Přejít na obsah

Rozvody 1,9 TDI PD


Doporučené příspěvky

Tak jsem si to myslel dobře.

Jinak jsem si zjišťoval ofiko cenu rozvodů ve škodovce a je to následovně

3150.- tuším kladky

1390.- řemen

2080.- zapomněl jsem

665.- zapomněl jsem

1660.- vodní pumpa jako X díl výměnou

------------

8945.- sakum prdum

Já to budu mít od svého mechoše za 8500.- včetně předních brzdových destiček ( ty jsou ofiko za 1787.- ) a za práci chce 1500.- tak nevím jestli je to dobře nebo špatně :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MELLO:Neví ten tvůj mechoš jak je to na tom bloku?Jinak jak jsem psal Chucky 3500.- nový model.Pokud by byl blok motoru stejný,pak by šly použít ty nové rozvody na starý model a odpadl by ten hydraulický záchyt kmitů nebo jak se to jmenuje.Prý po nějaké začne téct a mastí to řemen.Proto od toho později upustili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Jen se chci zeptat na sadu od "SKF"viz. příloha a jestli mám nechat vyměnit i vodní pumpu. Trochu mně zaráží ta modrá barva vrtule, nevim co je to za materiál zvoní to jako kov snad dural a na poškrábaní to působí jako tvrzený plast. Najeto mám 117000km. Pokud má někdo zkušenost s touto sadou budu rád když mi odpoví.

Zdravím kuri

post-6816-1212936088_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemal by si mat nahodou uz vymenene rozvody?

podla mna je interval vymeny 90t km.

SKF je hlavne vyrobcom lozisk v com je dobry.

Naprostá pravda,ale problém je v tom, že nemám servisku ani se nemám koho zeptat (dovoz Německo) proto je chci vyměnit. A proč sada od SKF protože cena byla víc než příznívá??? Právě proto zháním info. jestli někdo už od skf na něčem takovém jezdí. Přední ložiska mám také SKF a zatím OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Vim že už je to tu nesčetněkrát, ale nechci se ptát v kolika km se dělaj atd to je mi celkem jasny, jen se chci zeptat, mam auto z dovozu a najeto 116tKm, a nevim jestli byli dělany rozvody nebo ne, Servis knizku mam, normal servis ale nenašel sem že by tam bylo někde něco napsaný o rozvodech (je franc) tak sem se mrknul do cesky servisky ale tam taky neni nic o rozvodech jako komplet, no prostě se dotoho nebudu zamotavat ale chci se zeptat zda se dá nějak poznat jestli byla provedena výměna nebo ne

Jo auto je r.v. 2004

Dikes ve skrytu duse doufam že to bylo měněný :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vim že už je to tu nesčetněkrát, ale nechci se ptát v kolika km se dělaj atd to je mi celkem jasny, jen se chci zeptat, mam auto z dovozu a najeto 116tKm, a nevim jestli byli dělany rozvody nebo ne, Servis knizku mam, normal servis ale nenašel sem že by tam bylo někde něco napsaný o rozvodech (je franc) tak sem se mrknul do cesky servisky ale tam taky neni nic o rozvodech jako komplet, no prostě se dotoho nebudu zamotavat ale chci se zeptat zda se dá nějak poznat jestli byla provedena výměna nebo ne

Jo auto je r.v. 2004

Dikes ve skrytu duse doufam že to bylo měněný :-)

Podle čísla řemenu se mění na 90 až 120 tis. Do 07.2003 po 90tis., od 08.2003 po 120 tis. Najdeš to na papíru Servisní prohlídka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
Třeba já na svém šuplíku mám rozvodový řemen vyměnit po 120 tkm nebo 8 letech (co nastane dříve).

Pro porovnání: Životnost náplně v převodovce se podle dnešních měřítek udává jako celoživotní, takže bych se ani nedivil, kdyby údoj o životnosti rozvodového řemene nebyl nikde nalezení ;)

Pokud mas remen, tak celozivotni urcite neni. U meho TDi je servis interval 90tis. ale jen me zajimala otazka kolik je real aniz bych neco riskoval. A co se prevodovek tyka, tak celozivotni napln neni az tak doslovne pravda. Interval byva 150tis. Obecne vzato, pokud s prevodovkou nejsou problemy, jde hladce a olej neni cernej, tak neresit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud napíši - u mého šuplíku se mění řemen 120 tkm/8 let, tak jsem to nadefinoval jasně.

U TDI bude doopravdy servisní interval rozvodového řemenu 90 tkm, jaká je jeho životnost nevím, mrkni do servisky. A rovnou se můžeš podívat na tu výměnu oleje v převodovce, jestli ji tam najdeš po 150 tkm, jak píšeš.

Ty píšeš "byva po 150 tkm", pokud to máš ze servisky, tak to sem hoď - neustále dokola se nám tu množí dotazy na životnost oleje v předovce - takže tím můžeš všem ;).

Co vím, životnost řemene končí jeho přetržením :) Takže vyměnit trochu dříve ;) Ty máš u svého TDI v servisce nadefinován jen kontrolní interval 90 tkm, takže jsi v klidu. Ale dělej jak uznáš za vhodné.

Mmch, když napíši "podle dnešních měřítek jako celoživotní" neznamená, že je celoživotní. Ty měřítka jsou podle servisní knížky, která je na 150-200 tkm. A vzhledem k tomu, že motor TDI je schopen najet až 1 mio km...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...