Přejít na obsah

Motor 1.4 + prevodovka z 1,2TSI


marfan

Doporučené příspěvky

No mně se spíš víc líbil ten 6-kvalt protože jsou ty rychlosti lepé rozmístěné. Jde o to, že TSI má úplně jinou charakteristiku výkonu a kroutícího momentu než MPI motor, tzn. že u TSI je Ti jedno na kolik jedeš otáček protože turbo ti turbo tlačí max toč moment již od okamžiku kdy sepne, kdežto u MPI je zavislý na otáčkách a to znamená, že při nemá vůbec sílu. A být tebou, tak si ještě zjistím jestli Ti někdo dokáže přehrát mapu převodovky v řídící jednotce. V závislosti na tom jaký máš rok výroby se může stát, že Ti bude padat do nouzového režimu a nebo Ti při nejmenším nepůjde tempomat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rok výroby je 2008 mesiac marec, no ak by nešiel tempomat tak to by bolo dosť zlé, v týchto nových prevodovkách je ešte aj elektronika ?? viem že ukazujú zaradenú rýchlosť a čo je tam ešte nového, a akým spôsobom je to spojené RJ motora a prevodovka ??

 

Michalus85: ty to máš na akej fabii rok výroby ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V převodovce není žádná elektronika, pouze když máš start-stop, tak tam je o čidlo navíc, které hlídá vyřazený neutrál. Ale v řídící jednotce motoru je přesně uložená celá mapa převodovky, to znamená, že i když Ti neukazuje co máš zařadit, tak auto ví, na jaký jedeš rychlostní stupeň. Jinak tu převodovku co mám je z roku 2007.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne myslel jsem tu klasickou, ne z tsi. když tam dáš 5-kv. z TSI, tak se s tím nebude dát jezdit, ale to si vyzkoušej. Hlavně golf, octavia, yeti mají úplně jinou převodovku, která sice jde na motor, ale už na to nejde uložení.... Musíš mít z rapida, fabie, pola nebo ibizy. Jiný jsou nepoužitelný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj, záměna převodovky tachnicky jde, ale je problém s programem v řídící jednotce motoru. Osobně mám danou 6-ychlostní převodovku na HTP. Je pravda, že otáčky jsou cca o 1000 níže, ale dynamika auta je bez řazení strašná. Mám to však na dojíždění do práce pouze po dálnici, tak mi to nevadí, hlavně, že to málo žere. Pokud chcete nědět nějaké detajnější info ohledně záměny, rád zodpovím.

a máš 1 alebo 2 fabiu ja mám F1 47kw šiel by tam 6kvalt? díky za info i prípadnú cenu prerábky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Vzhledem k výkonostní křivce motoru 1,4 16V, který má zhruba v 3800ot/min nejvyšší točivý moment, je proto kvůli airodynamickému odporu přizpůsobena převodovka na 130kmh. Vychází z toho že nikdo by neměl mít potřebu jet rychleji než 130kmh, a motor má nejvyšší poměr výkonu/síle.

 

Jinak stále točím 2000ot/min v rozmezí 50-60kmh, tudíž tak akorát na spotřebu ve městě.

 

Co se týká spotřeby, nedostal jsem se po 6l/100km. Když s tím jedu normálně, tak 8,5město, 7,5mimo město, dálnice 9 a víc.

Editováno: , autor: Kvitek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja si aj tak stále myslím že keby prevodovka na 5ke točila pri 120kmh alebo 115kmh 3000ot tak by to prospelo hlavne spotrebe na dialnici, povedzte mi niekto kto čaká od atmosferickej 1.4ky nejakú dynamiku pri tej rýchlosti.

 

Už teraz mám pri 3000ot 109kmh na fabii a nemám pocit že by sa motor trápil.

 

 

Kvitek: Môžeš takú spotrebu mať ak nemáš dobre zabehnutý motor alebo si proste mal také šťastie. Ja nemám problém pod 6l sa dostať aj teraz v zime. A na dialnici som zatiaľ viac ako 8l nevidel aj keď som mal tempomat na 155kmh nastavený v priemere to bolo tuším 7,8l.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na ROOMSTRi som najazdil asi tak 30tkm a po dialnici z toho bolo asi tak 20tkm.........v tom prípade chápem tú vysokú spotrebu ale na tom roomstri čo som jazdil bola 1.4ka benzín a pri 3000ot to išlo tak 102kmh a dlhodobý priemer bol 5,8l...........dalo sa ísť aj 155kmh aj viac ale už to liezlo do spotreby a aj do hluku vďaka kratšej prevodovky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...