Přejít na obsah

Garanční, servisní prohlídky.


libero

Doporučené příspěvky

K tej aktualizácii: potrebujú mať prístup ku samotným aktualizáciám a ďalej k VAS, a ostro pochybujem, že nejaký malý neznačkový servis by mal daný HW a ešte aj platený prístup aby mohli sťahovať aktuálne verzie softvérov do RJ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aktualizácia už nemusí byť (zaujímavá), ale ak je, neznačkový servis ju na 99 % nedokáže nahrať. Ďalej aktualizácie SW nie sú iba k RJ motora, ale môžu byť aj k iným častiam auta. Od automatickej prevodovky, cez klimatizáciu až po rôzne komfortné, alebo bezpečnostné jednotky. A u modernejších áut je tej elektroniky čoraz viac.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Převodovka manuál, manuální klimatizace se toho asi počítačen naučit taky asi moc nedá. Neni to žádnej chytrolín to moje auto.

 

Zkusim písnout do tý škodovky. Jde jim přece jenom o kšeft.

 

Ale mám takový tušení, že mi řeknou že prostě musim do autorizáku. 

 

Potřebovalo by to nějakého hodně dobrého známého v autorizáku kterej by mi řekl jak to teda je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyřeš to jako já .. se svým autem i autem rodičů už jezdím jen na výměnu oleje do škodovky :) Olej si koupim svůj, oni to udělají odborně a za hodinku jsou hotovi. Zaplatil jsem na 1,6 TDI 77kw s filtrem oleje, podložkou a prací 512kč .. zdražili protože před půl rokem jsem platil 480 ale i tak se mě s tím nechce drbat a neznačkový servis si vezme v podstatě to samé ne- li více.. dají mě razítko do servisky a je klid.

 

Potom si prohlídneš servisku a zjístíš při kolika km je potřeba měnit vzduchový filtr, palivový, rozvody atd. a prostě jak ti budou měnit olej tak jim buď řekneš ať udělají ještě navíc něco co bys rád a nebo zajdeš v mém případě za kámošem co opravuje auta za rozumnou sazbu hodinovou a ten ti to udělá .. Pokud takového nemáš tak neznačkový servis nebo na černo nějaký známý odpoledne v autorizáku. Tak jsem měl měněné rozvody na 1,4 MPI 44kw .. :)

 

A nějaké aktualizace softwaru na ty kašli .. více méně už tam není co opravovat. Pokud vše funguje stejně nic nenahrávají. A za servisní akci jsem minule platil přes 6000.. Přitom nic nevyměnili v podstatě .. 70% byla práce zbytečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se spíš bojim aby když člověk nejezdí do servisu, tak v tej elektronice je nejaká "časovaná spoušt" kde když se auto nepřipojí na diagnostiku ve kterej se jí řekne že zatím v pohodě, tak se pak něco v autě samo odstřelí.

 

Něco ve smyslu- Ty nechceš pustit chlupa za servis? Tak tady to máš, auto ti nepojede vůbec.

V dnešní době všelijakých kurvítek bych se ani nedivil.

 

A jinak k tomu tvému  "Pokud takového nemáš tak neznačkový servis nebo na černo nějaký známý odpoledne v autorizáku."

To moc nevěřim, tam to maj moc dobře zařízený aby si malej člověk-dílnák nepomoch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já se spíš bojim aby když člověk nejezdí do servisu, tak v tej elektronice je nejaká "časovaná spoušt" kde když se auto nepřipojí na diagnostiku ve kterej se jí řekne že zatím v pohodě, tak se pak něco v autě samo odstřelí.

 

Něco ve smyslu- Ty nechceš pustit chlupa za servis? Tak tady to máš, auto ti nepojede vůbec.

V dnešní době všelijakých kurvítek bych se ani nedivil.

 

A jinak k tomu tvému  "Pokud takového nemáš tak neznačkový servis nebo na černo nějaký známý odpoledne v autorizáku."

To moc nevěřim, tam to maj moc dobře zařízený aby si malej člověk-dílnák nepomoch.

 

Nic takového v autě není. Vše co se tady na fóru neustále omýlá tě taky určitě s největší pravděpodobností potká.

 

Nevím jak to mají zařízené na servisech ale mě měnil odpoledne v sobotu po práci servisák v oreginálu škodě rozvodovou sadu u 1,4 MPI .. na černo samozřejmě..

 

Já jezdím na servis už jen opravdu pro výměnu oleje a to jen z důvodu abych dostal razítko do servisky s kilometry a oni si to zapsali do databáze škody ..

 

 

treba sa len vyjadrovať presne ...servisná akcia a servisná prehliadka sú totiž úplné odlišné veci ...potom to môže pôsobiť zavádzajúco

 

Za tu mylnou informaci o servisní akci se omlouvám

 

servisni prohlidka olej+filtr mě stala 420 korun, olej vlastni, filtr servisu. Jednalo se o prohlidku 45000km.Zaznam do servisky a databaze.Bayer Modřice

 

To je obyč prohlídka po 15 000 .. já mluvil o té ve 110 000 .. velká servisní prohlídka .. Dělá se co 30 000km.. + co 60 000 u mě výměna vzduchového a palivového filtru pokud si dobře pamatuju takže ten měnili taky. Další prohlídka byla až ve 125 000 to bych už 5000 přejížděl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak a som po výmene oleja a garančnej prehliadky

 

27500 km (najazdené za 13 mesiacov)

podľa PC mi do výmeny ostávalo ešte cca 500 km

Š-Autoservis, Michalovce :kol-47:

40,-€ (v tom práca a olej. filter)

vlastný olej, vzduch. a peľový filter som si vymenil sám pred cca 2 mesiacmi

 

toto bola už 3. výmena oleja, predchádzajúce výmeny som si urobil po cca 10000 a 20000 km sám

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Salón je vynovený, prijímací technici sú noví, ale všimol som si mechanika, ktorého si pamätám ešte z čias pred Porsche Interauto ...

Hodinové sadzby neviem porovnať, predchádzajúce 3 roky som chodil do Chevroletu ...

Čo ma prekvapilo, prijímací technik mi ponúkol prehliadku auta zospodu, keď bude na zdviháku ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, Dick, tak ako píšeš, mohol som si pozrieť auto zospodu. Keďže som si olej už menil 2x sám a teda spodok auta si už omrkol, tak som im poďakoval a nechal sa odviezť domov (nebudem predsa občumovať nový superb na salóne 2 hodiny)

Editováno: , autor: peterv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domov ma odviezli mojim autom v rámci skúšobnej jazdy. Tá bola potrebná, keďže som im spomenul klepot vychádzajúci spredu vľavo (samozrejme počas tejto jazdy ani ťuk :kol-32: ). Naspäť do servisu (cca po 2,5 hod) ma doviezli ich autom (Yeti).

Editováno: , autor: peterv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

..tak sem se vratil od kamosa ze servisu... prohlidka 104000km-olej Mogul 5w40 vlastni, vymena oleje, olejovy filtr, cisteni predni+zadni brzdy -vse OK, ale pr. garancka uz musi byt nove desky, celkova prohlidka auta, nacteni a vymazani chyb atd atd..... celkovy cas 1.5 hodiny +nasazeni zimnich gum.. kamosska cena 1000kc+200 kc mechanikovi jako diky a dobry ocko na priste, bo nas cekaji rozvody+vodni pumpa+lozisko na klice, preventivne, dale novy fridex  atd.. no bude toho hodne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...