Přejít na obsah

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid


petrkopecky92

Doporučené příspěvky

Ahojte,

 

vybírám taky zimáky a jsem lehce zaskočen tímto:

 

185/60 R15 SAVA ESKIMO S3+ 88T XL M+S

http://www.rajpneu.cz/pneumatika/185-60-R15-ESKIMO-S3-88T-XL-M-S-SAVA

 

a

 

 

185/60 R15 SAVA ESKIMO S3+ 84T M+S

http://www.rajpneu.cz/pneumatika/185-60-R15-ESKIMO-S3-84T-M-S-SAVA

 

 

 

Obě se mi zdají stejné, může mi někdo objasnit v čem je rozdíl ? Zda je 84T měkčí jak 88T ? Cenově to vyjde nastejno a tka nevím co je lepší. Mám Rapid Spaceback 2017 s motorem 1.2TSI 66kW. V TP mám psáno toto ke konfiguraci:  185/60 R15  88H M+S 6Jx15 ET38.

 

Díky za nějaké objasnění co koupit. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdyztak me nekdo opravde, ale melo by to byt takto:

88H = 88 - hmotnostni index - ten musis zachovat (pripadne vyssi)

            H - rychlostni index - muze byt nizsi, ale musis mit v zornem poli upozorneni na nizsi maximalni rychlost - napr. tedy upozorneni na maxidotu

 

tzn:

84T - nemuzes pouzit - 84 je mene nez 88

88T - muzes pouzit - 88 je zachovano, T je sice nizsi nez H, ale budes mit upozorneni

84H - nemuzes pouzit 84 je mene nez 88

88H - splnuje vse

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zdravim mam dotaz, ve velkem TP mam zapsano pneu 185/60 r15 84h a dale 185/60 r15 88h m+s, jestli to chapu spravne mohu jako zimni pneu pouzit jak 185/60 r15 84t m+s, tak 185/60 r15 88t m+s ale musim mit v maxidotu ulozeno u obou variant,ze je do 190km/h. Diky

Editováno: , autor: Josef_1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O řetězech tam neni psáno nic. Vse je bez problému, jenom nevim proč je napsano M+S pouze u jediného rozměru R15. Napadlo me jestli to neni proto, protoze treba tu konkrétní pneu kde je m+s mohu pouzit jenom jako zimní. Byla by přeci blbost moct pouzit v létě tolik rozměru a v zimě pouze jeden.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak posílal Rypicong ofocený techničák, mám napsáno m+s pouze u jednoho rozměru pneu ale to asi znamená, že mohu také použít tento rychlostí index a tento rozměr pouze pro m+s ale u těch rozměrů, kde není m+s, tak mohu použit jak letní, tak zimní..dává to smysl. Pouze na Facebooku u fanoušků Škoda Rapid vzniklo více odlišných názorů na toto téma tak mě to lehce zmátlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 8. 2017 na 15:58, pospa napsal:

Máte někdo zkušenosti s těmito pneumatikami ? Nevím které vzít ,Nokian WR D4 nebo Continental TS 860 nebo Goodyear UltraGrip 9 v rozměru 185/60 R15 88T

 

TS860 jsou nastupci 850, ktera vyhrala snad kazdy test co sel. V letosnim testu ADAC  zimnich gum je tahle novinka zase prvni. Proste golf mezi gumama. Ve vsem dobrej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...