Přejít na obsah

ASV - Turbo od oleje


dc34

Doporučené příspěvky

Zdravím!

 

Včera jsem měnil motorový olej a když jsem byl pod autem v díře, všiml jsem si, že mám turbo hodně potečené olejem (a všechno od turba dolů). Turbo je v září vyčištěné (byl jsem jen upozorněn, že pomalu začíná odcházet baňka regulace) a žádné problémy při jízdě nepozoruju, oktávka táhne jak má a olej jsem za posledních 10t.km dolíval snad jen litr... Motor byl pod krytem relativně čistý, známky oleje byly ještě kolem odfuku skříně, ale neřekl bych, že nějak extra.

 

Může to být známka, že jde turbo do kytek?  kol119

 

Dlužno dodat, že se jedná o oktávku 1,9 TDI, 81kw, ASV (2004)

 

Díky za názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Očistil jsem to jen hadrou, nemám po ruce žádný čistidlo ani sprej na brzdy. Když jsem to projel, ca 3km, tak byl střed jako by mastný, ale ne potečený. Jestli a jak moc to bude potečené zjistím asi zítra cestou do práce. Hlavně abych dojel  :kol-48:

 

Jinak trubka mazání byla po turbo suchá, na turbu dotažená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ešte ma napadol povolený ten medzikus (na 14 klúč)medzi trubkou a turbom..býva pod ním medená podložka..ale to by si zistil či je povolený pri tom doťahovaní trubky...

a čo tá trubka (prepad) na spodnej časti turba...sú tam 2 šróbky na 10-ku kľúč..nie sú povolené??...je tam tesnenie??

Editováno: , autor: libero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 4 týdny později...

Davčo, zatím to nijak neřeším, ikdyž jsem byl předběžně domluvený v servisu... Očistil jsem motor a průběžně sleduju, jak moc to sviní - a zatím je to jen mastnota kolem té plastové trubky a trochu na bloku, a kapky kapající olej z toho kolena sání, který evidentně zabordelizovává tu zadní stranu motoru vč. turba. Únik oleje je pořád minimální, od jeho výmšny mám najeto skoro 5tis.km a není poznat, že by se nějak ztrácel. A už několik lidí mi říkalo, že jim to dělá taky, tak snad to vážně nebude problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Jak to čtu tak mám asi něco podobného,když jsem kupoval auto tak jsme se dívaly ze spodu vše bylo ok.Ale všiml jsem si ze strany od výfuku je jakoby celý motor mastný známý mi říkal že je to od turba,No a teďka jak nemám plastový kryt motorem tak mi zůstavají fleky pod autem,tak chci jenporadit co se dá stím dělat?Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Sundej plastový kryt motoru a očisti to čističem motoru nebo brzd, nebo to pořádně utři hadrem. Mně se časem potvrdilo, že je to z odfuku motoru. Když bylo moc teplo nebo moc zima, tak to prostě jakoby "rosilo" víc a ten olej se tlačil kolem trubky sání k zadní stěně motoru, kde první, na co narazí, je trubička přívodu oleje do turba. to je pak od oleje a zasírá okolí... Nic víc. Turbo jsem si nechal preventivně zkontrolovat v RF Autu v Brně, kde mi byla vyměněna naprosto prorezlá a skoro nefunkční baňka regulace. Turbo o.k., těsnění v pořádku, trubky mazání v pohodě, od té doby pořád trošku mastný a trošíčku od oleje, ale už to neřeším... :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...