Přejít na obsah

Infotainment Navigační systém COLUMBUS


Doporučené příspěvky

Záleží jak to myslíš, zda současně nebo postupně.... už se to tu sice psalo, ale... současné ne, a je to velmi logické, když se z tel. natahují data, tedy seznamy a obrázky (pokudvím, umí to jen zařízení co právě netahají dat, co umí jen přijmout hovor a zase ho pak ukončit) a postupné ano, jde jich několik a lze přepínat mezi prifily....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

starý Columbus měl pp. Wimdows Mobile CE, nový bych díky rychlosti (i když dříve byl HDD dnes je SSD disk) tipoval na něco na principu Linuxu, myslel jsme dokonce, že Android, ale není to tak dávno, co ŠA psala že bude v autech koncernu Android, tedy tam ani nemůže nyní být....

 

jinak internet standardně určitě ne...to 

 

to že se tu bavíme v sekci O III o O 3 je velmi pochopitelné, přesto jsem si dovolil srovnání..

 

jinak přes tel. či tablet standardně ne, ale Fabia III bude tuto funkci mít tzv. Mirror-link, citace:

 

"Pro fanoušky komunikačních technologií a majitele chytrých mobilních telefonů má fabia v zásobě ještě jednu libůstku, kterou je systém zvaný mirror-link. Ten je schopen přes bluetooth „zrcadlit“ displej chytrého mobilu na vestavěném displeji infortainmentu. Vše, co vidíte běžně na mobilu, tak můžete zobrazit na displeji v autě. Všechny funkce telefonu lze poté pohodlně ovládat u stojícího vozu a mobil nechat položený třeba v přihrádce, i za jízdy budou ovšem dostupné některé funkce, ale tak, aby nesváděly řidiče k nepozornosti.

Podle našich informací proto fabia ani nebude mít vestavěnou navigaci – řidič bude navigován skrz mobilní aplikaci a právě mirror-link. Předpokladem je samozřejmě vlastnictví telefonu s bluetooth, GPS modulem a navigačním softwarem".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taketo som nasiel, ale to je riesene cez pridavnu krabicku (ako som zistil)

http://www.youtube.com/watch?v=MYdUQOh9Bg0

 

na inom fore uzivatel ferda25 pisal o aktivacii Mirror Link cez skryte menu...

je to ten isty ferda zo strakonic co tu, alebo mu na konkurencnom fore niekto kazi dobre meno?

 

EDIT a uz som niekde nasiel, ze hidden menu (take co sa tam da robit nie len update ale aj menit nastavenia) treba najprv povolit cez VCDS a az potom sa da don dostat,,, dalsia polozka do zoznamu veci co treba dokodovat...

Editováno: , autor: PistaTT
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak update k me reklamaci obcas zlobiciho columbuse: ze skodovky prislo, ze mi maji vramci zaruky nikoliv nahrat novy firmware, ale vymenit prvky ovladani na volantu..prav. ty kolecka, mozna cele ty dve segmenty.

Vubec se mi to nezda, ale prece by nedelali neco jen proto, abych  mel pocit, ze se s tim snazili neco udelat?

To by myslim skodovka rovnou jednoduse zamitla reklamaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak mě napadlo - nevíte, jestli je i jiný způsob, jak nacpat do Columbuse dopravní hlášení, než přes to FM zpravodajství? Tuším, že bohužel spíš ne, varianta vlastního FM transmiteru v autě, který by navíc byl schopen vysílat i to dopravní zpravodajství, je asi už nereálná.

 

Bych tam rád dostal hlášení z Waze (naprogramuju si kde co, ale musím mít možnost to nějak docpat dovnitř, no...). A jezdit navíc se zapnutým Waze je sice řešení, ale preferoval bych jednu mapu a jeden displej, který je zapnutý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sorry, pod navigovanim som si predstavil sposob navrhu trasy a nie hlasove povely.

no toto je mozno ciastocne sposobene (ne)kvalitou ceskych hlasovych pokynov Waze.

pokial je mi znamo, tak sa chysta ich nahrada za nove, lepsie, profesionalne nahrate (mozno este tento rok, uz sa zacalo s pripravami).

co sa tyka hlasovych pokynov Waze v SK je vyrazne lepsia ako Columbus v CZ alebo EN (ine jazyky Colombusu som neskusal).

samozrejme su tam urcite rozdiely v samotnych hlaskach (napr. "jedte po silnici 58 kilometru" alebo "pokud je to mozne otocte se do protismeru" Waze nepozna) a tiez mi Waze neprehrava pokyny cez audio v aute (to mi vsak nechyba)

zaujimavostou je, ze samotne hlasenia Waze v SK su vyrazne lepsie (kvalitnejsie) ako Waze v EN...

proste sa SK hlasky pre Waze extra podarili. (btw tak ako aj ine veci aj tieto ma na svedomi komunita uzivatelov a nie Waze samotne) a ocakavam, ze nove CZ hlasky na tom budu podobne dobre.

 

no naspat k teme.

bavil som sa dnes s chlapikom od importera, ze ako je to s Mirror Link.

bohuzial mi nevedel povedat, ci je to len SW zalezitost (a teda ci existuje nejaka moznost dostat to do existujuceho infotainmentu), iba to, ze aj v novej Fabii to bude za extra priplatok (k nejakemu infotainmentu) a tiez, ze to zatial funguje iba s HTC One (M8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasne. zalezi kam chces ist. kvalita mapy medzi regionmi i krajinami kolise. no ten vylet do rumunska bol s Waze bezproblemovy, zatial co Columbus lietal ponad polia a furt sa chcel niekam otocit do protismeru... 

ja jazdim primarne s Waze. columbus je fajn na dohladanie uliciek a adries v neznamom meste...

pred odchodom na cestu do neznamych koncin mozes porovnat Waze a googlemaps cesty. podla toho zistis, ci sa Waze dobre chyta v danej lokalite.. no uz som si zvykol, ze tuto v okoli je kvalita waze navigovania OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Otazka. Kolegom, co maju iPhone s iOS 8 aj 8.1, nemaju Mitsumi, paruju telefon cez BT, nedotiahne ku kontaktom fotky. Mne s androidom ich dotiahlo automaticky. Má niekto s iPhonom rovnaký problém? Prípadne ine riešenie ako manuálne pridavanie fotiek z USB alebo SD?

 

Tak mně ani z "nejandroidovatějším" androidem (Nexus 5) to fotky nenatáhne. Podle všeho to zvládá s nějakými prastarými Nokiemi, takže by možná stálo za to zjistit, jaký přesně Android máš, že ti to z něj ty fotky bere. S iPhonem, pokud vím, fotky taky nefungují.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...