Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

zajímalo by mě jestli BOLERO bude mít stejný položky pod CAR nebo nějak osekaný, jinak pokrok oproti RNS510 je znát přecijenom je mezi nima pár let rozdíl třeba bude navigace použitelnější než u columba v OII.. stejně budoucnost infotainmentu je pdole mýho na nějakym OS buď třeba na bázi android nebo nějakým linuxu kam si bude moc zákazník vybrat například dodavatele navigace, dálepak mutitasking a další s tímto spojené možnosti které jsou doposud mimo tuto sféru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 měsíc později...

Ahoj,

docetl jsem se v manualu, ze colubmus obsahuje tzn. Traffic (TMC). Nasel jsem, ze u nas TCM vysila napr. Cesky Rohlas.

Moje otazka zni: pouzivate nekdo tuto funkci (at uz u OIII nebo v predchozi generaci [pokud ji ma])? jake je jeji realne vyuziti a presnost  v kooperaci s navigaci?

 

Zvykl jsem si na dopravni vrstvu v Google Maps (a jeji navigaci), ktera funguje, alespon v praze, naprosto presne a skvele.

 

Predem dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Cesku to nejak moc nefunguje. Ne ze by vubec, ale moc informaci tam neni. Treba v Nemecku to ale funguje naprosto uzasne, prakticky v realnem case je tam kompletni dopravni info, kdyz je nekde kolona, tak je zobrazena v mape, pricemz misto kde zacina je zobrazeno temer s naprostou presnosti a v realnem case se meni vcetne informace o cekaci dobe. Kdyz jsem takhle stal na konci kolony kdesi na okrsce v lese a mapa se upravovala prakticky v realnem case, tak jsem nechapal jak to delaj. Samozrejme tam je kazda uzavirka atd.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

i v ČR je to relativně použitelný a přesný. O všech nehodách/uzavírkách/problémech na silnicích o kterých ví Český rozhlas (jakákoliv jejich stanice), tak tam jsou. A musím říct, že vědí zhruba o 80% všech nehod, protože spolupracují s Global Assistance a ti mají zase informace od PČR a hlavně od ostatních asistenčních služeb. Navíc se v ČR začíná stále více rozmáhat systém tzv. dopravních zpravodajů, kteří informace volají na bezplatné linky.

Takže se tomu vcelku dá věřit i ve zdejších končinách.

 

A každý majitel originální koncernové navigace má možnost zaznamenat alespoň kolonu na své trase, která se pak rovnou předává dále  :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim, mozna v Praze to funguje lepe, ale v Ostrave tam neni prakticky nikdy nic. A pro zmenu oprava Svinovskych mostu se tam ukazovala jeste asi 14 dni po ukonceni uzavirky.

 

Btw. to vis jiste, ze kdyz ja zaznamenam na navigaci s TMC kolonu, ze se to nekam posila? Ja myslel, ze to TMC se pouze prijima.

Editováno: , autor: mike_k
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jedinym problemem je pak aktualnost dat. Kolikrat se pak stava, ze i nekolik hodin po kolone to stale hlasi omezeni silnicniho provozu a stale zobrazuje kolonu. V Nemecku to funguje o poznani lepe (umi si informaci velmi rychle overit diky velmi huste siti kamer na dalnicich). Na druhou stranu musim rict, ze u nas se to za poslednich par let vyrazne zmenilo k lepsimu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi a jste si uplne absolutne jisti, ze kdys si sam vytvorim kolonu nebo uzavreni trasy, ze se to nekam posila a distribuuje pak vsem ostatnim? Me se to vazne moc nezda. To by muselo mit auto vysilac jako prase. Vzdyt TMC data jdou pres FM signal, ktery ma dosah az cca. 100km. kdyz jsem koukal na popis systemu TMC tak nikde o tom nic neni. Ani v navodu na Columbus/Amundsen o tomto nic neni. Podle me to rucni vytvoreni kolony/uzavirky je jen pro me. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

jeste mam jeden problem :)

na 32GB Flash (formatovano NTFS) jsem si dal asi 10GB hudby, rozdelene do slozek v niz jsou MP3 (i m3u playlisty) soubory, ale media prehravac mi je nechce nacist, v dannych slozkach nic nevidi, prestoze AVI soubory v jinych slozkach bez problemu najde .... nema s tim nekdo nejakou podobnou zkusenost?

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Host PetrHravec

u nového Columbuse? a co ještě umíš? resp. co všechno se dá s novým Columbusem udělat?

Editováno: , autor: PetrHravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...