Přejít na obsah

Jaký motor vybrat - HTP, TSI, 1.4 16V nebo TDI?


Milh@us

  

233 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Lewis: preto pokial sa ti zda vela za 1,9TDi tak kup benzin 1,4 alebo 1,6 zalezi na co mas ale davat prachy za predrazenu 1,4 TDI to radsej este trochu doplat za 1,9 TDI.

p.s.: kua mohol by som im srat tu 1,4 TDI haraburdu neviem co sa vw stale sere v tych 3- valcoch, uz by mali konecne spravit nieco poriadne nejaku rozumne TDI CR 1,6 a nie stale ponukat ich nostalgicke vykopavky co im trcia na skladoch, vw zaspal dobu tak 10 rokov za konkurenciou. keby nemali v koncerne audi teraz aj porsche tak idu k vode cely vw. ale vlastne vw uz dlhe roky ponuka stare veci a tvari sa ake novinky predava uz vo felicii ponukali 1,9D co bol motor s golfa II len im trcali kusy na sklade a bolo im luto ho vyhodit tak to pchali do skodovky a ludia cvakali, hlavne ze zarobili pokial im to ludia budu kupovat tak to budu robit uz by im mali konecne zacat ignorovat ich ulety aby sa zbadali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takových rozporuplných názorů....

navíc sám nevím co chci..........

Byl jsem pevně rozhodnut pro 1,9 TDi.... když tak už....

Jenže mě ta cena prostě odrazuje... tak jsem sám sebe přesvědčil že ta 1,4 16V bude docela dobrá navíc prostě dyt s tím motorem jezdí tolik lidí bude dobrej.....

pak tady čtu jak zlobí starty a na 3 válce....

ted zase koukám po 1,4 TDi....

Řikám si mrknu se zase sem a zase nevim na čem jsem........

otázka je jestli nové nebo jeté, jako jeté bych naftu moc nechtěl, přeci jen je náchylnější na "řidiče" a citlivá na zacházení, benzín je víc odolnější, řešíš spotřebu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

otázka je jestli nové nebo jeté, jako jeté bych naftu moc nechtěl, přeci jen je náchylnější na "řidiče" a citlivá na zacházení, benzín je víc odolnější, řešíš spotřebu?

měl jsem F 1 naftu ted mám FII 1.4 16V a jsem spokojen maximálně takže rozhodovaní je pouze na tobě :)

Editováno: , autor: Motaaa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě ta 1,6 teda nenadchla co do výkonu a spotřeby a pokud bych si měl vybrat šel bych taky do te 1,4 tdi 59kw.

kamarad ma 1.4 tdi 59kw a tak jsem si ji v sobotu docela dost odskousel.....a ja bych nemenil....mam 1.4 16V.....nerikam vsak ze to jezdi spatne a muze to uspokojit mnoho lidi, tak jako mnoho lidi by to nechtelo......vec nazoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec všem, čekání na autí se protáhlo, české úřady jsou na zrušení. Ale už to snad brzy bude.

Jinak mám dotaz. Jezdím každej den cca 120 km, někdy dálnice, někdy okresky, za rok co mám peugeota jsem najel přes 33 tis km. Jinak budu dost jezdit s vozejkem, a dost naloženej. Tzn, ve vozejku tak cca 300 kg, v autě nářadí, 2 osoby. Co myslíte, vyplatí se mi

nafta, nebo mám vzít benzína. Jo a ještě 1.4 TDI 51 KW, nebo 1.4 TDI 59 KW Díky za názory

Mno, mám 1,4 16V druhý měsíc, nic tak líného a rozežraného jsem dlouho neviděl a doufám, že dlouho neuvidím. Jediné, co mě na tom uklidňuje, že po najetí 5 tisíc km, by se to mělo začít lepšit.

Tak jak to jede teď, tak mi manželka s Fábii 1,2 47kW+cimbu ujede kdy si zamane. :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno, mám 1,4 16V druhý měsíc, nic tak líného a rozežraného jsem dlouho neviděl a doufám, že dlouho neuvidím. Jediné, co mě na tom uklidňuje, že po najetí 5 tisíc km, by se to mělo začít lepšit.

Tak jak to jede teď, tak mi manželka s Fábii 1,2 47kW+cimbu ujede kdy si zamane. :feve:

a to je normální že to takhle chlastá? to muj pažik bere 6l/100 km, a to dostává záhul

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaky mas pomer cest po dalnici, meste a ostatnich silnicich?

mam taky 1.4 16V, najeto 59.000 km, dlouhodoba spotreba mezi 7,0 - 7,5, dolu to jde, ale to se uz vylozene loudam

takovou spotrebu mam prvnich 10km.....nevim cim to je /nebo spise vim/ ale me dela problem se dostat nad 7cku samozrejme myslim nevedomky....kdyz budu chtit tak budu jezdit i pres deset.....napr.dnes.....Kolin-Melnik-Usti-Praha-Kolin ve vsech mestech jesem neco pojezdil.. Samozrejme jsem vyuzival dalnice. Vecer prselo. Jelikoz ,jsem vsude mel nejake jednani tak jsem casove byl dost nasponovany. Nehledel jsem za kolik jedu a pri prijezdu do garaze jsem se tradicne podival kolik km jsem ujel a za kolik jsem jel. Celkem najeto 295 km za prumernou spotrebu 6.3l/100km......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takovou spotrebu mam prvnich 10km.....nevim cim to je /nebo spise vim/ ale me dela problem se dostat nad 7cku samozrejme myslim nevedomky....kdyz budu chtit tak budu jezdit i pres deset.....napr.dnes.....Kolin-Melnik-Usti-Praha-Kolin ve vsech mestech jesem neco pojezdil.. Samozrejme jsem vyuzival dalnice. Vecer prselo. Jelikoz ,jsem vsude mel nejake jednani tak jsem casove byl dost nasponovany. Nehledel jsem za kolik jedu a pri prijezdu do garaze jsem se tradicne podival kolik km jsem ujel a za kolik jsem jel. Celkem najeto 295 km za prumernou spotrebu 6.3l/100km......

To ses asi plynulej ridic. Jezdim kazdej den Litomerice-Praha a zpet. Kdyz se nekoukam za kolik jedu, tak rano tam je to 7,5 a zpatky tak 6,8. Jedu pres Slany, takze 45 km silnice druhe tridy, 25 km dalnice a 5 km po Praze. Problem je v tom, ze po te dalnici je nutne jet v levem pruhu tak 150-160, kdyz zpomalim, musim do pravyho a tam je dost nakladaku 90km/h a dost blbe se vraci zpatky. To mi tu spotrebu vzdycky zvedne.

Driv jsem to jezdil Octavii I v kombiku 1,9 TDI 66kW a subjektivne rychleji a za 6l/100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže první dojmy z Roomstera v porovnání s Ibizou 1,2 12V + chip sportmotor a vzduch. filtr KaN... Ibiza byla dost živá a měla naprosto přesné řazení a spotřeba 7,5 když se šetřila....

Roomster 1,4 TDi 59kW zatím bez chipu... spotřeba 5,0 a musím říci že první dojem byl že se mi zdálo že je to celkem líné.... byl jsem zvyklej na 1,9 ale po velicé krátké době jsem poznal co a jak a musím říct že už si to užívám.... nedá se to srovnat s ibizou motorově.... ale řazení mě trochu zklamalo....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.10.08 Jsem byl s přítelkyní objednat Fabii. Po dlouhém hledání toho správného motoru, po několika zkušebních jízdách, konečně padlo rozhodnutí. :kol-19:

Zkoušeli jsme 1,2HTP, 1,4 16V, 1,6, 1,4TDI 59Kw a 1,9TDI. S 1,2HTP jezdíme nyní, tak znám jak jede, v porovnání s 1,4 16V se nám oběma zdála 1,2 svižnější. 1,6 má dosti výkonu,ale ve vysokých otáčkách, tím je dána vyšší spotřeba. 1,4TDI znám od Táty z Roomstru, není to špatný motor, já bych si ho vybral, ale po usednutí do 1,9TDI moje drahá polovička nechtěla nic jiného. Fabia II 1,9TDI Elegance(černá) + ESP + Climatronic + mlhovky s Corner funkcí + el.zadní okénka + kola ATRIA 16“ suma sumárum katalogová cena 512tis, po slevách cca 400tis. Jen pro Info. Povinné ručení mezi 1,4 a 1,9 dělá v měsíční splátce cca 400Kč.

Editováno: , autor: Fan!s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že ten rozdíl, který já pociťuji mezi 1,2 a 1,4 16V je v tom, že 1,2 má maximální kroutící moment níže položený. 1,2HTP ve 3000ot/min a 1,416V ve 3800ot/min a rozdíl mezi nimi je jen 20Nm.

Editováno: , autor: Fan!s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No tak už jsem se rozhodl. Bude to 1.4 16V, protože jsem to počítal, a ta nafta se mi stejně nevyplatí. TDI je na pořizovací ceně o 65 tis dražší než benzín, a přitom kolik toho najedum a při průměrný ceně nafty 28 kč mi to vyšlo, že za 5 let bych na naftě ušetřil cca 10tis oproti benzínu. Takže zůstanu u toho benzínu. Jinak 25.11 se konečně dozvím, jestli bude auto či ne. Naděje umíra poslední, takže doufám, že už brzy objednáme autí, a vůbec nejlepší by to bylo, kdyby bylo pod stromeček... Ale i kdyby nebylo pod stromek, tak aby prostě bylo a vyšlo to...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...