Přejít na obsah

system start / stop - váš názor


miha-cudrman

Doporučené příspěvky

Ahoj všichni. mam 14 dni SII 2.0 TDi 103kw.

v autě, které jsem koupil již jeté, je i systém START / STOP. je mi jasný jeho přínos v šetření paliva a ve vypouštení splodin.

ALE máte někdo zkušenost co toto udělá s motorem??? s baterií, se svíčkami??? když to vemu v průměru na 1 den jízdy, tak má moje auto o cca 8 - 12 startů více (stání na semaforech)

nebude moje " uhíková stopa " nakonec vyšš,í když budu muset dříve koupit nové svíčky, novou baterii a co motor???

neuškodím nakonec přírodě víc i tím, že budu více spotřebovávat tyto produkty, které musel někdo někde vyrobit, a expedovat???

post-82244-0-59654200-1361039079_thumb.j

Editováno: , autor: miha-cudrman
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro přírodu uděláš líp, když prodáš auto a budeš chodit pěšky...prej uhlíková stopa. :kol-28: Automobilky tvrdí, že motor a spol. jsou na tento systém (start/stop) uzpůsobeny. Ovšem otázka je, jestli to jen nejsou kecy marketingových oddělení...Přeber si to jak chceš. Jinak souhlas s kolegou ferda 25. :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 7 let později...

Deaktivace Start-Stop ŘJ Gateway 7N0……

Typy vozidel

  • ŠKODA Superb II Facelift
  • VW Passat B7
  • ŠKODA Octavia II Facelift
  • VW Golf VI

Podmínky
Jednotka Gateway s výrobním číslem začínající 7N0…. od roku výroby 2011-
Postup se vztahuje pouze na jednotky Gateway na adrese 19 s označením 7N0…od roku 2011- kde je přístupný kanál číslo 13 kde jsou okolní podmínky pro deaktivaci Start-Stop.

Postup

  1. Navažte komunikaci s řídící jednotkou Diagnostické rozhraní datové sběrnice (19).
    Není potřeba zadávat Login.
  2. V menu Příkazykomunikace zvolte funkci Přizpůsobení a zadejte přímé zadání kanálu číslo 13 a zatrhněte dlouhé přizpůsobení.
  3. Potvrďte OK.
  4. V kanálu přizpůsobení číslo 13 změňte hodnotu z 002000 na hodnotu D02000.
  5. Otestovat novou hodnotu.
  6. Uložit.
  7. Přepíše se hodnota v pravém horním okně z -50°C na + 54°C.
  8. Hotovo.

Poznámky
Postup se vztahuje na koncernová vozidla, kde se nachází daná řídící jednotka gateway.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...