Jump to content
Honza9007

Infotainment Navigační systém COLUMBUS

Recommended Posts

Posted (edited)

Ano jsi to schopen přehrát sám a o odblokování obrazu za jízdy na rozdíl od přehrání ze strany servisu nepřijdeš(oni dle pokynů dělají ještě parametrizaci v rámci řízení funkce: "Výměna jednotky" dle TPI, která opět nastaví parametry rychlosti na standardní hodnoty), postup je stejný jako u MIB1. Problém v únoru byl, že software 100% v servise neměli.

933.thumb.jpg.62f8325df3235ea4011d31373551e9ae.jpg

Edited by ferda25

Posted (edited)

Tak se povedlo :w00t1:, sice totálně vymlaská baterka, auto na nabíječce, ale povedlo se napodruhé, poprvé aktualizace skončila s chybou, tedy jsem znovu rozbalil zip, tentokrát na místo na USB tak na SD kartu a aktualizace proběhla OK...

zaktualizovaly se moduly:

RCC - efs root (32) z verze 879 na  verzi 9542

- efs system (32) z verze 7622 na  verzi 8354

IOC - z cerze 8283 na verzi 8863

MMX2 - SpeechRes - ttsvoices z verze 1 na verzi 8638

no zpětná dokumentace byla s mým "orig." kabelem trochu porod, stále to nechtělo načíst adaptace, pak jsem si asi na podvacáté vzpomněl, jak správně postupovat, resp. pokusem omyl jsem na to došel a zpětnou dokumentaci jsem úspěšně po hodině  půl potvrdil... (už jsem ti chtěl volat)

fungují gesta, ikony v mřížce jsou barevné, barvy se mění dle ambientního osvětlení, už nemám ikonu síly signálu simky ve slotu ale zeměkouli, na to si budu těžko zvykat... stejně tak na vypisování názvu profilu při připomínce ať nezapomenu telefon přes celý displej.... ale přibyla mi klimatizace v menu a ještě jedna položka a další věci jsem díky vybité baterce nezjistil.... 

nicméně to hlavní proč jsem to dělal, to je OK, tedy při aktivované kameře není autíčko na černém, ale na šedém poloprůhledném podkladu - MOC DÍKY @ferda25 ....

Edited by Aleš_BX

Posted (edited)

tak ještě doplním, že mi zůstalo nejen avizované video za jízdy, ale i odkódované zobrazení Offroad režimu... a samo sebou volant vyhřívaný dle venkovní teploty a AirCare...

co je pozitivní, ikona pro nastavení hlasitosti navigačních pokynů...

no budu si na tu novější verzi muset dost zvykat.... ale jak jsem psal, podstatné je odstranění chyby zobrazení kamery, tedy toto:

WP_20171127_13_46_46_Rich.thumb.jpg.61a5554f0bde0251c4122b1a6a97daf5.jpg

Edited by Aleš_BX

Ten update se dá pouze servisním zásahem, nebo i v rámci škoda connect ?
    Zlobí mě trošku parkovací kamera, závada se neprojevuje kdy mám, tak třeba by mohlo pomoct

Tak ještě dodělat virtuální panel a necháš stát face S3 v servise...:rolleyes:

Posted (edited)
    před 45 minutami, headerTDI napsal:

Ten update se dá pouze servisním zásahem, nebo i v rámci škoda connect ?
    Zlobí mě trošku parkovací kamera, závada se neprojevuje kdy mám, tak třeba by mohlo pomoct

jj, jen servisním zásahem, je k tomu potřeba diagnostika pro provedení tzv. zpětné dokumentace...

tak se obrať na servis, pokud se závada projeví, aktualizují ti zdarma.... mě by také zaktualizovali, ale přišel bych o zobrazení videa za jízdy a to jsem nechtěl....

Edited by Aleš_BX

Posted (edited)
    před 55 minutami, ferda25 napsal:

Tak ještě dodělat virtuální panel a necháš stát face S3 v servise...:rolleyes:

to né, zasloužím si nový kousek, vždyť Octavka je 02/2017, a i když tvoje zkušenost se Supem je pro mě varování a manželka zakázala Arteona, resp cokoli jiného než Škoda a vzhledem k tomu, že se O IV opozdí, hybridy jsou v nedohlednu, bude mezikrokem S3 FL... 

jen jsem nepochopil tu červenou zeměkouli.... internet z vložené sim jede, Škoda Connect také a stále svítí červená a přes ní je bílé autíčko se symbolem cíle [F], když sim ze slotu vyndám je zeměkoule stále červená, jen zmizne autíčko...

image.thumb.png.d25814fcabd7e4b1909619dc16953b77.png

edit: tak už svítí zeměkoule bíle a vlevo od ní je dokonce nápis 4G LTE

Edited by Aleš_BX

Zkusím říct v servisu, já jinak fakt už nevím čím by ta kamera mohla dělat ty pruhy občas..

tak fakt nechápu, jízdu do práce jsem měl bílou zeměkouli a 4G LTE, cesta z práce - zeměkoule a přitom všechno funguje, tak nechápu...

... jak se to chová vám?

WP_20190620_17_41_26_Rich.thumb.jpg.e2d6b458f822bbdf17232829534a6c2b.jpg WP_20190620_17_44_11_Rich.thumb.jpg.2b4ad52e78f0dbc7ab49e69ec139b646.jpg

@Aleš_BX Jaks tam dostal Novinky.cz? Já mám AFP a nedošel jsem na nastavení, kde by to šlo přehodit. Ferda kdyžtak zítra poradí.

přes https://skoda-connect.com/portal 

image.thumb.png.9678525f35a604af141d5901ebdafafa.png 

je tam celkem 10 pozic, nicméně AFP International nejde vymazat, takže 9 - jsou přes RSS číst i e-maily, už jsem o tom jednou někde psal...

čtu přes to i toto forum, tedy svůj stream

• Upvote 1

Problém není na straně navigace, ale "SOS tlačítka", proto vše běží, ale OCU není spojená s portálem.

sem si to tak nějak myslel, že to bude.... portál má stále plno much...

Ahojte, mel bych dotaz ohledne Columbuse MIB 1 z roku 2014. Lze jej upgradovat na MIB 2 aniz by se muselo menit cele zarizeni? Mate s tim uz nekdo zkusenosti? 

Predem diky.

dnes mi dokonce svítila jenom červená zeměkoule, bez autíčka a přitom vše funguje, jízdy jsou ve webové aplikace Škoda Connect zaznamenány správně... oznamování polohy i rychlosti fungovalo....

Po servisní akci "91R2099001 ŘÍDICÍ JEDNOTKA OCU2" je občas zeměkoule červená i když Škoda Connect a internet z vložené sim funguje. SOS tlačítka svítí zeleně. Včera i dnes je zeměkoule červená. Dříve pokud byla červená, tak Škoda Connect nefungoval. Jaký tam mám nyní software nevím - nejde mi počítač.

včera chvíli bílá zeměkoule 4G LTE, večer zase červená, ale s autíčkem, vše funguje jak má...

Posted (edited)

Sice nemám Columbuse, mám Amundsena, ale problém s portálem Car Connect mám neustále. V rádiu v autě mám Infotainment Online stále dostupný a Car Connect stále nedostupný i když mi na rádiu chvíli svítí zeměkoule červená, chvíli bílá, autíčko tam mám jen sporadicky a u zeměkoule vždy svítí WLAN. ( propojení mám přes telefon přes který mám vytvořený mobilní hotspot ). 

V aplikaci Connect Car se mi jednotlivé jízdní data aktualizují, vidím polohu, funguje houkání a blikání,...     ale po přihlášení do portálu Car Connect přes internet nemám na stránce nic než nulu místo auta a po kliknutí na cokoli se vždy vrátím k přihlášení. Žádné data tam nemám a ani auto.

image.thumb.png.9c01d6ddddf47ceb8eb34028e7a97e5d.png

Před cca měsícem mi internetový portál normálně fungoval.

Vše řeším se ŠA.

IMG_20190625_161336.jpg

Edited by xx30

Zkoušel si znovu přidat auto?

Zkoušel, bohužel ať kliknu na cokoli vždy spadnu zpět do přihašovací obrazovky.

Kluci možná budu za blbce, ale potřeboval bych to nějak objasnit. Mám 6/2017 columbuse. A nějak se v tom ztrácím. Vy tady ukazuje že citace z návodu a řešíte barvy zeměkoule a já tam nic takovýho nemám. Mám v něm normálně simku a stejně jako se mi ukazuje signál u telefonu tak zrovna tak se mi ukazuje signál infotainmentu. Škoda Connect normálně chodí, jen se v tom jak si ztrácím. To jsou jako ještě úrovně výbavy těch online služeb? Dá se s tím nějak pracovat? Někde jsem četl že teoreticky by bylo možné nějaké vzdálené ovládání vozu, třeba Webasto atd. Jenom mě se to asi netýká, nebo nevím.

Stačí si na stránkách Škoda-Auto najít manuál k aktuálnímu vozu a porovnat to s tvým ve voze....