Přejít na obsah

Funkce Corner mlhových světel


Petrrr

Doporučené příspěvky

když se nato soustředíš tak si toho všimneš jak se rozsvěcejí, ale o moc to osvicení zatáčky nezvýší, neříkám že je to úplně k ničemu ve výbavě jsem to měl ale jako příplatek nevim nevim..... uvidíš sám jestli si nebudeš říkat vyhozené peníze..... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych skoro řekl, že vyhozený peníze. Tempomat, aut. klima, USB, BT hf, navigace, tohle má smysl připlatit, to člověk užije a něco mu to přinese. Ale abych platil Corner a pak v každé zatáčce bádal jestli to poznám :D já je mám protože byly ve výbavě, su rád, je to dobrý, ale ne tak moc, abych za to připlácel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cornery nemas sanci postrehnout. Vzhledem k tomu ze jsou aktivni POUZE do rychlosti 40km/h, tj. primarne ve meste, kde je stejne dostatecne osvetleni (obvykle), takze cornery vazne nemas sanci poradne postrehnout. + jak jsem psal, dost ve vyhledu brani A sloupek, na to sem si musel chvilku ja osobne zvykat.

A mlhove svetlomety u rapida a O3 jsou sice krasny designovy prvek, ale jinak jsou uplne na prd a v mlze je ani poradne nezaznamenas..

Ale jak pise miklisek, usetri Ti to nejake penize v pozdejsim dovybavovani auta (primarne tempomat).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 dny zpět jsem jel v mlze večer domů a musím se přiklonit k M_ike ty mlhovky jsou totálně zbytečné a mám i corner funkci kterou nepoznám ani že mám,jinak jak mám rozsvícené xenony tak vůbec nejde poznat že jsem zapnul mlhovky takže za mě spíš jen designový prvek nic víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlásím, ani v barvě Xenonů nejde poznat ten vkrádajícíse žlutý odstín mlhovek při CORNER funkci, ale jde to poznat, když se podívám vedle auta z bočního okna, patník to osvětlí hezky, nemít to v základu, tak bych si to ale nepřikoupil. Při zapnutí mlhovek to už poznám před sebou, jaká je ale efektivita nevím, ještě jsme s Rapidem pořádnou mlhu nezažili. Nicméně mlhovky jsem vždycky bral spíše jako prvek typu "být videň", než že by to nějak zvláště pomáhalo mi.

Editováno: , autor: amissus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to bude asi fakt tím, že hlavní světa svítí fakt dobře a mlhovky se pak zdají slabší než u starších aut. A tvar světla samozřejmě hraje taky roli, možná design vyhrál nad funkčností.

Jednoznačně corner fce je dobrá ve městě, že tě ostatní vidí, že jedeš jinam než rovně. V mlze tě ostatní taky uvidí, toho bych se nebál. Ve dne světla v mlze pro vlastní vidění nepotřebuješ. A za tmy a mlhy holt musí člověk zpomalit. To by musely být mlhovky opravdu žluté, aby fungovaly.

Editováno: , autor: miklisek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

corner funkci vnímám opravdu jen vyložene, když kouknu bočním okem vedle auta, jako zvlášť příplatek bych si to nevzal ... ještě se na to někdy večřer chci zaměřit při parkování

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dobrý den,

zajímá mě stejná otázka jako Vás, dodatečná aktivace Corner funkce. Tuto odpověď na můj dotaz jsem obdržel v AS.

Škoda auto plánuje prodávat elektronickou doplňkovou výbavu jako například Corner funkci do mlhovek. Bude se prodávat formou kódů, které po zadání do řídící jednotky motoru požadovanou funkci aktivuje. Zatím ale není znám přesný termín možností doobjednání těchto doplňků. Momentálně tedy nejde tuto funkci ve vašem voze aktivovat.

Pokud se situace změní, budu vás informovat.

 

Na základě této odpovědi jsem se obrátil na ŠA a obdržel tuto informaci:

 

Vážený pane,

děkujeme za Váš e-mail. S Vaším dotazem ohledně možnosti dodatečné montáže doporučujeme obrátit se přímo na některého z našich
smluvních servisních partnerů, kteří Vás mohou informovat, zda je tato montáž možná a také Vám sdělí případnou cenu dílu a práce.


Kontakty naleznete zde: http://www.skoda-auto.cz/mini-apps/autorizovani-partneri-skoda

Ráda bych Vám také nabídla bezplatné zasílání informací o akcích, slevách a novinkách ŠKODA Auto na Vaši e-mailovou adresu (cca
1x měsíčně formou newsletteru). V případě Vašeho zájmu, prosíme o potvrzení souhlasu se zpracováním Vašich údajů (jméno a
e-mail) společností ŠKODA Auto (tyto údaje nejsou poskytovány nikam dále).

Děkujeme za pochopení.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Daniela Auerhannová
info@skoda-info.cz
ŠKODA Infoline 800 600 000

 

Po dalším emailu do ŠA o sdělení termínu uvolnění kódů a konkretních informací se již nikdo neozval. Takže nevím co si o tom mám myslet.

 

Pokud někdo z Vás máte čerstvé relevantní informace prosím o jejich sdělení. Konfiguraci mého nového vozu Škoda Rapid 1,2TSI 63kW Ambition+NH33F4.

Předem děkuji, jsem tu dnes poprvé zaregistrován a tak se teprve orientuji s  vkládáním příspěvků. Jestli je něco špatně tak se adminu omlouvám.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po dalším opakovaném dotazu na ŠA dnes přišla tato nic neříkající odpověď.

 

omlouváme se za prodlení s odpovědí, kterou jsme museli zjišťovat. Z příslušného oddělení jsme získali informaci, že lze
dodatečně namontovat pouze mlhové světlomety bez Corner funkce a v současné době není známo, zda a kdy bude možné dodatečně
montovat tyto světlomety se zmiňovanou Corner funkcí. Nemáme tedy k dispozici ani žádné číslo dílu a jeho cenu.


Děkujeme za pochopení.

S pozdravem

Daniela Auerhannová
info@skoda-info.cz
ŠKODA Infoline 800 600 000

 

Prostě zjišťovali, zjišťovali a nic nezjistili. Dobrý výsledek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pořád ale nechápu to až po faceliftu, když Corner funkce byla nabízena již od prvního MR v konfiguraci za 2500,-Kč Co všechno těch 2500,-Kč obsahovalo a proč nejde tato funkce s instalovanými mlhovými světly a Maxi Dotem dodatečně aktivovat? Jaký je ten rozdíl v kabeláži?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...