Přejít na obsah

Zadní bubnové brzdy


italik

Doporučené příspěvky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

dnes jsme to opět vyčistily.Bylo tam strašně prachu,ale to vydrži zase tak dva dny a bude to piskat zas.Z bubnama není dělano nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

dnes jsme to opět vyčistily.Bylo tam strašně prachu,ale to vydrži zase tak dva dny a bude to piskat zas.Z bubnama není dělano nic.

Stačí stočit na soustruhu. Mám stočené cca 2 roky zpět a zatím klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

dnes jsme to opět vyčistily.Bylo tam strašně prachu,ale to vydrži zase tak dva dny a bude to piskat zas.Z bubnama není dělano nic.

Stačí stočit na soustruhu. Mám stočené cca 2 roky zpět a zatím klid.

Nevim, ale nejsem si jist, zda-li to pomuze...ja nejdriv vymenil pakny, ted i bubny...piska to furt ;-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

dnes jsme to opět vyčistily.Bylo tam strašně prachu,ale to vydrži zase tak dva dny a bude to piskat zas.Z bubnama není dělano nic.

Stačí stočit na soustruhu. Mám stočené cca 2 roky zpět a zatím klid.

Nevim, ale nejsem si jist, zda-li to pomuze...ja nejdriv vymenil pakny, ted i bubny...piska to furt ;-(

Chci tam dat bubny a pakny od ATE,jestli to nepomuže tak už nevim.octa je jinak super ,ale to pískani mě ničí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Ja jsem narazil na jednoho pana ktery renovuje tyto pakny, oblozeni a pod. Dovazi tu pasovinku brzdici taky z holandska jako skodovka, ale uctuje si o hodne mene penez. Prineses stare - zitra je mas jak nove - opiskovane,natrene. Nechal jsem si i unej udelat spojku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosim o pomoc.Už jsem to tu řešil,ale všechno marně.Pořad mi piskaji zadni bubnove brzdy,ale strašně a pořad.Už jsem měnil i obložení , ale zbytečně. Ted mi řekli vyměnit bubny.To neni levna zaležitost auto ma najeto 114tis. 2003. To piskani mě nervově ničí

jsou bubny ztočeny ? nemají hranku na kraju ? není volný ložisko a nedře buben o štít ???

dnes jsme to opět vyčistily.Bylo tam strašně prachu,ale to vydrži zase tak dva dny a bude to piskat zas.Z bubnama není dělano nic.

Stačí stočit na soustruhu. Mám stočené cca 2 roky zpět a zatím klid.

Presně tak, u bubnu se na soustruhu odstraní ta hrana, aby mohl bordel pryč. Taky mi to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja jsem narazil na jednoho pana ktery renovuje tyto pakny, oblozeni a pod. Dovazi tu pasovinku brzdici taky z holandska jako skodovka, ale uctuje si o hodne mene penez. Prineses stare - zitra je mas jak nove - opiskovane,natrene. Nechal jsem si i unej udelat spojku.

Odkud je ten pan?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Česká Skalice a zrovna se i jmenuje pan Škoda. Je to fakt borec

Mozna vam to udela i pres postu - ptat na telefonu: 603 380735

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Mám Octavii I a začaly mi skřípět,resp.typický zvuk kov na kov vzadu při brždění,ale většinou jen v dopoledních hodinách.

Každopádně,pokud musím vyměnit brzdy,musím měnit i bubny nebo jen brzdové čelisti??

mno kazdopadne to musis vydet, desticky urcite a buben, zalezi, jak vypada po rozdelani ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Většinou stačí opravdu vyměnit jen pakny s obložením, ale jestli ti tam jde jak říkáš možná kov na kov, tak tě asi čeká výměna i bubnů. Dají se třeba trochu stočit na soustruhu, ale nesmíš se dostat pod určitou mez. Jinak sjet pakny až na kov je docela dost hustý, nebo spíše špatnej servis vozidla. ze zadu je na pakny udělané okénko, kterým se tlouška obložení kontroluje, není to takovej problém se občas na to koknout. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Octavii I a začaly mi skřípět,resp.typický zvuk kov na kov vzadu při brždění,ale většinou jen v dopoledních hodinách.

Každopádně,pokud musím vyměnit brzdy,musím měnit i bubny nebo jen brzdové čelisti??

mel jsm stejny problem, koupil jsem nove oblozeni a po rozdelani brzd jsem zjistil ze oblozeni je ok jeste tak na 50 tis, takze to vydrzi asi tak 150 tisic...staci to vycistit a vyfoukat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi tak litr za kus, ne za pár.... ;)

tady na foru nekdo prodava bubny + celisti nove sadu na 2kola za 1700kc.mrkni do bazaru a hledej bubny.jinak me to delao to stejne,takze jsem se nas.... a dnes jsem vytahnul bubny.byly tam zarezly hrany ty jsem srazil sroubovakem a vycistil lihem to same celisti.opet to brzdi tise a pekne jak ma.takze vvyreseno.po te zime to dela vzdycky asi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Zdravim, chtel bych se zeptat ohledne demontaze bubnu.

1) Kde presne najdu samostav (cep ktery musim vyhaknout z pruzinky) ? Prosim o info ve kterem cislu diryna obrazku?

Kdyz otacim bubnem tak se pohybuje i ten samostav? Anebo otacenim bubnu nastavim diru sroubu na samostav (abych ho pres diru videl) a pak ro sroubovakem vyhaknu?

2) Kdyz vyhaknu samostav ALE nepodari se mi presto bouchanim kladivem buben sejmout, jde samostav znovu nasadit? jak? zase sroubovakem pres diru?

3) Proc nejde buben sejmout aniz bych vyhaknul samostav? Co tomu brani kdyz prece nemam zatahnutou rucku?

4) Jakym zpusobem buben drzi pri jizde na naboji kola? Je to tech 5 sroubu od kola ktere spojuji buben s nabojem?

Doufam ze jsem to napsal aspon trosku srozumitelne....

diky za odpovedi.

post-10168-1219397739_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sice nemám bubny, ale zkusím ti odpovědět.

Samostav je myslím ve předu bubnu, pokud je ta tvá fotka např. levé kolo, samostav je v díře 5. Samostav se neotáčí, ten je pevnej.

Samostav se nijak nevyhákne ani nezahákne, šroubovákem ho jen prostě zatlačíš a je to. Znova se nasadí na své místo sešlápnutím brzdy.

Proč nejde sundat buben bez uvolnění samostavu je snad jasné, obložení je moc blízko bubnu.

Buben opravdu drží hlavně těch pět šroubů kola. Ten malý šroubek buben také přidržuje, ale jen pro to, aby třeba buben nespadl, když je sundané kolo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já sice nemám bubny, ale zkusím ti odpovědět.

Samostav je myslím ve předu bubnu, pokud je ta tvá fotka např. levé kolo, samostav je v díře 5. Samostav se neotáčí, ten je pevnej.

Samostav se nijak nevyhákne ani nezahákne, šroubovákem ho jen prostě zatlačíš a je to. Znova se nasadí na své místo sešlápnutím brzdy.

Proč nejde sundat buben bez uvolnění samostavu je snad jasné, obložení je moc blízko bubnu.

Buben opravdu drží hlavně těch pět šroubů kola. Ten malý šroubek buben také přidržuje, ale jen pro to, aby třeba buben nespadl, když je sundané kolo.

Plně s tebou souhlasím, až na ten samostav nazdvehne se nahoru. Mě se u auta stalo že buben nešel odrazit od náboje. Musel jsem použít trochu hrubé síly (dřevo+kladivo), po cca 3 ranách byl dole.Teď ho sundávám když přezouvám a jde to jako pomásle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...