Přejít na obsah

Autobaterie - jaký typ + výměna (postup)


tomson1

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Zdravím,

Chtěl bych se zeptat, jaká pořádná baterie sa dá nacpat do Octavie II 1,6 MPI (MR2006)?

Stará (nevím jak dlouho) tam po koupi byla nějakej noname CarFit 55Ah 480A. Před měsícem sem dobíjel a dneska sem opět nanastartoval - jen se rozblikaly kontrolky a ani ťuk, dokonce centrál ani nebyl schopnej zamknout zadní dveře....

Jezdím převážně krátké trasy po městě, někdy i tejdem nikam nejedu. 2x měsíčne jedu trasu 100km. Parkuju venku, tak abych v zimě nastartoval i po týdnu.

Co třeba : Varta Silver Dynamic 63Ah, 610A ?  (vyhodila mi to nějaká stránka, kde sem zadal typ vozidla)

Nebo ještě vetší kapacitu?

Za doporučení díky

VARTA SILVER Dynamic 63Ah, 12V, D15
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za typy.

Pochybuju , že mám tak silnej alternátor jako 1,9 TDi.

Co sem koukal na náhradní díly, tak do 1,6 mpi "pasujou" různě silný alternátory, takže nevím, jakej tam mám já.

Zkusím večer kouknout pod kapotu, jestli tam najdu nějaký označení....

Rád bych koupil co nejsilnější bateii, protože chci mít jistotu, že nastartuju, ale aby se taky stíhala dobíjet...

Editováno: , autor: NutFlush
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi 3 různí lidé co podávají autobaterie řekli po telefonu, že do 02 1,6 benzínu nemá smysl dávat více než 63Ah baterie, že to má smysl (přes 70Ah) akorát u naftovýho motorů.

No zítra nebo přes víkend něco vyberu.

Editováno: , autor: NutFlush
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Neví někdo jaká největší baterka se vejde do 2.0 TDI FL? Není tam už ten plastový box, ale takový ten "hadrák". Podle oka se mi zdá, že nic většího se do něj dát nedá (teď v něm mám 61 Ah) , takže větší baterie = nový fusak? A dá se tam jednoduše vrazit ta plastová škatule?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj kluci potřebuji radu,dnes jsem šel z práce a chci nastartovat a baterka byla ko.


Chci se zeptat-mám doma zánovní baterii Varta (6měsíců stará v dom.traktoru)-ale jeji kapacita je jen 56ah a startovací proud je 480A.


Ráno potřebuji jet na druhou stranu republiky-můžu ji tam zatím dát-nastartuje to motor 1,9/77kw? 


A pak ještě nemůže se něco stát-přebití baterie při jízdě nebo něco podobného?


Auto mi dobíjí 14,6V


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.9tdi 77kw

v lete najazdim 1-2 tis/mesiac, v zime bohuzial ovela menej, tak 300-400 mesacne, kratsie trasy (10-20km) auto je vonku, meral som minule baterku mala len 11.6V, trosku som auto prebehol skoncilo na 12.4V

startovaci prud neviem, z hlavy myslim ze to bolo 540A

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...