Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

V 5. 1. 2023 na 20:44, alda81 napsal:

@Ravo ahoj, aby jsi nemusel zkoušet jiné VIN, tak tady máš přímý odkaz na stažení balíčku s mapami https://infotainment-cdn.skoda-auto.com/base/maps/HIGH12_P310_EU_202245.zip

Díky moc @alda81 za link.

 

Mám O3 předFL a protože mám muziku Canton, tak je tam Columbus Harmann = MIB1. Doufám že to nebude problém, nerad bych si to bricknul 

Editováno: , autor: Ravo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Ravo napsal:

Díky moc @alda81 za link.

 

Mám O3 předFL a protože mám muziku Canton, tak je tam Columbus Harmann = MIB1. Doufám že to nebude problém, nerad bych si to bricknul 

ten link je pro Columbus MIB 2.5/2, tak bych to moc neriskoval, MIB 1 neznám, raději jsem to doplnil k tomu původnímu odkazu, tak nevím jestli to je stejné, ale předpokládám že asi ne, když to dáš vyhledat přes svůj IMEI, tak ti to nic nenajde?

Editováno: , autor: alda81
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už se mi to podařilo stáhnout a po unpackingu je tam adresář MIB1, takže si myslím že by to mohlo klapnout.... až se k tomu dostanu, tak kouknu jaký je tam SW Train atd a uvidím co s tím. Jinak nevím jeslti to má IMEI - je to O3 předFL, bez Škoda Connect, žádná SIMka se nikam nestrká

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, zrovna jsem něco v práci řešil s telefony, má to být samozřejmě VIN vozidla, asi bych se měl něčeho napít 😀

 

budu rád, když mě osvětlíš, jestli to funguje i na MIB1, já na Škodu přešel až teď, takže jsem MIB1 přeskočil

Editováno: , autor: alda81
doplnění textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
V 5. 1. 2023 na 14:15, Ravo napsal:

Nevím co se děje, ale po zadání VINu na https://updateportal.skoda-auto.com/cs-cz/ mi napíše:

"Informace k tomuto VIN nebyly nalezeny. 

Přenechte aktualizaci servisnímu partnerovi."

 

Přitom vloni na jaře jsem normálně přes tento link po zadání VINu stáhl update a zupdatoval jsem to.

Auto má Columbuse legálně z výroby, žádná dodělávka. Auto je z DE, ale jak jsem psal, v CZ jsem už dělal za to dobu co ho mám update min. 2x

Zajímavé, dneska jsem zkusil ofiko škoda update portál https://updateportal.skoda-auto.com/cs-cz/ a už mi to nabídlo ke stažení ten samý file který jsem stahoval od Aldy81 - HIGH12_P310_EU_202245

 

Asi byl v té době když jsem to zkoušel nějáký výpadek na straně škoda update serveru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Ravo napsal:

Zajímavé, dneska jsem zkusil ofiko škoda update portál https://updateportal.skoda-auto.com/cs-cz/ a už mi to nabídlo ke stažení ten samý file který jsem stahoval od Aldy81 - HIGH12_P310_EU_202245

 

Asi byl v té době když jsem to zkoušel nějáký výpadek na straně škoda update serveru

takže mapové podklady jsou stejné pro MIB1 a MIB2, dobré vědět, díky 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

Zdravím,

 

obracím se tu na Vás s dotazem ohledně aktualizace softwaru v mojí OIII.

 

Jde mi hlavně o to, zda by mi po provedení aktualizace šlo připojit můj mobil přes Apple Carplay? Nebo bude potřeba provést nějakou jinou úpravu?

 

Předem Vám děkuji za odpověď

radio1.jpg

radio2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, RobinK napsal:

Zdravím,

 

obracím se tu na Vás s dotazem ohledně aktualizace softwaru v mojí OIII.

 

Jde mi hlavně o to, zda by mi po provedení aktualizace šlo připojit můj mobil přes Apple Carplay? Nebo bude potřeba provést nějakou jinou úpravu?

 

Předem Vám děkuji za odpověď

radio1.jpg

radio2.jpg

ahoj, pokud sem postneš informace o verzi SW v infotainmentu a ne verzi map, tak by to bylo možná lepší, aspoň se budeme moct ujistit, že máš opravdu Columbus a ne nic jiného

 

jak na to - zkopíruju si svou větu z dřívějška:

Když podržíte na infotaimentu v jakémkoliv vozidle zn. Škoda tlačítko MENU po dobu delší jak 3 sekundy, tak se přepne infotainment do “Režimu servisu”, kde můžete zjistit přes nabídku Aktualizace/verze softwaru nainstalovanou verzi daného infotainmentu.

 

pokud máš Columbus a nemáš aktivovaný Smartlink, tak se pouhým zaktualizovaním infotainmentu nedá zapnout, ale existuje nástroj M.I.B._More-Incredible-Bash, kde by to mělo jít dozapnout zdarma, nemám vyzkoušeno, protože jsem měl auto již se zapnutým Smartlinkem, pro použití tohoto nástroje je třeba ale mít Columbus zaktualizovaný, nepracuje se staršími verzemi infotainmentu

 

 

 

Editováno: , autor: alda81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 31. 10. 2023 na 14:36, alda81 napsal:

ahoj, pokud sem postneš informace o verzi SW v infotainmentu a ne verzi map, tak by to bylo možná lepší, aspoň se budeme moct ujistit, že máš opravdu Columbus a ne nic jiného

 

jak na to - zkopíruju si svou větu z dřívějška:

Když podržíte na infotaimentu v jakémkoliv vozidle zn. Škoda tlačítko MENU po dobu delší jak 3 sekundy, tak se přepne infotainment do “Režimu servisu”, kde můžete zjistit přes nabídku Aktualizace/verze softwaru nainstalovanou verzi daného infotainmentu.

 

pokud máš Columbus a nemáš aktivovaný Smartlink, tak se pouhým zaktualizovaním infotainmentu nedá zapnout, ale existuje nástroj M.I.B._More-Incredible-Bash, kde by to mělo jít dozapnout zdarma, nemám vyzkoušeno, protože jsem měl auto již se zapnutým Smartlinkem, pro použití tohoto nástroje je třeba ale mít Columbus zaktualizovaný, nepracuje se staršími verzemi infotainmentu

 

 

 

Tak jsem se dostal do toho menu :). Přikládám foto

IMG_1775.jpeg

IMG_1776.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

 

vložil jsem do boxu v přihrádce spolujezdce datovou SIM. Jenže se to nechce připojit k netu(stále svítí červeně ikona země na displeji) až po pár minutách, když dám několikrát najít automaticky poskytovatele v menu sítě ikonka zešedne a objeví se vedle LTE. Přece nebudu po každém nastartování takto složitě připojovat. Kde co musím nastavit aby to bylo automaticky. Jinak první spuštění jsem dělal podle návodu a taky se to nepřipojilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím že už jsem na to přišel. V menu Škoda connect je záložka Správa... a tam musí být zaškrtnuto Infotainment online. To jsem sice měl, ale fajfka byla jakoby napsaná z teček místo klasické čáry. Teď už to funguje. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 1. 2024 na 7:05, Tomas666 napsal:

Poraďte prosím někoho spolehlivého kdo opravuje jednotky. Mám mib1 columbuse a hraje jen jedno repro. Podle servisu vadný zesilovač, ale oni to nedělají.

Děkuji 

Borec na jednotky! Doporučuji, je šikovnej.Pokecá, vymontuje, namontuje, vysvětlí. Nám nešel zvuk z jednotky, jen občas. Hned věděl co to bude za problém , a do druhého dne byla jednotka ready.Byl jse tam před rokem, tak snad to ještě dělá!!! Tel : Ladislav +420 777 220 566  ( Praha) 

Editováno: , autor: kvasimodo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...