Jump to content

Zimní pneumatiky na Škoda Rapid

Recommended Posts

XL je zesílená konstrukce a v TP rapidu asi nebude, xl jsou zpravidla pro užitkové vozy a jsou i dražší. Výběr tvojí značky podle testů? Bral bych osvědčené značky zde na foru uvedené, dostal jsem nabídku v salonu při koupi vozu na komplety Nokian za 9.000 tak nebylo co řeštit.

Ahoj, díky moc všem za rady.. Do techničáku jsem koukal a mám tam psáno 88H, ten rychlostní index řešit nebudu a vezmu tedy s tím T.. A jestli 84 nebo 88 - je tam rozdíl cca 60kč, vezmu 88.  A jinak co jsem četl i recenze od uživatelů, tak si ty Hankooky chválí.. Rodiče je mají na Rapidu také, nějaké dvě zimy a drží to dobře, nejsou ani nijak extra hlučné. 

• 10 months later...

Zdar chlapy.

Podařilo se mě uklepnout když jsem objednával gumy.

Vlezou mě na Rapida  185/65/15 ?    Měly tam být  185/60/15

Vím že nejsou v techničáku ale dávat znouvu 2x poštovný se mě nechce.

• 1 month later...

jj, niektoré Fabie/Rapidy majú aj 195/55 - dokonca dve rôzne ETčka... ale asi nikto nevie, na akom princípe to rozdávali..

Konkrétne toto je 1.0tsi 81kW MR2018

176542425_obrzok.thumb.png.5c7f5e6241fe3c14583c15ee3b218397.png

Ak to tam nemáš a veľmi chceš, pravdepodobne by šlo zapísať o niečo ľahšie ako iné rozmery..

Ahoj mám verzi 1.2 TSI 66kw, 2016 a fakt tam je jen jeden rozměr v R15 185/60 :-( Jako na STK to někdy kontrolují, někdy ne, tak nemůžu riskovat, ale na Peugeotu 206 jsem měl o 1cm širší pneu z Citroenu C3 a na STK si toho nikdo nevšiml naštěstí :-)

Jako nechápu neustále dokola dotazy na rozměry, otevřu TP a dám tam to co je psáno. Jediná tolerance je rychlostním indexu s povinností o stupeň nižší vyznačit "nálepkou" v zorném poli či nastavením ve "sdělovači" jak je uvedeno v příslušném zákoně. Fabulovat, že si toho čmuček na stk nevšimnul je zcestné, i při nezaviněné nehodě bude Pach fotit gumy stejně jako likvidátor a o souvislosti s nehodovým dějem můžete s nima pak diskutovat. 

Taky to moc nechápu. Pokud kvůli pneu neprojdes na STK , tak věř , ze to je nic proti tomu když pak budeš účastník nehody a je jedno zda budeš viník nebo ne.. takže spis než řešit STK kvůli pneu bych řešil co mě to bude stát když když to například někdo za mnou nedobrzdi a vleti do mě a ještě si u toho něco udělá 😁 Když budeš mít správnéra pneu podle TP tak viník bude on, ale pokud budeš mít jiné rozměry které nejsou v TP tak už to muže jít vše za tebou 

• Upvote 1

Ahoj všem, mám dotaz týkající se zimních pneu. Včera jsem byl v servisu na přehození celé sady kol na zimní plecháče a vzhledem k tomu, že už je dojedu jakože na poslední sezónu, nechal jsem je přehodit bez vyvážení. Pak jsem si cestou do práce vypnul radio a testoval zda je vše v pořádku. No a zdálo se mi (a možná opravdu jen zdálo, protože jsem se na to zaměřil), že se mi volant lehce chvěje. Nehází, neškube, nejsou to žádné silné vibrace, nicméně lehké chvění a vibrace od vozovky jdou cítit. Je to normální nebo mám nechat raději kola ještě převážit (byly vyvažované před rokem) nebo je to normální že volant lehce vibruje při jízdě ? Případně jak se vibrace při špatném vyvážení projevuje, je to silná vibrace nebo jen citelná ? 

Díky