Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

Tak jsem nakonec objednal Dayton DW510 185/60 R15 neni to China a podle zkusenosti nejsou spatny,tem Barumkam se minimalne vyrovnaj.

 

Pak sem dej report, jak jsi spokojen, jak je to se spotřebou, výdrží atd. Měl jsme je ve výběru také, ale pak jsem je zrušil, pač byly ohledně spotřeby údajně nejhorší.

 

Jinak já už v září pořídil Firestone Winterhawk 3 185/60 R15 84T. Jsem zvědav - líbil se mi hlavně dezén, jež byl podobná s Dunlop 4D a navíc je to koncern Bridgestone, takže si nemyslím, že by to byl šunt. Navíc předcházející model měl mnoho kladných ohlasů. Určo sem dám vědět, přehazovat budu v týdnu :)

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam, ze uz mate vsichni prezuto a jste nachystani na zimu. :)

 

ja to necham prezut asi pristi tyden nebo mozna az ten tyden potom. doma uz mam nachystany cerny plechy a nokiany wrd3 195/55 R15, takze uz se jen stavit do ROSa to prezut. v Brne je baby leto v plnym proudu, takze zatim jezdim na letnich a no problem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nooo taky jsem to pozoroval ... :( a přiznám se, že se mi nechce pročítat hodiny forum, abych to někde lovil, ale je to divný :D

 

Jinak můj poznatek ze zimních. Měl jsme nahodilou trasu pro rotwika do Jindřicháče, hned druhý den na zimních a vypadá to, že spotřeba půjde níž, ale nechci kecat. Jinak se samozřejmě ztratí luxusní stabilita a je standardní, ale zase je auto měkčí, neduní a živější, než na těch 16". Navíc ani nejsou nijak extra hlučné, Jsem zvědav na tu spotřebu a výdrž pneu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak aniž by zásadně mrzlo, mohu už předběžně konstatovat, že ty Firestony jsou super a doporučuji.

 

Čím dál více jsem ujištěň v tom, že letní sadu Dunlop, kterou Škoda dodává ke svým novým vozům, je ideální spálit, protože už vím, že jen pneu udělají dost.

 

Zatím mohu říct, že ó poznání tišší, řízení bez problémů.

 

P.S.: Divím se, že některým lidem, jejichž IQ se blíží povolenému minimu lidské bytosti, někdo dobrovolně vydá řidičské oprávnění, protože to se ***** nedá ani číst, anichž bych netrpěl ;). Chytří pochopí, ostatní ať klidně prudí.

Editováno: , autor: Ajfl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čím dál více jsem ujištěň v tom, že letní sadu Dunlop, kterou Škoda dodává ke svým novým vozům, je ideální spálit, protože už vím, že jen pneu udělají dost.

Já mám letní také Dunlopy a zatím velká spokojenost. Po přechodu na zimní je auto samozřejmě měkčí ale užší pneu zase nedají tolik jistoty. Shodou okolností mám také Firestony.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám R15. Najeto na nich cca 3 tis. km. 3. nejlepší v testu a já osobně jsem na nich jel na suchu, mokru a námraze. Zatím nesněžilo. Na námraze dobrý. Podržely více než předchozí "papučky" na předchozím autě. Kamarád je používá už druhou sezónu a tvrdí, že záběr na sněhu, břečce dobrý a brzdící schopnosti nadprůměrné. Při brždění musel dávat pozor, ať se mu někdo "nepodívá" do kufru.  Spotřeba s letními Dunlopy R16 byla cca 5,4-5,6 l/100 km a na té samé trase s Micheliny je cca 5,6-5,8 l/100 km. Takže zvedly spotřebu o cca 0,2-0,4 l/100 km. Mají dobré otěrové vlastnosti. Pro mne s nájezdem cca 6 tis. km na zimních ročně za 4 roky absolutně nesjezditelné.

Editováno: , autor: MiKy*
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak, myslím, že sem mohu dát předběžnou recenzi na moje Firestone Winterhawk3.

Zklamání :(

Na sněhu zatím nevím, ale na namrzlé nebo mokré vozovce musím sakra opatrně a to nejezdím nijak bláznivě. Do zatáček uklouzávají, prokluzují při obyčejném svižnějším rozjezdu, nebo při rychlejším brždění se hned smýkají. Nemohu se na ně spolehnout. Jediný plus je možná to, že se moc nesjíždějí. Zlaté Dunlop Wintersport 4D na ochcáfce.

Jen podotýkám, že denně najezdím 50km, jednou za 14 dní 2x tolik, takže jsem na nich denně.

Osobně je nedoporučuji a vážně uvažuji o tom, že je na jaře vyměním a připlatím si za kvalitu a pocit bezpečí.

Editováno: , autor: Angel@Devil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Řádil" jsem na Michelinách Alpin A4. Super, super, super. Při brždění překvapující. Při brždění na ně hodně jemně, jelikož ti blázni za mnou by se mi podívali do kufru. Michelinky mají limity dost posunuté oproti předcházejícím Kleberům. Proto 1*

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, jak pise Miky. Denne 50km o vikendy je to vice, Michelin Alpin A4 215/45 R16 muzu doporucit. Drzi daleko vice jak polarisy na moji byvale fabce.

Byt uznavam, ze porizovaci cena neni zrovna nizka, nicmene bych rekl, ze za ty penize to rozhodne stoji. A jo, ja vim, ze plno lidi by si na zimu tak siroky kola nebrala :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pánové jde mi z toho hlava kolem a nevím co si vybrat za zimáky. 

1. Continental prej testy OK, ale kvalita nic moc

2. Dunlop tu říkáte hrůza

3. Firestone říkáte peklo

4. Polaris říkáte social edition

5. Michelin drahý jak kráva

 

Takže mi zbývá Goodyear a Nokian...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...