Přejít na obsah

Houkání (asi) spojky při záběru


Host 007

Doporučené příspěvky

Měl bych dotaz, kamarád co jsi koupil scouta předemnou (u něj jsem
provedl zkušební jízdu se scoutem a nakonec to skončilo tím, že jsem si
ho taky pořídil) má taky 1.8TSI a nyní mu nastal jakýsi problém nevím
přesně jestli se spojkou, ale týká se to při záběru spojky. Tak mi
poprosil, jestli bych to sem nenahodil a jestli by mu místní znalci
neporadili. Ten problém je přesně, že spojka jakoby houká při záběru,
ale jenom v určité poloze a jenom když se couvá nebo při rojzezdu a
přidá se víc plynu, tak auto jakoby houkne. Dneska ráno jsem si to byl
poslechnout a nevím co by to mohlo být. Že by odcházela spojka? Má
najeto 52000, to je brzy ne? Včera s tím byl ve škodovce se na to zeptat
a bylo mu sděleno, že se někam ke spojce dostal prach, proto to houká a
že kdyby se to vyčistilo, tak že by to tam za chvíli bylo zase. Prý na
to nějaká auta trpí někaterá ne. To se mi zdá jako pěkná blbost. Přece
nemůže takovýhle auto takhle houkat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlásím naprosto stejnou věc s eresou . Najeto cca 20.000 V pátek ráno jedu do servisu. Poprvé jsem si toho všiml, když to stálo cca týden na letišti. Teď to dělá když auto stojí zadkem do kopečka (byť mírného) a je potřeba trošku víc plynu. Zvuk je to naprosto strašný (jako kov o kov). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Na mym scoutu to taky pozoruju, hlavne kdyz je vic lidi v aute, dokazal by aspon nekdo rict jestli je to opravdu od spojky nebo od haldexu? Co jsem se dozvedel v servise, tak pri rozjezdu to pripne i zadek aby se tolik nevojizdely predni gumy. Je to tak?

Editováno: , autor: Goose
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Chlapi já toto řešil přesně jako Radim při nájezdu cca 20 000km, taky jakoby zahouknutí při rozjezdu nebo při couvání...jakmile byl kopeček bylo to ještě znatelnější. Je to spojka. Měnili mi v autorizáku skoro celou spojku- přítlačák, setrvačník atd. Říkali, že to je nejspíš vada materiálu z výroby, nicméně jsem záhloval cca 11k Kč. Od té doby uběhl přesně rok, najeto o 12 000km víc a bez problémů...zatím, doufám, že už to bude držet. Jinak se spojkou jsem nakládal a nakládám jako v rukavičkách :) Auto bylo v době, kdy se to řešilo již mimo záruku, ale na kulanci by to mělo jít bez problémů, já měl bohužel smůlu, neservisoval jsem všechno v autorizáku a díky tomu jsem musel platit vše :(

Editováno: , autor: Jendoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak včera večer mi to houklo taky, ptal jsem se na to ve škodovce a tam mi sdělili, že je to normální. Mně se to však normální nezdá, vždyť takhle nehouhaly ani 120tky. Že už to pár lidem celý vyměnili nebo nějak vyčistili a po nějaké době jim to začalo houkat znova.

Editováno: , autor: 007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem po vyřešení problému naběhal cca 12 000 km a je to zatím naprosto v pořádku. Buď v servisu plácají nesmysly anebo nevím. Mě dokonce tenkrát v autorizáku řekli, že to "slyší" a že to není normální. Navíc mi prošlo rukama mnoho O2 či O2FL a tento problém neměli! Zdar.

Editováno: , autor: Jendoslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...