Přejít na obsah

Čelní sklo


žralok

Doporučené příspěvky

Och boze prave teraz druhu zimnu sezonu som zistil, ze ake nekvalitne su tieto skla na rapidke. Strasne sa skrabu, vyzera to otrasne po roku aj nieco. Po precitani tohto vlakna som uz kludnejsi ze to nie je moja chyba ako su doskrabane ale zaroven som opat sklamany ze este aj so sklom tu na rapidke setrili. Na fabke 2ke som po 7mich rokoch nemal az takto doskrabane celne sklo. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejlepší rozmrazovač je z kauflandu pod tou jejich K značkou, stojí pár korun a narozdíl od ostatních nenamrzá zpátky. za zimu spotřebuju asi 3 litry a mám klid a když je velká ledovka, tak místo 5 minut nechám auto běžet 10, ale na ledovku je marná i škrabka. než nastříkám čelní a boční skla, tak fouká už vlažný vzduch a za 5 minut od startu je teplo. na předchozím autě bez PTC se stávalo, že ta rozpustena námraza po rozjezdu namrzala zpátky, teď je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale je fakt, že tady na jihu Moravy škrábeme minimálně. Zrovna teď jsem proti slunku umýval čelní okno i ostatní zevnitř Karcherem a super věc. Lidi na mě sice hleděli jako vola, ale okna se mi teď vůbec ráno nemlží. Ani když je to po mytí wapkou. Vřele doporučuji.

Editováno: , autor: Atrani
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jezdím každý den brzo ráno a parkuju na ulici. U nás v opičích horách se potýkám s námrazou pomalu od konce září  do května, místo škrábání to řeším pásem šedé folie, Ráno přijdu, sejmu a oklepu folii, šup s ní do kufru a vyrážím. Škrabkou s kovovým břitem bych to neškrábal. Taky mám škrábance na čelním skle, jednou byla silná obleva, nezakryl jsem sklo a sklo bylo zaprášené. Myslím, že právě ten prach v ledu na skle při škrábání způsobil ty škrábance.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, nemáte někdo zkušenost, jak je to se spoluúčastí při výměně čelního skla? Mám pojištění u České pojišťovny, ve smlouvě mám u havarijního spoluúčast 5 000 Kč, dále u připojištění oken se o spoluúčasti nepíše nic. Na stánkách pojišťovny se píše, že pojištění skla je bez spoluúčasti. V aktuálních všeobecných podmínkách jsem nic takového nenašel, v nějakých starších bylo doslova uvedeno, že bez spoluúčasti. Tak jsem z toho pitomej. :-)

Editováno: , autor: McMatej
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak proto na bočních oknech nedoléhá guma z venku na okno, ale je tam nějaký pěnový pásek, aby nebyly i boční okna doškábané. Aha, už je mi to jasné. Pužili moc měkkou směs  na skla. No ok. 

Na starém autě jsem dostával vodu z okna zavřením a otevřením oken. No na rapidu mám smolíka. Ten pěnový pásek je věčně vlhký. To je zase řešení :-(

Tak jsem rád, že jsem se dočetl, že nemám okna moc škrábat. To bych se zase divil.

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Je normální, aby se v zimě čelní sklo Rapida nejen mlžilo, ale i zamrzalo zevnitř?? Letos se mi to párkrát stalo a to ani nebyly takovy mrazy jako teď. Na celé ploše skla byla tenká vrstva námrazy a tím, jak není sklo rovné, to nešlo ani škrabkou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vloni v září mi měnili sklo (šutr, prasklina přes půl okna) a teď už je na tom stovky ťupek a dvě, který vidim zřetelně (najeto cca 25 tisíc od té doby),.. a to jezdím spíš jen na solených silnicích a držím větší odstupy. To sklo je jak máslo (je to originál). Původní vypadalo ani radši nemluvit a to bylo auto starý dva roky...

Editováno: , autor: Qual
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 2. 2018 na 7:33, nufacek napsal:

Je normální, aby se v zimě čelní sklo Rapida nejen mlžilo, ale i zamrzalo zevnitř?? Letos se mi to párkrát stalo a to ani nebyly takovy mrazy jako teď. Na celé ploše skla byla tenká vrstva námrazy a tím, jak není sklo rovné, to nešlo ani škrabkou...

 

U rapida mi to zatím úspěšně řeší climatronic spolu s krátkým vyvětráním po dojetí, ale loni se mi to samé stávalo u Fabie. Pomohlo pověsit v autě "Foggy Stop" (takový ten pytlíček se silica gelem) a většinu volné vlhkosti zvládal úspěšně vychytat. Jen ho pak vzít jednou týdně domů do mikrovlnky vysušit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎27‎.‎2‎.‎2018 na 21:37, Qual napsal:

Vloni v září mi měnili sklo (šutr, prasklina přes půl okna) a teď už je na tom stovky ťupek a dvě, který vidim zřetelně (najeto cca 25 tisíc od té doby),.. a to jezdím spíš jen na solených silnicích a držím větší odstupy. To sklo je jak máslo (je to originál). Původní vypadalo ani radši nemluvit a to bylo auto starý dva roky...

 

Rekordman asi Temik.sk, rapida skoro dva roky a už měl páté sklo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...