Přejít na obsah

Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody


Doporučené příspěvky

enol: určitě, jak se tu píše, nenech se jen tak odbýt

 

No, zase nerobme z toho koniec sveta. Zatiaľ vieme iba o dvoch motoroch ktoré sa stretli, a oba sa tu objavili zhodou okolností naraz, a sú zhodou okolností rovnako staré. Tú na fóre sú motory aj staršie aj s väčším počtom kilometrov, a zatiaľ jazdia bez problémov. Enol, pjotr, môžete napísať, že presne ktorý kalendárny týždeň boli vaše autá vyrobené?

Ano, ale zas to nebagatelizujme, já osobně vím tady ze svého okolí taky o jednom 1.2 TSI 77 kw v FII, kterému to těsně před zárukou skočilo a měnil se komplet celý motor. Kolik to mělo najeto vám neřeknu, ale jezdilo převážně městské trasy.

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo blbuvzdorná do 150tis km a pak smrt :) vlastní zkušenost ... od té doby auto nemam víc jak do 100tis km od novoty ... a pak jde z domu... doufám že to TSI přežije a s úsměvem udělám pápá

 

hordy sraček se napsalo o HTP a já (47kW) neměl problém...snad to tak bude i u turbíny .......možná se pletu i u 16V..... to záleží kus od kusu :) ... pokud se bavíme o bazaru,tak bych nechtěl z benzínu nic.... jedině ropáka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl bych, že parkování se zařazenou rychlostí se napíná rozvodový řetěz. Když se pootočí klika a řetězový pastorek zatáhne za řetěz, tak se pootočí vačkový hřídel ..... Pokud by se vačkový hřídel pootočil tak, že by se právě otevíral nějaký ventil, tak stejně napínací síla nebude (vzhledem k síle, kterou přenáší při provozu) nijak závratná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdy už se konečně tady přítomní diskutující domluvíme a podáme na Škoda Auto hromadnou žalobu?Každou chvilku někde na netu čtu jak ta a ta automobilka svolává k servisním akcím třeba i jeden a půl milionu aut na opravu po celém světě ohledně kde jakých prkotin a tady se vesele kašle na zákazníky kterým se prodalo něco o čem se ještě než k tomu prodeji došlo vědělo že je to špatné ale vesele to prodávali dál,tohle je přece jasný podvod a to bez diskuzí,navíc jsou do něj zapojení i tak zvaní autorizovaní prodejci kteří se na celém tomto podvodu z nějakého důvodu sami podílejí,celkový přístup k tomu problému ŠA je jedním slovem katastrofa a doslova zneužívají toho že si běžný zákazník nechá nasrat na hlavu a ještě za to poděkuje....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musim souhasit s Hansem. Ovsem par zalob Skodu nevytrhne. Mnohem lepsi by byla nejaka pekna kampan v mediich nebo tak. Taky proste si priste Skodu nekupovat, to by byl ten nejvetsi trest. Bohuzel je otazka jestli by si clivek s jinou automobilkou pomohl. Vsude je neco a pristup nekterych jinych automobilek zejmena korejskych ale i WV (staci mrknout na jejich forum) nekdy byva jeste horsi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hans, ja som zatiaľ so svojim autom spokojný, nemám žiaden problém. Ak ty máš nejaký problém tak prečo sa už so Škodovkou nesúdiš? Nie že by som ti to prial, ale tvoj prípsevok mi pripadá iba ako prázdny výkrik do tmy.

Petrrr, a čo chceš medializovať? A čo tým chceš dosiahnuť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tom, že škodovka nic nedělá bych raději mlčel.. Pokud se nepletu, tak minimálně jedna svolávačka ohledně rozvodů byla a rozvody se měnily... Pak taky byla na podložku turba co se přidávala... Škodovka si je si myslím moc dobře vědoma nepříliš dobré funkčnosti prvních verzí těchto motorů...

 

Doma máme 2 auta s 1.2 TSI 77kW (Fabia a Golf VI, obě auta r.v. 2010) a neměly větší problém, než občasné zarachocení po startu. Podle mě se z toho dělá moc velké bublina.

 

Nedávno tady někdo psal, že mu řetěz přeskočil, ale když jezdil řádně do autorizovaného servisu dle servisky, tak dostal nový motor..Horší to mají jen ti, kteří se snaží nějakou korunu ušetřit a jezdí jinam, to už je ale každého věc... Takže o tom, že by na to škodovka kašlala se mluvit moc nedá.. Jen všem okamžitě nerozdává nové auta jako omluvu za zarachocení řetězu, jak by asi mnozí chtěli...

Editováno: , autor: Galvi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svolávačka na 1.2 TSI?  Ona totiž nabyla vůbec žádná. Pleteš si to se "servisní akcí", což byl třeba případ té podložky. Kde se servisní akce provádí skoro partyzánským způsobem, že to ani někteří majitelé nevědí, co se na jejich autech provádí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Svolávačka = obeslání dotčených majitelů, aby se dostavili do servisu k provedené nějakého zásahu.
Servisní (dílenská) akce = provedení nějakého zásahu v servisu při jeho běžné návštěvě (třeba při běžné servisní prohlídce).

Celé to vzniklo zde v jednom vlákně, kde to někdo převzal ze stránek vw clubu. Ale mělo by se právě jednat také o servisní akci, kdy při stížnosti na rachocení, nebo cukání motoru po startu se rozvody vymění, platí to ovšem pro motory do určitého data výroby. Vysvětlení je ZDE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1. :Já jsem zatím taky docela spokojený,i když pár věcí mě už pomalu taky začíná lézt krkem, ale nelíbí se mi přístup ŠA a autorizovaných servisů k zákazníkům.Nemysli si že když teď nemáš s autem problém že tě to nečeká,a pokud si to vážně myslíš tak jsi bez urážky naivka,u těchto motorů je to jen otázka času,a tak to prostě je ať se ti to líbí nebo ne,nemá cenu si tu něco nalhávat.

Právě lidi kteří uvažují jako ty hrají ŠA do karet,díky tomu že si drtivá většina lidí myslí že když se ozvou je to jen výkřik do tmy si s námi dělají co se jim zachce místo aby veřejně uznali že udělali nějakou chybu a koukali to dát do pořádku,a to všem lidem kterým to prodali,ne jen jak oni uznají za vhodné a až po tom co se někdo s nimi musí opakovaně dohadovat aby se milostivě uráčili něco opravit.

Proč to u jiných automobilek jde?Nebude to třeba tím že jsou z jiných zemí kde zákazník pro ně není jen dojná ovce a uvažuje trochu jinak než u nás?Myslíš si že třeba v Německu nebo Anglii si tohle k zákazníkovi dovolují?

Podle toho co se píše tady a ne jenom tady na tomto fóru ale i na jiných,zahraničních fórech a podobně,stačí pohledat na netu,je tohle na hromadnou žalobu jako stvořené.Stačí když si zajdeš někam do servisu škodovky a zeptat se mechaniků na tyto auta,a nemusí to být žádný známý mechanik se kterým se znáš osobně,a ten tvůj optimismus tě hodně rychle přejde,to si buď jistý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na briskoda.net je servisní akce na rozvody označena takto: service action 15D9 Timing chain change

Hansi, tak si dohledej, jak VW zametl se zákazníky v Německu, co jim přeskočil rřetěz, hlavně u 1.4 TSI. Pak to rozvířil AutoBild a jediné, co z toho vyplynulo, je rozšíření kulance - a ta, jak je známo je jen dobrovolná akce výrobce za nevymahatelných podmínek.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galvi :  to co tu popisuješ nebyla svolávačka ani náhodou a dokonce i celá tato servisní akce s podložkama byla pěkný výdrb se zákazníkama,například já jsem zkoušel několikrát na sránkách ŠA kde je na servisní akce kolonka zadávat svůj vin a pokaždé mi to napsalo že na moje auto se žádná servisní akce nekoná a pak dojedu druhej den do servisu a tam na mě vybalej podložku pod turbo,dobře proč ne,ale jak je možné že už se mi nikdo v tom servisu neuráčil říct že s tou jejich podložkou mi nahrajou i jiný soft který mi změní výkonostní křivku motoru,spotřebu atd?To jsme jako zákazníci pro ŠA nějací pokusní králíci a za naše peníze jim platíme nějaké jejich pokusy?Si vem například že si koupíš novou televizi a za půl roku ti výrobce bez tvého vědomí softwérově zmenší úhlopříčku obrazovky ze 107 na 80 cm protože u nich někdo někde něco zadrbal,nikdo ti nic neřekne a když se zeptáš tak ti budou do očí lhát že sice udělali ale že na to mají právo a že ti to nebrání v užívání tak co a taky budeš v klidu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...