Přejít na obsah

Interval výměny oleje 1.2 TSI


Doporučené příspěvky

Díky...za tady a i v zjištování čísel....

.....................znova ještě prosím jestli někdo neví co zadat VAGem při kódování  proměnlivého interalu u těhto položek...díky

 

WIV : zatížení sazemi  ..................................km

WIV : tepelné zatížení ..................................km

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoretiky nie, prakticky s tým ale problém je. Vrámci záruky sa doporučuje autorizovaný servis, ale sa so servisom dopredu dohodneš, môžeš si doniesť vlastný olej, aby si neplatil tak veľa. Na 99% ale prídeš o záruku mobility.
Ak sa jedná a výmenu na rámec predpísaného intervalu tak si ten olej vymeň doma a ďalšiu výmenu zase sprav v servise tak, ako keby si tam mal ešte olej z fabriky, alebo zo servisu. Pri vypustení nemajú ako zistiť, že aký olej máš v aute. Takže môžeš chodiť na výmenu oleja do servisu na predĺžený interval každých 20-30 tisíc km a pritom v strede intervalu okolo 10-15 tisíc km si olej vymeniť doma sám, bez toho aby si prišiel o záruku. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jojo, přesně o to se teď pokouším já na roce...teď olej dám sám, příště dle servisky a atorizáku...jediný co jsem neustále řešil je ten šroub co je u nového auta nalakovanej stejně s vanou a tak pak bude poznat že už to není origo z výroby, ale proč by to kdo řešil když nenastane probém, za druhé jak se tu psalo, kdo mi dokáže že mi ten olej neměnili nad rámec předepsaných intervalů na mojí žádost bez zápisu do servsiky.....a to se děje, mě na 11 mešících odešla lambda, v servisu objednali a vyměnili a v servisce to zapsaný taky nemám.....a jinak u mě je ještě výhopda, že auto bylo  referentský a kupoval jsem  ho na 6ti měsících s 4 000km...čili kdo mi dokáže že olej nevyměnila škoda-auto při přebírání zpět od škofinu a předánímHavexu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teoretiky nie, prakticky s tým ale problém je. Vrámci záruky sa doporučuje autorizovaný servis, ale sa so servisom dopredu dohodneš, môžeš si doniesť vlastný olej, aby si neplatil tak veľa. Na 99% ale prídeš o záruku mobility.

Se zárukou mobility to není až tak pravda, mám auto už dávno po klasické záruce, do servisu si nosím vlastní olej Shell a filtry (originální od Škody) a záruku mi prodloužili. 

 

Už jsem to sem někam dával, psal jsem k této problematice na infolinku Škody Auto:

 

Vážený pane xxx,

Děkujeme Vám za Váš e-mail. K Vašemu dotazu bychom Vám rádi sdělili, že záruku mobility autorizovaný servis prodlouží na základě řádného plnění předepsané servisní péče uvedené v Servisní knížce vozidla, resp. při provedení předepsaných servisních úkonů v rámci servisní prohlídky a dodržení předepsaných intervalů. Pokud si do servisu donesete vlastní originální díly Škoda, které budou v neporušeném originálním balení (ideálně s kupním dokladem) a budou určeny pro daný typ a motorizaci vozidla, servis, který provede předepsanou servisní prohlídku se všemi nezbytnými úkony, může na základě Vašeho požadavku prodloužit záruku mobility.

S pozdravem,

Ing. Jan Hendrych, PST - Technika servisních služeb, Péče o zákazníka | Customer Care ŠKODA AUTO a.s., Tř. Václava Klementa 869, 293 60 Mladá Boleslav, Czech Republic, sks.service@skoda-auto.cz, www.skoda-auto.cz

Editováno: , autor: HjM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1 nemystifikuj tady místní diskutéry, je na každém servise jak se s každým domluví a co mu zapíše. Já si také nosím vlastní olej a v pohodě. Na dotaz mi bylo řečeno, kdybyste si donesl něco co tam nepatří tak vám to tam nedáme, jinak není problém.  Akorát na faktuře mám položku-olej vlastní...0kč., a záruční opravy probíhaly standartně(byla tam i jedna kde se hledalo i na motoru). Ještě při poslední garančce se mě ptal technik, kde máte ten svůj olej, pamatuji s,i že si nosíte svůj. V  podstatě s omluvou, že prostě u nich je stále za tu raketu  :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nikdy a to i v zázuce jsem se se servisem dopředu nedohadoval o vlastním oleji, prostě jsem si vzal vlastní a ten mi tam dali a o  mobilitu jsem nepřišel,

a ještě k tomu prodlouženému intervalu - mezní hodnota u proměnlivého intervalu (LL) je 30.000 km a 2 roky, u 3 vozů co sleduji jeli všichni na výměnu okolo 25.000km včetně mého, to jen pro ty co tady rádi dokola přehánějí

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když to tady tak čtu tak začínám přemýšlet že si tu výmněnu oleje mimo intreval nechám taky udělat v autorizáku když jim nebue vadit můj olej a origo zabalenej origo filtr...kolaik to může stát....500? já apo pravdě netušil, že by to udělali

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sa za ČR vyjadrovať nebudem, ale pre SR oficiálne platí to, čo som napísal. Samozrejme vínimky môžu existovať. Aj kamarát má záruku mobility, napriek tomu, že mal vždy vlastný olej, ale on je dobrý kamarát s príjmacím technikom servisu. Naopak mne v tom istom servise záruku mobility nepotvrdzujú, napriek tomu, že tam chodím viac než pravidelne a tiež tam mám dobré vzťahy. Jednoducho oficiálne potvrdzovať nemôžu, a majú k tomu aj nejaké vyjadrenie od ŠA. Ja som tak isto dostal list, že mám nárok na záruku mobility a náhradné vozidlo Škoda Rapid 1.2 TSI 63 kW, ale iba ak budem kupovať všetky náhradné diely a prevádzkové kvapaliny v autorizovanom servise, a je to tam čierne na bielom. Takže v SR by malo platiť to čo som napísal, a ak má niekto napriek vlastnému oleju predĺženú záruku mobility, tak môže byť iba rád.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

e1 - daj konkrétny servis opýtam sa na to

 

 

ak si v záruke alebo hocikedy vymeníte olej , dáte nový vypušťák , originál filter a rozumný olej tak to nikdy nikto nespozná ani skúmať nebude , netreba byť paranoidný .... samotná výmena oleja v servise bude tipujem cca 0,5NH to jest ak je normohodiny 500 tak za 250kč ... to je potom otázka či sa s tým oplatí doma babrať , potom problém čo zo starým olejom ... 

post-51372-0-05864700-1398095284_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Galvi, ty si z ČR, to sem teraz nemiešajme.

suri.: stále nechápem načo potrebuješ k tejto veci servis, ale aby si bol spokojný, ani v jednom z týchto troch servisov mi (kvôli vlastnému oleju) nikdy nepredĺžili garanciu mobility :

  • Porsche Inter Auto Nové Zámky
  • Motor-Car Dunajská Lužná, s.r.o.
  • Bors Fridrich - oprava automobilov, Vojtechovce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, už jsem s tim pomalu trapnej, ale znova se ptám jestli někdo nevíte jak s tim kódováním u proměnlivého servisního intervalu (Fabia ll. 1.2 tsis 2003 QI6) po jeho vynulování...díky :-)

 

WIV max. hodnota času mezi inspekcemi 744dní

 

WIV max. hodnota km/inspekce 30 000km

 

WIV min. hodnota času mezi inspekcemi 372dní

 

WIV min. hodnota km/inspekce 15 000km

 

WIV dráha od inspekce…….tady jasný, načte se sama od vynulování

 

WIV čas od inspekce…….tady jasný, načte se samo od vynulování

 

WIV : kvalita oleje ……………………………

 

WIV : zatížení sazemi ..................................km

 

WIV : tepelné zatížení ..................................km

 

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem ako ostatní, ale ja nechápem, že aký máš problém. Čo sa týka červených políčok, ani neviem čo znamenajú.
Inak väčšina z nás tu má ešte jeden z intervalov QG0/QG2, alebo QG1, takže málokto ti s týmto novým druhom intervalov poradí. Ak sa stretnem s kamarátom, skúsim sa pozrieť, že čo tam má on. On už kupoval Fabiu s QI6.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

prima...díky....jinak problém nemám žádný..jen mě to zajímá abych si případně mohl nakódovat správně přes VDCS proměnlivej interval tak jak má být..hlásilo mi to výměnu oleje, tak jsem to vynuloval, vyměnil olej dneska sám, nakódoval 6 položek z devíti ..no a tyhle 3 položky jsem nevěděl co tam dát a tak mě to zajímá co tam vlastně dát...čistá zajímavost abych byl příště chytřejší

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to jesem si myslel taky, ale u proměnliného intervalu pak zůstanou všude jen čárky...to prostě muwsíš na VAGu  zadat

 

po vymazání WIV

post-6551-0-54722300-1398233278_thumb.jp

 

a po manuálním zadání

post-6551-0-19223700-1398233327_thumb.jp

 

VDCS 12.12

 

jinak ano, stačí to klidně udělat třeba i jen přes maxidot a automaticky se nastaví interval 15 000km/1rok...ale já chtěl zpět proměnlivej interval a to jden jen přes VDCS a hodnoty si asi musíš zadat manuálně

Editováno: , autor: cz pida
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty čárky jsou si myslím normální.. Doma máme 2 auta na proměnlivý interval a u obou jsem se včera díval a svítí tam také pomlčky.. Myslím si, že to chce nějaký čas, než si to auto samo začne počítat, protože co jsem se díval někdy před vánoci, tak to odpočítávalo dobře.. Obě auta jezdí do autorizovaného servisu, takže by to nastavené mělo být dobře.. Na servisu byly cca 2-3 měsíce zpátky..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Však jsem to už tady v příspěvku 42 http://forum.skodahome.cz/topic/122703-interval-výměny-oleje-12-tsi/?p=1896082, už psal. Že se za pár dní, místo čárek objeví čísla. Ty doplňující údaje si systém nejspíš doplní sám, podle stylu zatížení motoru a podle toho taky vyžaduje výměnu oleje. Tak by se tam asi neměly zadávat ručně, aby to hlídání mělo smysl.

Podle mě to má logiku.

 

Galvi: Ale jak píšeš, u vašich aut jsou ty čárky od Vánoc? A jezdí? To se mě zdá divné. Mě to čísla psalo po pár dnech. Už nevím přesně ale asi 3-4 dny, a to už opravdu nevím jak jsem jezdil. Ale když to tak máte ze servisu. Tak to se mě zdá divné.

Editováno: , autor: jipol57
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...