Přejít na obsah

Olejová vana


maja19

Doporučené příspěvky

Kolik prosím stojí nová olejová vana na Octavii 1,9 TDI .r.v2001? Dnes se miji pořadařilo rozbít.

Nas jeste bude...............nova stoji origo 3500 bez senzoru,ja sehnal od znameho za 1000,nekdo z fora mi nabizel origo za 1500 bez cidla,cislo souhlasilo,jinak nove maji jak s dirou na cidlo nebo bez diry na automrazik,najdi si to na netu,2tis.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím, budu muset kvůli strhlému závitu výpustě měnit olejovou vanu na O1 1,9 TDI 66 KW.

Do originální se mě jít nechce, takže se poohlížím po druhovýrobě. Je to velké riziko?

Je na můj motor třeba vana s otvorem pro čidlo? Nemůžu to nikde vyčíst.

Díky za informace

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, budu muset kvůli strhlému závitu výpustě měnit olejovou vanu na O1 1,9 TDI 66 KW.

Do originální se mě jít nechce, takže se poohlížím po druhovýrobě. Je to velké riziko?

Je na můj motor třeba vana s otvorem pro čidlo? Nemůžu to nikde vyčíst.

Díky za informace

myslim, že se ten závit dá opravit, ale cena vany z druhovýroby je někde kolem max. 2tis i méně a nemyslim, že by byla nekvalitní,

zvedni auto, koukni pod motor a uvidíš buď čidlo je nebo není

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Přesně, jak píše Honza83. Řešim teď stejnej problém, praskla mi olejová vana, nechápu jak k tomu došlo, ale stalo se. Bohužel praskla cca 4cm nad šroubem a jediná možnost je svaření nebo koupit novou. Já se rozhodl pro svaření (cca 400,-). Jinak na aukru jich je v nabídce dost (tak už jich tolik neni :) ) - cana se pohybuje od 1000-1500 (s čidlem i bez). Myslim že oprava zavitu se urcite vyplati vic nez kupovat novou vanu.

S pozdravem Phemi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

čau tak jsem zjistil že mě prosakuje olej okolo olejové vany na mé O1 1.9tdi (AGR) chystám se na výměnu oleje a tak bych to rovnou chtěl přetěsnit.ale řeším problém čím to nejlépe utěsnit? všude se prodává jen silikon na utěsnění ale radši bych klasické těsnění nevíte jestli se dá někde sehnat?nebo nemáte někdo náhradní olejovou vanu?kámoš mě poradil že se dá použít klasický papírový.tak bych potřeboval nascannovat vanu do pc abych si jej mohl vytvořit.Tak kdyby byl někdo tak ochotnej a nascannoval by mě to byl bych mu moc vděčný!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Zdarec,řeším dilema-na olejové vaně mám zavařený vypouštěcí šroub(předchozí majitel),takže se olej musí vycucávat.Otázka zní:jestli se vycucne vše i s bordelem,nebo jestli pře šroub vyteče vše i s bordelem?,co je učinější?

Takže vyměnit vanu nebo ne?Blíží se mi vyměna oilu,tak bych to sfoukl s tím.

Ještě jedna věc:jakou vanu?s čidlem nebo bez?Jediné čidlo co tam mám je na hladinu oleje,ale nevím jestli je ve vaně.Motor 1,9tdi 81kw :kol-33: asv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

snímač stavu oleja a snímač hladiny oleja je to isté..čiže ako 2v1

tu je vaňa aj s otvorom http://www.cc-autodily.cz/vana-olejova-oct-senz-1_1?brand=SKODA&model=OCTAVIA

tu je ten snímač http://www.cc-autodily.cz/senzor-hladiny-oleje

 

ja olej vypúšťam...vysávam len v tom prípade,že je poškodený výpustný šrób

inak raz mi to nedalo a najprv som olej cez mierku vysál (olej bol zohriaty na prevádzkovú teplotu),potom som vyhodil výpustný šrób a div sa svete,z vane nevykapla ani jedna kapka oleja...takže to vysálo všetko..záleží však akou "vysávačkou" sa to robí :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 roky později...
  • o 1 rok později...

Zdravím všetkých, stala sa mi takáto vec. Rozbil som olejovú vaňu, hneď jak sa mi to stalo som to po 70m hneď vypol. Pri výmene vane sa mi poškodil simering medzi vaňou a prevodovkou. Vymenil som ho za nový kus tak isto aj vaňu novú, všade som dal aj tesniacu pastu zložil som to dolial olej a pri menšom zohriatí motora (asi 4 min) mi začne kvapkat olej presne na tom mieste ako je vaňa a gufero kľuky, ale zachvilu sa spraví pekná olejová mláčka. Keď to vypnem a motor sa opäť trocha ochladí to zas prestane. Neviete mi poradiť čím to môže byť? Nemal z vás niekto takýto problém? 

Editováno: , autor: pvltth420
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už som zistil asi problém po debate z jedným mechanikom čo sa venuje týmto Octaviam a povedal že ak to slzi odtiaľ ako je vaňa a gufero kľuky je možné že sa poškodilo tesnenie v gufere a slzi to odtiaľ. Vraj nikde inde to tam slzit nemôže nemá kde. Takže cez víkend idem zas rozoberať vybrať prevodovku a všetko ešte raz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,  chci se zeptat(octavia 1 1.9 tdi 66 kw)  olejova vana drzi na poslednim sroubku u setrvaku,  10 mm orechem ani s kloubkem se tam nedostanu.  A ve sroubu v dirce na imbus mam zlomenou hlavicku od 5mm imbusu.  Nevite nekdo jak tu hlavicku dostat ven?  Kvrdlat ze strany na stranu sni de ale nemam tu hlavicku za nic chytit aby vypadla ze sroubu ven. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...