Přejít na obsah

Servisni intervaly - plan


gepi

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

tak tak, zažil jsem to cestou do BG (jedna cesta 1650 km), když jsem dojel do Malacek a zastavil na dotankování plynu a po opětovném zapnutí klíčku se mi rozsvítil OIL a já si z hrůzou uvědomil, že se měl dělat olej. Takže jsem cestou usilovně přemýšlel co s tím a jediné co mě napadlo, trochu si ulevit od špatného svědomí, bylo v Srbsku pak na benzínce při dalším dotankovávání koupit litr 5W40 oleje (mimochodem měli ho good cenu - bral jsem pak cestou domů 3 litry na celou výměnu) a půl litru tam do vrchní čárky nalít, aby se to aspoň zředilo. Celou cestu tam i zpět jsem se fábuli mlouval, že jsem jí tak zanedbal :kol-32:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

No od poslednej výmeny to mám dosť výrazne nad max. vďaka nemenovanému autorizovanému servisu v Bratislave. 

Jazdí to normálne, nebol žiadny modrý dym a tá hladina sa takto drží. Raz som z toho vybral filter aj s menším množstvom

oleja, ale to bol symbolický zákrok. Odvtedy to nejak už neriešim, ale nikdy tam už takéto množstvo nechcem a do

toho servisu to už nikdy nepôjde ani na doplnenie kvapaliny do ostrekovačov...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zhodou okolností mám vďaka jednému bratislavskému autorizovanému servisu hadinu dosť vysoko nad max.

Zo začiatku som to riešil, ale nevidel som žiadny modrý dym a už to nejakú dobu takto jazdí bez problému. 

Akurát som raz vymenil filter, čím sa nejaké malé množstvo dostalo preč - skôr symbolický krok.

Neviem či to robia schválne, ale už to nechcem nikdy v tomto stave. 

3.3 l beriem ako absolútne maximum tohto motora ak bol predošlý olej dokonale vypustený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
  • o 11 měsíců později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...