Přejít na obsah

Čelní sklo


žralok

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Těch skel sem si při nákupu ojetiny( 45 tis km ) nevšimnul.

Ani bych to nečekal. Je to fakt hrůza. Přední se bude muset vyměnit. Ale mizerná jsou všechna.

To mam doma dva Renaulty jeden z 98 druhy 05 na sklech není škrábanec.

tohle fakt nezvládly, koupit to nove za 400 tis tak mi asi hrabne.

Jinak sem s autem spokojen na popojizdeni po městě dostačuje.

Nov

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Zdravím, mám čerstvě po výměně čelního skla v AS. Sklo se tváří (dle popisu v rohu) jako originál, ale blbec jsem si nevyfotil to původní z výroby, tak nemám s čím srovnávat. 

Zarazilo mě, že nemá horní zatmavený pruh, ale už jsem se dočetl, že to snad rapid nikdy neměl. Zdálo se mi však, že jsem vpravo nahoře na původním skle viděl šipku rozdělující "něco". Ale možná si to taky pletu s fabií III.

Druhá nemilá věc je, že okno cca 2 cm nad spodním tečkovaným okrajem pěkně zkresluje - to bych řekl, že dříve nebylo. Jak to máte ostatní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak sklo na záruku vyměněno. Ale ouha, nové / dalsi dela to same ? 

Chtěl bych se zeptat především těch, co mají už výměnu okna za sebou, zkresluje Vám obraz okno při svem spodním okraji? Je to obzvláště neprijemne při jízdě po městě a nutnosti ostřit pohledem na předměty těsně před vozem. Jakmile se jede rychleji, logicky se zvysi a zuzi úhel pohledu a zkresleni při spodním okraji si tak člověk nevšimne. 

deformace.JPG

Editováno: , autor: ondra.rs
doplnění obrázku
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak tak, klame to. Ve skutečnosti má člověk pocit, že jede v akváriu.  Špatně se to fotí = foťák nemá periferní vidění.

Právě že mě to příšerně ruší. Neustále mi to tahá za oči. Ať už přímo v zorném poli, nebo v periferním vidění.

Hlavně mě štve, že sklo z výroby bylo naprosto v pořádku! A například jiná auta (ať už s měněným, nebo původním, sklem jsou taky v pohodě. Ten pocit, když přesednu z mého akvária do jiného normálního auta je tak uklidňující ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci se Tě nějak dotknout, ale u očního doktora jsi teď někdy byl? Já jsem před desítkami let řešil podobný problém a nakonec se z toho vyklubala neustále se zhoršující oční vada. Třeba taková schopnost oka zaostřování tj. akomodace, nebo i počínající zákal oka, který se projevuje jen při periferním vidění atd. A vůbec nemusí platit, že to není možné, když  v jednom autě přes sklo vidím normálně a ve druhém ne. A některé oční vady a nemoci vůbec nemusí souviset jen s vyšším věkem. 

Jinak může samozřejmě platit i to, že pokud se zaměříme na určitou negativní věc, tak potom to tzv. "zlo" vidíme všude a pořád, ale to je spíše na psychologa, sám jsem si taktéž v bývalém zaměstnání něčím podobným prošel. Jinak na těch Tvých fotkách vůbec nic nevidím, ani na jedné.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pohodě. Jsem rád za diskusi. Se vším souhlasím, vše prověřuji. Ano, mám brýle :-) a ano, jsem na to teď extrémně zaměřený, ale to vlastně od první chvíle, kdy mi to sklo vyměnili a mě to "udeřilo" na první pohled do očí.

Byl jsem s tím i u firmy co dělá jen výměny autoskel, by mi řekli svůj názor - dozvěděl jsem se spoustu různých nedobrých informací (obecně špatná kvalita skel druhovýroby, snaha šetřit, jiná skla do fabriky, jiná do servisů, atd.) - každopádně mi potvrdili, že vidí to stejné co já ... Momentálně jsem fascinován tím, že když zjišťuji, kolik jiných skel to dělá, tak že to nikomu nevadí. Řeší se kdejaký škrábaneček na autě, ale že je čelní sklo jak lupa nikomu nevadí. To mě zaujalo.

Ještě odbočím, asi je to hodně o konkrétním modelu - třeba u octavií, jsem nic takového podobného nezaznamenal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Různou kvalitu čelních skel mohu potvrdit vlastní zkušeností. U bývalé Yetiny jsem mě 4 roky původní sklo - poté bylo vyměněno kvůli prasklině od kamínku. Sklo bylo vyměněno v září 2019 a trvalo tak 2-3 týdny, a na skle se začali objevovat vlásečnicové škrábance běžně viditelné. Na původním 4 roky starém skle nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný.

Neodolnost na škrábance, malé "ťupky" od kamínků se řeší napříč značkami a modely ... to už je asi standard či co.

Ještě přidám jednu poznámku - kolegovi na užitkové Dacii měnili v AS taky sklo po setkání s kamínkem a ... už mu to dole taky zkresluje ... ale protože je to auto pracovní / služební, tak mu to je jedno.

 

S těmi pazvuky to mám podobně - ale, jak říká pravý majitel Rapidu, tento vůz Tě naučí neslyšet :-)

Editováno: , autor: ondra.rs
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jezdím hodně, sklo mi vydrží maximálně do pul roku, i když jak člověk stárne, tak se klidní a interval výměny se mi prodlužuje.

Co mi taky vadí, jak na tem čistém bílém tapecu téměř vždy najdu obtisklé tlapy od šmíru kreténa, co to dělal a sere na to.

Jednou sem to auto ani nepřevzal jak to bylo hodně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám taky úchylku na sklo, ale s Rapidem jsem spokojený, až na to že postrádám zatmavený horní pruh, moje oči nesnáší slunko. Na O1 jsem měl bez pruhu také tak do první STK to vyřešila na 4 roky folie, loni jsem ho po 10 letech měnil za už s pruhem. Tento týden jsem objevil prví větší ťupku, ale v černé části. Nevadí, sklo jsem zase připojistil.

Editováno: , autor: ben06
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
V 12. 2. 2020 na 8:39, ondra.rs napsal:

Zdravím, mám čerstvě po výměně čelního skla v AS. Sklo se tváří (dle popisu v rohu) jako originál, ale blbec jsem si nevyfotil to původní z výroby, tak nemám s čím srovnávat. 

Zarazilo mě, že nemá horní zatmavený pruh, ale už jsem se dočetl, že to snad rapid nikdy neměl. Zdálo se mi však, že jsem vpravo nahoře na původním skle viděl šipku rozdělující "něco". Ale možná si to taky pletu s fabií III.

Druhá nemilá věc je, že okno cca 2 cm nad spodním tečkovaným okrajem pěkně zkresluje - to bych řekl, že dříve nebylo. Jak to máte ostatní?

 

 

Přesně vím co máš na mysli. Mám vyměněné na VW sklo od AGC zelené akustické a to zkreslení u spodního okraje je rušivé. Leda si zvednout sedačku a posunout se k volantu, aby to bylo v oblasti čumáku auta...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...