je ze pri  vymazaní chyby B201A pomocou OBDeleven nechce zapisat novy vygenerovany kod (do nekonečna to zapisuje) viete poradit co s tym ? vdaka.

ahoj, já to dělal před pár měsíci, tehdy mě vše fungovalo 🤷, připojení v telefonu na internet ti nehapruje? OBDeleven potřebuje mít spojení s jejich servery

 

našel jsem stejný problém přímo pod tím odkazovaným videem v článku už před rokem, viz. přiložený obrázek, takže by to neměl být problém v nějaké aktualizaci aplikace, takže aspoň nějaké pozitivum

 

Screenshot_20230113-201657.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...