Přejít na obsah

Parkovací asistent – Automatic Parking assistant


Honza9007

Doporučené příspěvky

a hlavne auto musi mit funkci Podpora rozjezdu do kopce, bez toho je dodelani pomerne nakladne (trbea menit brzdovy modul s ESP), kdyz tuto funkci auto ma pak staci dodelat jenom bocni cidla s kabelazi a spravne nakodovat...idealni je jeste kombinace kdyz je auto vybaveno automatickou prevodovkou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to dobrý i jako nehračka ;) umí to ušetřit nervy i poškrábané nárazníky (vlastní vinou), příp. se jedná o opravdu dobrou pomoc pro někoho, kdo má panickou hrůzu z parkování.

A největší výhoda je ta, že to umí vyparkovat i z mezery, která je JEN o 0,5metrů větší, než je délka vozu; na podobný manévr si leckdy netroufají ani někteří šoféři ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tento a podobné jiné elektronické systémy mají ovšem jednu nevýhodu - až se k nim dostanou řidiči,kteří už od začátku své řidičské kariéry nic jiného nepoznají,budou mít velký problém po přesednutí do auta,které tyto kraviny nebude mít. Nehledě na to,že se jistě najdou "borci",co se na ně budou spoléhat (různé lane assit,apod),s tím,že to za ně lecjakou situaci vyřeší"samo" a nemusí tím pádem dávat pozor při řízení... Jinak je to samozřejmě velice zajímavá vychytávka,někdy by se možná šikla i mě. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
Host PetrHravec

potvrzuji, že je to super věc, např při telefonování, kdy není člověk plně koncentrován to krásně samo zaparkuje a z malé mezery i vyparkuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host PetrHravec

myslel jsem že je tady Škoda forum.... - má vůbec Tiguan verzi 2.0 ??? pochybuji, tu má snad jen O III a nový Golf :-D U OIII takové problémy jak píšeš nejsou, nic není třeba opravovat.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

dnes jsem vyjížděl ze zaparkované malé mezery, jelikož jsem telefonoval a byl dost nasranej, zapnul jsem si pro vyjetí z řady asistenta, vopruz je sice že musíš zařadit zpátečku, dát patřičný blinkr a zapnout asistenta 2.0 - nikdy nevím v jakém pořadí.... tedy vyjíždím, spěchal jsem, přední pravý senzor řval jako blbý, na displeji červené, si říkám, vole asistente, to vytočíme, je tam velká mezera - voko není blbec a ejhle, tak mi hamstl asistent milej na brzdu až sem se lekl a vytrhl mi ještě k tomu volant z ruky, když jsem chtěl přidat rejd doleva.... takže mi asi opravdu zachránil odřenej nárazník! pochvala, opravdu funguje! pedál brzdy se samo nepropadl, ale zatlačil jakoby proti noze a chvěl se jako když je ABS v činnosti... ale lekl jsem se fakt tolik, že jsem si v první chvíli myslel že mi někdo kolemjedoucí urazil levý přední roh auta...

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to super věc, někdy tím děsím chodce  :kol-47:  nebo spolujezdce... zatím to zaparkovalo všude  a vyparkovalo taktéž... 

 

jelikož hodně telefonuji, když jedu na firmu (ulice s rodinnými domy - vilkami), kde je stále plno, už na začátku ulice zapnu asistenta a nemusím dumat zda se tam vlezu nebo ne, jen musím hlídat zda tam není vjezd do garáže, to asistent neošéfuje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

určitě ne... když pominu i boční čidla (celkem na autě jich je 12) tak tam bude určitě i několik řídících jednotek navíc... pohon volantu (i když ten asi máš když máš Line Assist), určitě i napojení na ABS a podobně...

 

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mít přední a zadní parkováky, tlačítko, el.vedení, ABS senzory 2ks dodělat, 4 boční senzory jak tady píše hravec a řídící jednotku pak to vše aktivovat, dodělává se to na O2,G6 i S2.

 

jestli to někdo už dodělával na MQB, netuším... ale rolbař dodělával climatronica na O3...

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...