Přejít na obsah

Stržený závit uchycení přední sedačky


PetrK76

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

doufám že vkládám do správného oddělení fora. Mám Fabii I r.v. 2004, 1.2 HTP 47kW. Při vyndání sedačky řidiče z důvodu montáže odkládacího boxu pod sedačku a následném vracení zpět se mi s nejvetší pravděpodobností podařilo strhnout závity uchycení sedačky. Jde mi teď o jednu věc. Co všechno musím, a zda je to nějak přístupné, demontovat abych se dostal ke karoserii a vyměnil "samojistící matici" na vnitřní podpěře sedadel (na kterou se montují lyžiny). A dá se to vůbec třeba zvládnout v jednom?

Náhrd. díly jsou snad následující:

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n0111848-samojistici-matice-m8-oe-7090.html

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/n90892101-sroub-m8x28mm-cz-19901.html

Všem předem děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, když jsem vracel šrouby zpátky tak jsem cítil odpor a věděl jsem že to tak nemá být. Zkoušel jsem to jemně několikrát, ale bez úspěchu. Vždycky kolem třetiny závitu se to "zastavilo". Bohužel po půl hodině mě začal tlačit čas, jinak bych to nechal být. Musel jsem bohužel odjet jinak bych měl v práci menší průšvih (slušně řečeno). A tak sem to vzal ráčnou a když to bylo tak nějak utažené tak jsem přestal abych to nestrhnul úplně. Díky moc za rady. Asi to dám co nejdříve do servisu, ještě tento týden. Naštěstí auto nutně nepotřebuji.

Jen pro představu ohledně ceny za práci, hádám správně že se to dá nějak vyndat bez nutnosti zasahovat do karoserie, nebo ne?

Všem ještě jednou díky!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to mas problem ,ja som mal to iste.Mne sa tiez zasekol zavit a matica sa tocila Mam aj original take matice ale je problem vymenit maticu.Tie matice su tam davane pri zvarani ,tak sa nedaju menit .Ja som opatrne narezal karbobruskov do + vlozil novu maticu a potom spironitmi to prekryl kuskom plechu.

post-8433-0-18261400-1361223813_thumb.jp

post-8433-0-85834500-1361223840_thumb.jp

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 7 let později...

Zdravím a přidávám se do klubu stržených závitů při montáži schránek, už bych do toho nikdy nešel.

Teď mám kvůli tomu takovýhle problém... Provedl jsem malý řez do koberce a endoskopem se podíval na aktuální stav.

 

Matice je stržená, šroub lze vyndat/zandat, ale ne utáhnout což je dost problém - jde o uchýt u zámku pásu. Moje idea je buď nějak vymlátit stávající ven nebo povolit šroub a kobercem vložit další. Nedaří se mi, ale najít v etce kód této matice. Co byste mi prosím poradili?

Snapshot000000.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Po důkladném zvážení možností jsem přišel na následující řešení:

 

Vyměnit šrouby za normální (a o trochu delší) pevnostní třídy 12.9 a pod existující (stržené) matice vložit nové pevnostní třídy 12. Pod samotnou hlavu šroubu bych pak pro jistotu vložil pevnostní podložku, aby došlo k rovnoměrnému rozložení tlaku na kolejnici sedadla. Výměnu bych provedl na naříznutím koberce na koncích a vložením matic z boku. 

 

Co si o tomto řešení myslíte? Jsem otevřený jakémukoliv názoru.

 

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...