Přejít na obsah

Zadní stěrač


NILO.PRAHA

Doporučené příspěvky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 týdny později...

zajdi do prodejny Škoda Auto a tam ti poví cenu - chtěl zadní stěrač na Romma, stírací lištu stěrače a krytku stěrače. Potřebuješ sehnat 3 díly. Pokdu budou v prodejně ochotný, tak můžes zkusit nasadit stírací lištu z OII na ramínko z Rooma a zkusit jestli nebude přečuhovat. Typuju cenu kolem 1tis.

Montáž je klasicky na tisícihran, takže pasuje místo starého ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...
Jak mas krytku na matici na ose, sundej ji a vevnitr trosku treba nozem orizni takovej ten vystupek, za kterej ta krytka zacvakava a bude to ok!

Mave :help: ,

tak jsem namontoval stěrač, oříznul jsem ten výstupek, ale stěrač stejně uprostřed nechává nesetřený flek.

Bohužel nejsem schopen objektivně říct, zda ten flek je menší než bez toho oříznutí (málo jsem to okudlal), nebo jsem řezal něco úplně jiného.

Můžete někdo vyfotit tu krytku a vyznačit na ty fotce, co se má oříznout, pls? Nerad bych pokračoval v ořezávání něčeho jinýho a tu krytku nakonec vyhodil, protože tam nebude držet, a kupoval novou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě se tedy líbi ten origo jako Martinovi.. -_- Ale taky nechává čmouhy dokonce dvě..tak asi budu muset koupit novou gumičku protože ty na benzínkách se mi zdají na jedno použití... ;) Jinak vím,že už se to řešilo ale byly to nekonečné...a nějakej závěr no nic moc...co koupit do předu? Mám tam origo klasiku a gumky ztvrdly a začínají "skákat" po okně..tak co?? Nové gumky ŠKODA nebo nějaký ty AERO?? :huh: Dík B)

Kdyz jsou koupil auto tak jsem blahove koupil i origo SKODA za silenych cca (650kc), po 1.5 mesici mi na prednim skle presne v miste kudy ridic kouka zacaly delat charakteristickou smouhu. Vydrzel jsem jeste par mesicu a pak pri jednom desti jsem se nasral a koupil Valeo pro Fabii (cca 350kc). Vydrzely asi 3 mesice a zacaly delat to stejne. Pak jsem koupil v Globusu grafitove gumky (cca 40 kc) a uz 2 mesice jsou v pohode. Muj zaver, klidne 5x do roka koupim nove gumky nez 1x origo SKODA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...

Take mam zadni sterac z O2 combi. Vymena je uplne v pohode, meni se to kus za kus - povolit matku, sundat sterac, nandat sterac, utahnout matku. Jedina nutna uprava je v uprave krtyky (jedno cvaknuti stipackama), jinak to nestira dobre a dela smouhy. Fotku upravy mohu kdyztak poskytnout.

Zkusenosti z provozu: prave jsem se vratil z Chorvatska, celou cestu v noci pres Rakousko prselo az lilo a chybejici zasterky taky udelali sve, tak jsem mel pustenej zadni sterac a uplne jsem na nej zapomel, jak je nehlucnej i na suchem skle a zjistil jsem to az kdyz se rozednilo a neco se mi porad mihalo v zadnim okne :). Muzu jen doporucit...

Jo a sterac jsem koupil na vrakovisti za 300 penez. Nevim jestli je to moc, proste jsem ho chtel :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stěrače jsou stejné jak na krátkou tak na combi. Pouze je rozdíl v té krytce, na krátkou je potřeba ten výřez v krytce stěrače, jelikož má v oosce stěrače trysku ostřikovače.Combi má trysku nahoře tak je krytka bez výřezu. V Auto Kelly stál zadní stěrač stopadesát korun a v auto Škoda třistapadesát kč a je to totožný výrobek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mi to delalo flek. Ale ze jsem mel asi hodinu do odjezdu na dovolenou a s flekatym oknem se mi jet nechtelo (puvodni zase desne vrzal), tak jsem pouzil hrubou silu.

Bez krytky to stiralo bez problemu, s krytkou cmouha.... no tak jsem vzal stipacky (no co, v nejhrosim by sluzebni octe nekdo na parkovisti pred barakem v noci tu krytku cornul ;) ) a bylo to. Ten zobacek tam neni potreba, krytka drzi velice dobre i bez nej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec! Mam FI Combi, MR 04 a tiez by som chcel pouzit zadny stierac napr. z OII, ako ma Maverick. Chcem sa spytat, ci je sucastou stieraca kupeneho v predajni Skoda len plastova cast + gumicka alebo aj ten kovovy drziak celej plastovej casti, ktory je upevneny na hriadeli motorceka. Dik

post-20658-1250590484_thumb.jpg

post-20658-1250592700_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Jelikož mi na FI ukradli zadní stěrač, musel jsem namontovat celé nové rameno.

Problém je v tom, že přímo uprostřed okna nesetře, ani to nerozmaže, jakoby se ten stěrač v tom místě nadzvedl (na krajích stírátka to setře dobře, uprostřed ne a když jede stěrač k nejnižším místům, tak to stírá normálně) na obrázku je naznačeno červeně, kde to nestírá.

Setkali jste se s tím někdo, nebo nevíte co s tím?

post-479-1266825315,3717_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...