Přejít na obsah

Porucha motoru pri startu 1.2 TSI - preskocene rozvody


Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Zdravim mam na vas dotaz mam skoda fabia ll 1,2 Tsi combi a uz mam dvakrat menene rozvody ,najeto cca 54000km a retez zacal opet rachtat pri startech ,chci si to nechat opravit a rad bych pozadal o doporuceni nejakeho dobreho mechanika v okoli Berouna ktery to uz na tomhle aute delal a uz se problem neobjevil, zaruka uz i na opravene rozvody neni.Dekuji R

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Děkuji moc za Vaše odpovědi...

 

V autech se moc nevyznám, neni to můj koníček. Kolik by jste dali například za toto: http://www.autojokr.cz/ojete-vozy?detail=AV142/15

 

- co týče toho autobazaru tak mam pár známých kteří od nich kupovali ojetinu a vše OK, přístup, žádný přemlouvání.... Prej i v nějakejch testech co se týče stáčení tacháčů byli jako jediný OK (zkoušim hledat)

 

díky Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhľadom na slabú výbavu a starší ročník považujem tú cenu za premrštenú. Jediné plus je pomerne málo najazdených kilometrov. Otázkou ale ostáva, že v akom režime bolo to auto požívané. Ak sa s tým jazdilo iba na nákupy a okolo komína, tak chudák motor na tom bude horšie, ako nejaký nešetrený služobák, ktorý má za rovnaký čas najazdených 150-200 tisíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetko drahé. Myslia si, že ak to má viac ako 5 ročné auto najazdené toľko, čo najazdí služobný nafťák za rok, tak je to ako nové auto. Pri týchto autách je 30-50 tisíc najazdených za 5 rokov takmer to isté opotrebovanie ako nejakých 90-150 tisíc na nejakej nafte. A tie sa bežne nepredávajú po viac ako piatich rokoch za viac ako polovicu pôvodnej ceny auta.
Ale ak sú ceny takéto, tak evidentne to na nejakú skupinu klientov funguje, čo ma dosť prekvapuje. Každopádne o to lepšie. Ja mám síce o dosť viac kilometrov (viac ako 84 tisíc), ale zase MR 2012, najvyššiu výbavu Elegance a ešte kopu vecí navyše. :-)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsme ovšem mimo téma. Stačí se podívat do tabulek pojišťoven co by ti za něj daly v případě třeba krádeže nebo totálky, pak hned zjistíš reálnou hodnotu a věř, že ta kupní co mají vystavenou se bude od těch tabulkových pojišťoven lišit v řádech 10tis hádej v jaký prospěch. Tedy z5 k tématu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jistě drahé to jako tak je protože stačí přidat x desítek tisíc nebo úvěr a máte nové. Tabulky pojíšťoven člověk nemůže brát moc vážně protože za ty ceny co oni tam mají se auta neprodávají protože za ty ceny je vykupují autorizovaní prodejci a musí je ještě se ziskem prodat. 

Co já když jsem ve škodovce pracoval tak se auta vykupovala podle tabulek pojíšťoven.

Editováno: , autor: Escrito
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já teda nebudu hodnotit výhodnost či nevýhodnost tohoto kousku. Ale když vidím, jak bazaristi vymydleji interier leštěnkou na bázi siliconu a leskne se to tam, jak psí koule, tak bych vraždil a šel od auta pryč. To je hrozný zvěrstvo :-)

dod. Pawouku sorry, psali jsme to skoro současně.

Editováno: , autor: dick
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám za sebou kulanciu na rozvody. 1,2 TSI 63 kW, 12/2010  1. reťaz menená v záruk po 15 tis. km v r. 2011, 2. reťaz menená po 30 tis. km v r 2012. Vtedy mi povedali, že dali už inovovanú a všetko je OK, to povedal aj škodovácky hovorca. Dlhšiu dobu bol celkom kľud. Potom sa začala ozývať sporadicky pri štate, väčšinou na pár sekúnd, no niekedy aj na 5 minút.

Teraz mám 79 tis., pár dní chýba do 5 rokov. Reťaz sa začala ozývať, raz dokonca aj počas jazdy, čo som sa už zľakol. Išiel somna premeranie, predĺžená na 75 mm. Pôvodne má vraj 70 mm, toleracia je 74 mm. Keďž som chodil do škodováckeho servisu, spravili mi to na kulanciu 100% cena dielov a 70% práca - samozrejme sa to sťahovalo aj na výmenu oleja. Najprv sa vykrúcali, ale po vyhrážje novinami vybavili v priebehu dňa kulanciu. Čo je zaujívavé, pri záručných opravách olej nemenili, čo bol asi tiež problém a teraz echnik povedal, ž tie reťaze neboli modfikované ale iba nové. Teraz menili reťaz, lišty, napinák a dokonca vodé čerpadlo a aj kolečko.

 

Tak uvidíme, pred servisom zrachotal na pár sekúnd, tak snáď vydrží. Ale prístup servisu bol super. Takž dávajte bacha a dajte siobca premerať, to nevinné "normálne" zaachotanie môže výjsť pekne draho, ak preskočí.

 

Mne narátali pôvodne cenu na výmenu rozvodov po zľave na prácu a materiál 390 Eur.

Editováno: , autor: Misko123456
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupil jsem manželce 1,2 tsi 77kW, vyrobený 3/10 (sice je to Yeti ale to asi nehraje roli) právě jsem koukal, že je tam kryt rozvodů s číslem  03F 109 210 D tak to tedy znamená že už absolvoval nějakou dílenskou akci ? Startuje i po několikadenním stání naprosto potichu a bez nějakého zarachtání tak snad je to OK. V kufru i servisce jsou vylepené nějaké štítky z akcí, když to opíšu je možné zjistit čeho se týkali ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar pánové, tak dnes jsme odvezl svou octávku 1,2 TSI(77kW) rok výrobky 09/2010 do servisu. Ráno po nastartování(trvalo to trošku dýl než obvykle) se rozsvítila kontrolka kontrola regulace prokluzu ASR(ESP). Dojedu do práce, vypnu motor a zkouším nastartovat a vše se zdálo v pořádku. Při odjezdu z práce opět po delším startování mi nejenže svítí kontrolka ASR(ESP) ale i kontrolka systému kontroly výfukových plynů. Řekl jsem si, že projedu rovnou do servisu, po celou cestu se mi pocitově zdálo auto nějak zpomalený a rozhodně žravější. Po příjezdu do servisu, vyptávání a čekání na diagnostiku ke mě došel servisák a povídá: "podle diagnostiky to vypadá na přeskočený řetěz, buď to opravíme novou rozvodovou sadou nebo to bude něco horšího" No jen jsem polkl, zítra mi zavolají podrobnosti, tak uvidím. Vypadá to že bude "pěkný ježíšek"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To rozhodující datum je 18.června 2011 - motory vyrobený PŘED tímhle datem musejí dostat nový rozvodový kolo na kliku, aby mohly dostat nejmodernější verzi řetězu - ta se sice vytahuje a následně rachtá taky, ale už neskáče (taky díky vnitřnímu nálitku na krytu rozvodu).

Motory vyrobený pozdějc už tuhle sadu mají z výroby....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...