Přejít na obsah

Úbytek chladící kapaliny u 1,8TSI


Doporučené příspěvky

Nazdárek chlapi. Mám v práci služební vozidlo OII S motorem 1.8 TSI je to funglofka a má najeto 1800 Km. Za ujetí této vzdálenosti se z chladícího systému ztratilo 3/4 litru vody. U nového vozu se to přinejmenším podivné. Stejnou zkušenost mám i s motorizací 1.6, kde jsem po ujetí 2500 Km. doléval 1 l. Je to normální? Soukromě mám 1.9 TDI 81KW a vodu nedoleju jak je rok dlouhý. V čem by mohl být problém, je to v záruce, ale zajímalo by mě to. Má někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrknout, zda se ta voda neobjevila v oleji. Takhle se kolegovi "vyparila" voda na 2.0Tdi. Dojel do servisu, rika, ze unikla voda. Servis na to, at prijede pristi tyden, ze se na to podivaji. Odjel na vikend a uz nikam nedojel. Nejakou malou prasklinkou v hlave to teklo do oleje, tzn nasledne odeslo i turbo a pak vstriky. Skoda 90tis. Kdyby to vyresili hned, tak to mohla odnest jenom ta hlava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiri, ja som mal to iste. Po 2000 km mi proste piplat cervena kontrolka stavu chladiacej kvapaliny. Zastavim, pozriem do nadrzky a ta skoro prazdna...pri novom aute bola naplnena nad maximum tou cervenou kvapalinou, teraz bola dost pod minimom. Kazali mi doliat vodu, tak som dolial 2 litre (co bolo samozrejme viac nez treba), ale vraj to je OK. Bol som s tym v servise a tam ma typek presviedcal, ze je to u novych motoroch normalne, ze to takto klesne pocas zabehu. Ja len verim, ze to nie je pripad ako pise Tonys....

Kazdopadne, toto je moje 4.auto (prva Skoda) a este ani pri jednom som nemal taky unik chladiacej kvapaliny (resp. skoro ziadny).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Me to take ubylo asi po 2tkm o 3/4l, dojel jsem do Skoda borec povolil vicko a v tu ranu se voda vratila zpatky :palec2:

Ale i tak jsem dolival asi pul litru do maxima a ted je to uz v poradku, asi to je opravdu normalni. Ubytek o 2 litry je ale fakt uz moc, kdyz ten cely system ma neco kolem 3l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak a mam za sebou uz druhe bliknutie cervenej kontrolky .... zastavim, nadrzka prazdna...otvorim ju, kvapalina sa vrati pekne pomaly nazad a je medzi min a max. Vie mi niekto vysvetlit, preco to potom blika pocas jazdy?! Dolial som len asi 1dcl vody a uz to bolo OK. Kazdopadne s tym ale asi pojdem do servisu, lebo sa mi to nezda normalne....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Maly update...auto mam kvoli tej kvapaline v servise od soboty. Vcera malo byt hotove, ale nie je....tak som zvedavy, ci s tym vobec nieco robia resp. co tam vlastne nasli. Dnes ich budem bombardovat, lebo auto z pozicovne mam oficialne len do dnesneho dna...1.8TSI maju rozobrate asi prvykrat, kedze tam opravuju same TDIcka.

Ja len pevne dufam, ze tam nebude ziadna vazna skoda. Je to sice v zaruke, ale ked vidim a pocujem seftechnika v mojom servise, tak mam 100 chuti chytit manual oprav sam a opravit si to sam. Ten clovek proste vyzera absolutne nekompetentne uz na prvy pohlad a nie to este ked z neho nieco vylezie...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
Me to take ubylo asi po 2tkm o 3/4l, dojel jsem do Skoda borec povolil vicko a v tu ranu se voda vratila zpatky :palec2:

Ale i tak jsem dolival asi pul litru do maxima a ted je to uz v poradku, asi to je opravdu normalni. Ubytek o 2 litry je ale fakt uz moc, kdyz ten cely system ma neco kolem 3l.

Presne toto se mi na 1.8TSI stalo dneska jedu mam najeto 4000 km a najednou auto zacne pipat at zkontroluju vodu, tak otevru kapotu a tam na rysce na MIN tak jdu koupit fridex a otevru vicko a voda se vratila na skoro max sama ( NECHAPU ) tak sem dolil tak decku a zavrel uvidime dal no :) jako kdyby ta voda se nekde ztratila a pak se zase vratila do obehu :Dlol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

no budeš sa diviť,ale bude,nakoľko vodná pumpa je práve v strede bloku motora...ona nie je súčasťou rozvodov,ako u mnohých ostatných motorizácií...

 

a aby si si nemyslel,že tlácham blbosti,tak ti prikladám obrázok...takto si môžeš overiť,či ti to tečie v tých miestach

post-62595-0-21611300-1364321078_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...