Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

V 23. 10. 2017 na 22:50, moralles napsal:

 

TS860 jsou nastupci 850, ktera vyhrala snad kazdy test co sel. V letosnim testu ADAC  zimnich gum je tahle novinka zase prvni. Proste golf mezi gumama. Ve vsem dobrej.

osobne beru tyto testy trochu s rezervou, nebot to na me pusobi asi takto: "nemecky test vyhraje nemecka pneumatika testovana na nemeckem aute na nemeckem okruhu".

Editováno: , autor: Bikes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, včera jsem přezul na zimní. Koupil jsem Savy Eskyma S3+ 15" a nechal to nasadit nové plecháče. Zdá se mi, že mi volant táhne lehce doleva, možná je to subjektivní pocit a nezvyk (s čímž jsem trošku počítal, že pocit z jízdy bude jiný). Ale není to táhnutí jako táhnutí, když máte např nakopnutou nápravu. Spíše mám pocit, že to jde buď na jednu nebo druhou stranu. Tzn, když nechám volant úplně volně, začne to lehce točit doleva. Když ale dám volant lehoučce doprava, tak to zase táhne lehoučce doprava. Těžko se to popisuje. Je jakoby těžké pro mě najít střední cestu a volant polohy, kdy to prostě jede čistě jen rovně bez nějakého držení nebo tak. Ještě dneska zkusím překontrolovat tlaky v pneu, snad to bude jen taková banalita. Řešil tohle někdo? 

 

Letní mám nějaké Hankooky od výroby, jsou to 15" na MATONE discích, tam jsem nic takového nepozoroval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem jel z práce, tak jsem to pozoroval. No .. možná to bylo ukvapené, není to tak zlé, spíše to je trošku jiné ta vlastnost jízdy. Rozsvítil se mi ale TPMS měřák, že tlaky nesedí. To ale asi není nic nenormálního když jsem vyměnil kola a nenastavil jsem "SET" po přezutí, a měřák počítal ještě s letní sadou/tlakem.

 

EDIT - půjčím si měřák zítra a zkusím to ještě proměřit pro sicher

Editováno: , autor: Durannn
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Tak jsem na Rapida nahodil poprve letni gumy 215 45 16. Brightstone Turanza a je to o 150 % lepsi nez zimni 185/60/15 Nokian wr d4.

Na tech zimnich zatacky des, na dalnici nad 120 silena nachylnost na vitr. Nerovnosti nic moc. Jsem jel z rakouska trochu vic foukalo a auto hazelo z leva do prava. Mel jsem co delat abych nevjel do vedlejsiho pruhu. Hazelo to nad 130 km I pri mirnem vetru.

A ty letni v tom rozmeru naprosty opak. Drzi stopu I pri 150 km/ hod a vetru.

Zajima mme jestli si muzu koupit I zimni v rozmeru 215 45 16 a legalne to provozovat. Protoze to auto na rozmeru 215 45 16 je uplne jinde. Bych rekl o tridu vyse. Vybec se mi na dalsi zimu znovu do tech 185 60 15 nechce. Jezdim dost svizne a ta zima to byl horor. Hlavne cesta po dalnici nekam dal.

Jezdite nekdo na zimnich 215 45 16.

Na starem aute jsem mel zimni nizko profilove a bylo to o dost lepsi.....

Editováno: , autor: s-tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cenu neresim. Ty co mam prodam sadu s plechaci stale za 5 tisic. At se na tom zabije nekdo jiny. Tech 4 tiisce km mi na tom bohate stacilo. To je tak pro duchodce na nakup a zpet. Na zadne velke jezdeni to urcite neni. Doplatim tak max 7 a mam auto co se da ridit I v zime.

Protoze ty 15 je o proti staremu autu zmena  k horsimu. 

Mate nekdo zimni 215 45 16? Jakou znacku doporucujete?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Áno, na začiatku zimy som prešiel zo 185/60 R15 na 215/45 R16 Continental TS860 a bolo to hneď o niečom inom. Tiež doporučujem kvôli omnoho lepšej stabilite auta. Avšak, ako bolo spomenuté, cena zimných pneu v tomto rozmere je dosť o držku.. cena lepšej pneu začína niekde pri 120€/ks...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím, mám dotaz ohledně zimních pneumatik. V techničáku mám napsaný 185/60 R 15 88H M+S , ale  originál letní mám 185/60 R 15 84H. Index  nosnosti 84  mám psaný jen u pneumatik 175/70 R 14 kde je dokonce 84T. Jakto že můžu mít na 14 menší index nosnosti i index rychlosti? Můžu tedy klidně dát i zimáky 185/60 R 15 84T, nebo jen 88H, popřípadě 88T?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 9. 2018 na 17:41, Malarkey napsal:

Myslím že koukáš špatně 88h je u celoročních, které se značí M+S. Zimní nebo letní na 15" jsou 84T nebo vyšší.

 Jo měl jsi pravdu, teď jsem tam našel že může být u 15 i  84H, ale M+S by měli být zimáky a tam by tedy asi měl být 88H? Přemýšlel jsem k nám do hor nad Vraníkama s kterýma mám dobrou zkušenost, ale tam je index jen 84T. Mně jde hlavně kvůli pojistce, kdyby se náhodou něco stalo, aby neřekli, že jsem tam měl špatný gumy s indexem 84T.

Editováno: , autor: dadus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, už taky řeším své vůbec první zimní pneu. Momentálně jezdím letní 17", které chci samozřejmě vyměnit za s největší praděpodobností plécháče 15" a k tomu gumy. Co říkáte na nové Barunky (Barum Polaris 5 185/60 R15 88T)? Odkud rádi objednáváte a víte, že dostanete vše v pohodě? A poslední dotaz, Ostrava a okolí, Frýdek, Havířov, Třinec kde měníte? Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím Vás ve spolek, pročetl jsem celé fórum o zimních pneu a discích a jsem stále na rozpacích. Mechanik mi doporučuje plechové disky a pneu značky SAVA či LASA samo že 185/60/15. Co vy na to, jinak mám možnost mít nový disk za cca 900,- Kč a SAVA za 1100,- Kč a LASA za 1200,- Kč. Jinak jsem se díval že Winter Continental je cca bratru za 1700,- Kč. Co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za posledních 18 let jsem neměl jinou zimní gumu než Sava a nikdy jsem neměl problém. Jenomže ta Sava nemá ideální vlastnosti na suchu a mokru, ale na sněhu je násobně lepší než značková vítězná pneu z testu. Je teda na uživateli v jakých podmínkách převážně jezdí. Podle mě je lepší mít dobrou gumu do sněhu a v zimě prostě jezdím opatrněji i na suchu a mokru. Bydlím na kopci a parkuju před domem, kdežto ostatní zůstávají nedobrovolně pod kopcem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 9. 2018 na 13:45, SamotCZ napsal:

Zdravím, už taky řeším své vůbec první zimní pneu. Momentálně jezdím letní 17", které chci samozřejmě vyměnit za s největší praděpodobností plécháče 15" a k tomu gumy. Co říkáte na nové Barunky (Barum Polaris 5 185/60 R15 88T)? Odkud rádi objednáváte a víte, že dostanete vše v pohodě? A poslední dotaz, Ostrava a okolí, Frýdek, Havířov, Třinec kde měníte? Díky moc.

Polarisy 5 jsou novinka, ale Polarisy 3 (EU štítek cca stejný) mě na několika autech nezklamaly. Měly by být slabší na mokru, takže tomu jízdu přizpůsobím, a taky jsou hlučné. Na suchu dobré a na sněhu a ledu bych řekl, že taky ujdou. Nemám teda srovnání s prémiovou konkurencí, ale tento rozměr dopadl dobře i v testech. Na druhou stranu jak tu už zaznělo, po sedmnáctkách určitě zaznamenáš vláčnější jízdní vlastnosti. Odkud objednáš je celkem jedno, na Heuréce si najdi ověřený obchod. Je to nový typ, takže ti nepřijdou staré ani špatně skladované.

Editováno: , autor: Twisted
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už mám objednány Barum Polaris 5. Předtím jsem odjezdil asi troje Savy Eskimo. Barumáci se někde chlubili, že jsou navržené právě do těch našich zim - nezim, tak jsem zvědavý. Savy se mi celkem rychle sjížděly, ale jak tady někdo napsal, vyloženě na sněhu to uměly. Jenže v končinách, kde se vyskytuji, to bývá spíše břečka nebo holomráz poslední roky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...