Jump to content
Maaho

Silentbloky nápravice

Recommended Posts

Zdravim panove,

chci se zeptat, zda uz nekdo z vas resil vymenu zadnich silenbloku na napravnici (pomocnem ramu). Ceka me to v nejblizsi dobe a zajima me, zda musi jit dolu cela, nebo staci demontovat jen podpery napravnice a napravnici odklonit tak, aby se tam dostal lis. Dle DP je totiz potrebne vymenit i plno sroubu a matic za nove, tak abych byl pripraven a mel vse potrebne po ruce. Bude to sice delat servis, ale dily si radsi dodam sve.

Taky netusim, zda je po tomhle zasahu nutne delat geometrii (ale pravdepodobne ano).

Diky za odpovedi.

Petr

Ahoj ja to sice jeste nikdy nemenil ale me to tez ceka ale spise se chci zeptat z jakeho duvodu to delas? plaveti to ci neco jineho? ja to chci menit prave z duvodu toho ze se mi zda ze auto prilis plave na ceste a uskakuje na hrbolech ikdyz tllumice mam nove

Mam slysitelne vule na naprave, tak jsem zajel na STK a tam zjistili velkou vuli na jednom silenbloku napravnice a mensi na spodnim zadnim rameni na teze strane. Stalo to jen stovku a prohlizel to poctive. Jinde pry vule nemam, tak to snad bude ono...

Si myslím, že by to mělo jít udělat jen s prověšenou nápravnicí, pokud máš stahovák na to uložení. Ale demontáž celý nápravnice taky není moc složitá, viz dílenská příručka Povozek kapitola 42-1

No, taky jsem si myslel, ze to nebude tak slozity. Stahovak ani prostory nemam, takze musim do servisu. Byl jsem s tim v BestDrivu a chteli sundat celou napravnici, ze se tam jinak s lisem nedostanou. Zacali na tom delat, ale pak zjistili, ze nemaji zavesny zarizeni pro zaveseni motoru a bez toho nemuzou pokracovat, pac napravnice drzi jak motor, tak i prevodovku. Takze hledam dal, nekoho solidniho, kdo to udela poctive. Pokud by mel nekdo tip na dobryho servisaka, na trase Pardubice - Caslav - Kolin - Praha, tak diky za nej.

Psal jsem o zadnich silenblocich napravnice (pomocneho ramu). Na napravnici (te predni) jsou ctyri silenbloky - dva vpredu, dva vzadu. A pomocny ram je, aspon myslim, jen vpredu.

Predni napravnice, neboli pomocny ram, ma 4 silenbloky - 2 vpredu, 2 vzadu...od zacatku me zajima vymena pouze tech zadnich dvou na predni napravnici (pomocnem ramu)

Navic jsem v prnim prispevku zminoval i geometrii, a ta se, pokud vim, na zadni naprave delat neda...

Pravda je, ze jsem to mohl v uvodu vic upresnit, ale nejak me nenapadlo, ze by to mohlo nekoho zmast...

Pravda je, ze jsem to mohl v uvodu vic upresnit, ale nejak me nenapadlo, ze by to mohlo nekoho zmast...

No, tak mě to taky zmátlo, Žralok nebyl sám :kol-18:

Napsal jsi to celkem jasně, takže jsem taky debil :kol-44:

Edited by SUP1

Ou ou ou, Pardubice... Jedna otázka mimo žánr: Jak jsi spokojenej s Tartarini? Jak dlouho ho tam máš?

Od pristiho tydne budu 2 tydny v Teplicich, takze pokud znas sikovnyho severocecha... :). Jinak Tartarini je original :). Rozhodla jak cena, tak osobni pristup k prestavbe. Mam ho od prosince, aktualne najeto 6 tisic km. Problemy byly pouze ze zacatku - hlasilo to chudou smes. Po korekcich mam klid. Dlouhodoba spotreba je kolem 10 l LPG. Zvlada to cely spektrum otacek bez zavahani. Toroid 65 litru (650x240 mm), dojezd neco pres 500 km...

No, mám trošku jinou otázku a jiný problém.... Rád bych zjistil, jaký je rozdíl mezi pomocným rámem na Š. Superb, 1.9 TDI r.v. 2002 a r.v. 2005 ... ????

Edited by Shreek

Tak včera vyměněna nápravnice, jelikož byla trochu nakažená korozí... ;-) Jinak origo nápravnice stojí cca 15500,-Kč a fotce vidíte jak nápravnice vypadala na autě po cca 12 letech ... :-( Prorezivělou část nápravy bych u Superba určitě nečekal .... :-( Naštěstí jsem sehnal ojetou za litr .... :-D

post-42981-0-86897900-1417024169_thumb.jpost-42981-0-18995500-1417024270_thumb.jpost-42981-0-81348600-1417024361_thumb.jpost-42981-0-06881300-1417024443_thumb.j

Edited by Shreek
    • Upvote 2

To docela čumím, to bych také nečekal. Až budu mít auto na zvedáku udělám pořádnou revizi a případně nabarvím Hammeritem.

Každopádně sis poradil a máš ode mě LIKE za foto a přístup :kol-47:

Taky čumím jak puk - i já udělám raději kontrolu. Rozhodně bych něco tak strašného nečekal, ale ja fakt, že několik let zpětně se něco podobného tady neobjevilo. Může to být i v důsledku bouračky a zmršené opravy, možností je celá řada. Ale pro klid duše to určitě prohlédnu. 

Najeto 210.000 km ..... Kontrolu jsem udělal při výměně pneu.... Náhodou jsou do nápravnice bodl šroubovákem a už tam zůstal ..... :-/

Nějak mi to nesedí, najeto pouze 210.000 km a r.v. 2002. Tak buď to někde stálo ve vysoké trávě a pěkně rezlo a rezlo a nebo počet km je blábol, ale stejně se mi ta hloubková koroze nezdá. Je fakt, že když "žralok" zprovozňoval pašíka po dlouhé odstávce, tak byly zcela zrezlé kotouče a já nevím co vše - má tady někde celou fotodokumentaci, ale nevzpomínám si, že by byla takto zrezlá nápravnice.

Každopádně to nikomu nic neudělá, aby si provedl kontrolu a případně zachránil co se dá. Jsem zvědavej co napíše SUP1 po jeho obhlídce!?  :gunners3: