Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
McMatej

honování

Doporučené příspěvky

Ahoj. Jen ze zvědavosti. Rozdíl mezi motory s výměnnými intervali QG1, QG2 a QG0 je ve způsobu honování. QG1 nebo QG2 mají mít kruhové honování, QG0 křížové honování.

Když nechám googlem vyhledat kruhové honování, tak vyhledá jen pár odkazů ve spojitosti s oleji, ale nic o způsobu výroby.

Nevíte o tom něco?

Editováno na McMatej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
    Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se zeptal přímo ve Škoda auto a bylo mě odpovezeno:

=======================================================================================

Vážený pane,

pokud se jedná o kódování Škoda Auto - QG0, QG1, QG2 - jedná se o servisní interval a ten se způsobem obrábění nesouvisí.
    Servisní intervaly mohou být nastaveny bez ohledu na motorizaci vozu. Proto metoda dokončování vnitřku válců je pro všechny
    motorizace stejná.

S pozdravem,

Mgr. Bohuslav Brojer | PST - Péče o zákazníka
    ŠKODA AUTO a.s. | V. Klementa 869 | 293 60 Mladá Boleslav | Czech Republic

==============================================================================================

Dobrý den.
    Nezlobte se, že obtěžuju "zbytečným" dotazem, ale zvědavost mě nutí se zeptat.
    Na netu jsem našel informaci, že motory vyrobené dle QG0 mají jiné strojní obrábění (kruhové honování) než u motorů QG1/QG2
    .......
    Ale už nikde jsem nenašel v čem se to obrábění liší, případně jaké jiné mají honování.
    Nemohli byste mi to nějak objasnit? Mám strojní vzdělání i o obrábění něco vím, ale tohle mi vrtá hlavou.
    Děkuji za váš čas.

Editováno na McMatej

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A z pověry vzniknul mýtus a mnoho lidí to bere jako fakt. A mýty je třeba vyvracet.

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Křížové honování QGO se dělalo pro LL oleje a to protože se olejový film snaze držel na stěnách válce. 

• Negativní 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No nazory su odlišne ale nič potvrdene.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se