Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

Širší tam mít nemusí, pokud bude mít slabší verzi motoru. TSI 63kW je nemělo, jak je to u 66kW netuším. Dokonce ŠA nemá 195ky ke slabším motorům homologované, ptal jsem se jich na to kdysi.
Nižší rychlostní limit pneumatiky se dá ošetřit zapnutím výstrahy na MAXIDOTu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zeptal jsem se na Rajpneu.cz, zda jejich disky jsou KFZ a toto je odpověď:

Dobrý den,

ano jsou homologované a pokud máte na mysli výrobce KFZ, tak nejsou.

Disky máme přímo z Mladé Boleslavi ( VWAG ).

 

Škodovka to i nějak přeprodává nebo je to hloupost?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zdravím, mám prosbičku, co se stane, když dám na rapida disky z fabie I, je tam jen rozdím v označení ET na fabii 43 a rapid má předepsaný 38.

Může se něco zničit, jako že se pneu nevleze do podběhu, nebo něco podobného.

Předem děkuji za info.... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V ‎1‎.‎8‎.‎2016 at 9:37, Atrani napsal:

Auto vyrobí až v půlce září, takže údaje z TP mám jen tady z fóra. Když ale na Heurece zafiltruju 185/60 R15 84H, tak mi tam zbudou jen takové ty číny Toyo, Momo apod...

Ale když ten rychlostní dám na T 190km/h, tak už je mají všichni značkoví výrobci. Asi počkám na svůj TP, ať nekoupím nějakou blbost...

Toyo špatný gumy ? na to zapomeň...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 10. 2016 at 19:14, marmo napsal:

Zdravím, mám prosbičku, co se stane, když dám na rapida disky z fabie I, je tam jen rozdím v označení ET na fabii 43 a rapid má předepsaný 38.

Může se něco zničit, jako že se pneu nevleze do podběhu, nebo něco podobného.

Předem děkuji za info.... :)

Jezdil jsem s plecháči z Fabie III - v pohodě

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jenže F3 má úplně stejná kola jako Rapid přece... F1 je něco jiného.

Jinak já taky mám 185/60/R15 a index T. Celoročně mám v maxidotu nastaveno varování na rychlost 190 a je vše OK. Dokonce jsem kvůli tomu studoval zákon, zda to tak opravdu stačí, takže v pohodě. Koupit T a nastavit maxidot na 190 a je klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

caute, potřeboval bych poradit, řeším ted koupi zimních kol i s pneu a v techničáku v poznámce mám zapsaný tyto rozměry. O co mi jde? Jestli mužu mít jako zimní i ty 16" nebo 17". Nebo musím mít jen ty 15" kde je to označení M+S..? A musí se přesně dodržet ty rozměry pneu? 

Dík za odpověd

Bez názvu2.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, chtěl bych se zeptat, zda je dobrý nápad párovat rapida 1,2 63kW s 14" zimní pneu n aplechu. Auto budu mít z druhé ruky, původní majitel jezdil s těmito pneu z nějaké fábie...asi jedničkové. A na nového rapida údajně nepůjdou dát...tak mi je nabízí. Nejde ani tak o vzhled...není to podle mne ono. K tomu autu tak nějak podle mého patří alespoň 15", ale i kdybych to přešel, jaké odhadnout jízdní vlastnosti? Není to extrém?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni co mas v technicaku. pokud tam nejsou 14" tak bych se na to vykaslal. za pripadny problem pri nehode atd to nestoji. Nejsem si ted 100% jisty, mam stejnou motorizaci, ale 14" tam nemam zapsany. jen 15".
Pokud se nepletu 14" mel mozna rapid 1,2 MPI...

Co se type vlastnosti... ve meste to asi nepoznas a pokud nejezdis nejakou "pilu" tak asi taky ne. zalezi ale taky co tam bude za gumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Já můžu porovnat Conťáky a Micheliny alpine A4.

 

Conťák fakt super, velice dobrý chování v každý situaci - krom hlubokého sněhu, to jsem nezkoušel. Michelin mi přišel krapet horší, ale zase ta guma se vůbec nesjíždí a po 5 letech netvrdne.

 

Upřímně, z trojice Continental, Michelin a Goodyear neuděláš chybu.

Nokiany také nejsou špatný...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...