Přejít na obsah

Autobaterie - jaký typ + výměna (postup)


tomson1

Doporučené příspěvky

Ahojte, 7/2010 som tu riesil ze aku baterku kupit do oII 2,0 tdi bkd elegance. Vtedy som si vybral Varta Silver Dynamic 12V 63Ah 610A. Ak sa niekto rozhodujete aku baterku kupit tak tuto moze fakt odporucit. Mam ju v aute do dnesneho dna a stale startuje bez problemov. Je sice pravda ze s autom parkujem v podzemnej garazi ale vlani na lyzovacke pri nízkych teplotách tiez nebol najmensi problem. Baterka prezila aj poziar garazi pri ktorom sa mi poskodilo auto aj nasledne 2 tyzdnove statie auta bez nastartovania pri teplotách okolo -5. Dobila sa a fungovala dalej. Teraz sa chystame na lyzovacku a kedze baterka bude mat v lete 6 rokov rozhodol som sa ze pre istotu kupim novu. Moja volba je jasna...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímhle jsem uklidňoval tři roky a nakonec se ukázalo, že je v háji jeden článek (a zřejmě od samého začátku). Vždycky přes léto to bylo úplně v pohodě, ale v zimě začínalo být smutno.

To se dá přeci ověřit jak je na tom aku když začne být smutno.

Teraz sa chystame na lyzovacku a kedze baterka bude mat v lete 6 rokov rozhodol som sa ze pre istotu kupim novu. Moja volba je jasna...

To stejný, proč kupovat jako prevenci novou když si můžu zjistit jak je na tom ta stávající která může ještě pár let sloužit, a není to jen o peněžence.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sulda cauko, a jak to mam zistit? Standardne mi baterka vzdy vydrzala 4-5 rokov a potom som proste nenastartoval a po dobit tiez nepomohlo. Nerad by som na lyzovacke riesil baterku cize preto radsej kupim novu. Resp mozem to otestovat ze necham auto cez noc vonku a uvidíme ci bude start rovnaky ako ked je v garazi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Můžeš si udělat měření sám a pokud na to nemáš techniku tak to zvládne slušnej servis. Už i voltmetr ukáže jak je na tom baterie když po delší cestě pár hodin stojí, jestli altík dobře dobíjí atd. Taky bych nerad zůstal někde trčet proto si v mrazech aku hlídám a i tak startovací kabely radši vozím v autě ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sulda cauko, a jak to mam zistit? Standardne mi baterka vzdy vydrzala 4-5 rokov a potom som proste nenastartoval a po dobit tiez nepomohlo. Nerad by som na lyzovacke riesil baterku cize preto radsej kupim novu. Resp mozem to otestovat ze necham auto cez noc vonku a uvidíme ci bude start rovnaky ako ked je v garazi.

Zátěžovým voltmetrem, ale to je na auto nebo baterko servis, nebo změřit napětí při startování (nejlépe ranním). Pod 9,5 V už je to na zamyšlenou, ale i to by mohlo spravit dobití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proto sem psal po delší cestě. Pokud děláš jen hupcuky tak to chce podpořit nabíječkou, jinak nenastartuješ ani s novou aku. Takovejch už sem startoval před bytovkou několik a kroutili hlavou jak je to možný když mají aku sotva tři tejdny od koupě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě proto píšu, že by to (nízké napětí při startování) mohlo spravit nabití. Stejně je to pochybné měření, je moc proměnných, když bude po ránu velká zima, tak bude naměřené napětí nižší než když za tepla atd. Když bude bateka v dobré formě, tak napětí nepůjde pod 10,5 V, když bude těsně před smrtí, tak napětí klesne třeba i k 8 V ale nastartuje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím pánové, jakou baterii by jste mi doporučili do 2,0 tdi 125 kw? seriová 61 ah 330 a mi přijde slabá. Máte někdo zkušenosti s napasováním větší baterie 74 nebo 77 ah? díky.

proč si myslíš, že je slabá? Končí jí životnost? Pokud bude baterka OK, tak je stejně funkční jako 72, 74, či 77 AH. Takže to záleží na tobě, jak velkou baterku potřebuješ ke své spokojenosti :-)

 

Jinak 77 je asi maximum, co se vejde. Pokud máš FL - tedy ten hadrový fusak - tak ho budeš muset vyhodit (do něj se vejde jen ta sériová) a jezdit bez "boxu".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Ahoj.

Přemýšlím o výměně baterie O2 77kW (začíná zlobit). Byl jsem se poptat ve firmě co se tím živí. Řekl jsem že uvažuji o baterii Varta a borec mě začal odrazovat, že Varta začala dávat do baterií tenčí desky atd. a tudíž že míň vydrží. Doporučoval mi značku Banner.

Víte o tom něco?

Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám v autě Bannerku, předchozí majitel to tam nacpal rok před prodejem auta. Za 2 a půl roku jsem se nedokopal k tomu jí vyměnit, takže 2x startování z přenosného startovacího zdroje, 3x startování kabelama a tak 5x velký štěstí, že se mi povedlo nastartovat jinak bych volal asistenčku. A to jde o 3 a půl roku starej kousek. Do předchozí O2 1,9TDI 77kW jsem hodil https://www.battery.cz/autobaterie-varta-silver-dynamic-77ah-12v-e44.html a spokojenost, takže doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, abit napsal:

Ahoj.

Přemýšlím o výměně baterie O2 77kW (začíná zlobit). Byl jsem se poptat ve firmě co se tím živí. Řekl jsem že uvažuji o baterii Varta a borec mě začal odrazovat, že Varta začala dávat do baterií tenčí desky atd. a tudíž že míň vydrží. Doporučoval mi značku Banner.

Víte o tom něco?

Dík

No jasně, že jo, na Bannerce je větší marže :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

třeba dva roky to musí vydržet, když sečteš ceny drahých baterií co vydrží možná 5 let možná 2 roky a pak sečteš ceny kdyby jsi každé dva roky kupoval ultra levnou ? Já at jsem kupoval jakékoli baterie tak jejich výdrž byla extrémně individuální. Levný no name v 406 vydržel 6 let, Varta silver jsem měl ve dvou autech jedna K.O po 2 letech a druhá funguje do dnes ( dnes to bude přes 5 let). Nemyslím si že značka hraje až takovou roli, je to prostě i o štěstí, můžeš jít naproti papírově lepší baterií ale to ty nic nezaručí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, že to je všechno na jedno kopyto. Ale berto tak, že ženský hledaj nejlepší značku šamponu či laku na nehty a chlapi zase autobaterií a olejů. Něčím se přeci ta přebytečná energie vybíjet musí. A pokud při tom nechají někoho vydělat, tak je to ideální situace win - win.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...