Přejít na obsah

Nejdou otevřít dveře


houbos

Doporučené příspěvky

Při montáži kliky jsi pravděpodobně moc napnul lanko mezi źámkem a klikou.
To je naprosto pravda - lanko jsem dal úplně na doraz, aby byl krátký krok kliky. Děkuji moc za radu a omlouvám se, jestli jsem zde vytvořil u vás už dávno probrané téma. Hledal jsem, nenašel jsem. Tak SORY !!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tedy moc díky - hlavně PEPOVI 007, dnes jsem to během 5 minut opravil. Jinak bych řezal tapicírunk. Skutečně jsem to dělal poprvé a tak nějak logicky jsem chtěl dosáhnout co nekratšího pohybu kliky. Tak pro "tomina" : zatáhl jsem venkovní kliku k sobě - odkryje se plastové zakončení lanka - to jsem rýsovací jehlou vydloubl a ono vyskočilo - otevřel jsem dveře zevnitř (už jdou) - odebral jsem gumovou zátku na stěně dveří u kliky - povolil jsem torxem šroub (pod zátkou) zajišťující pevnou část venk. kliky - tuto jsem vyjmul a lanko vsadil úplně volně zhruba doprostřed drážky - poté jsem vše smontoval do původního stavu a nyní to maká jak má !!!!

Ještě jednou PÁNOVÉ DÍKY.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

mám ten samý problém,ale s tím,že už jesm zkoušel lanko povolit i napnout ale je to pořád stejný.Jde o to,že po každém zamknutí nejdou levé zadní dveře otevřít zevnitř ani z venku.Musím na dveře současně tlačit a tahat za kliku a po chvíli to povolí a otevřou se.Pak jdou otevírat v pohodě,než zase zamknu a tak pořad do kola.Poradí někdo co s tím.Mám centrál,ale nejde to ani kdyř ručně tahám kolík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ehm, já bych se přidal (taky jsem nic nenašel).

Mám to s tou obměnou, že jsem s dveřma a klikou nic nedělal ani nikdo další. Jednosuše centrál párkrát nezamkl a nakonec zamkl a už neodemkl. Ostatní dveře fachčej spolehlivě. Kolík jakoby někdy povyskočí - tak do půlky a pak zaleze. Když ho chytnu a chci vytáhnout, tak nahoře nedrží a dveře se nedaj otevřít žádným "legálním" způsobem.... Kontakty ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Decka mam par tydnu pred technickou a nejdou mi otevrit leve zadni dvere zevnitr ani zvenku. Cudlik je zamacknuty dole a kdyz zatahnu za kliku zevnitr jde nahoru,ale dvere se ani nehnou :( Nemate s tim nekdo zkusenost?

Nedělal jsi náhodou něco s vnější klikou? Pokud ano tak důvodem může být příliš napnutý bovden, kterým se otevírá Když potáhneš ven vnější kliku tak se podívej zboku je tam černá kostka Ta se dá vyloupnout malým šroubováčkem tím povolíš lanko a půjde otevřít zevnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedělal jsi náhodou něco s vnější klikou? Pokud ano tak důvodem může být příliš napnutý bovden, kterým se otevírá Když potáhneš ven vnější kliku tak se podívej zboku je tam černá kostka Ta se dá vyloupnout malým šroubováčkem tím povolíš lanko a půjde otevřít zevnitř.

S vnejsi klikou jsem nic nedelal, ale ted si vzpominam, ze jsem cca pred mesicem sundaval tapec a pritahoval jsem stahovacku, nbejak mi tam rachotilo. Mozna jsem neco udelal fakt s tim bovdenem, nevim...

Jinak dvere nejdou vubec otevrit ani zevnitr a ani z venci... :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega z práce si koupil taky OI a nešli mu otevřít PZ dveře ani z venku a ani zevnitř. Tak jsem mu to jel otevřít. špičatým šídlem jsem trochu z násilím vytáhl zevnitř kolíček a dveře otevřel. pak jesm sundal tapec a čuměl jak tele. Někomu se rozbila stahovačka tak ji tam ani nedal a okno pěkně uvázal provázkama aby nespadlo a napěchoval tam hadry. Z venku nebylo nic poznat. Vyděl bych to na to že odešla stahovačka přes kterou je propojený konektor i centrálem (stačí rozpojit konektor ze stahovačky a už to neotevřeš) nebo je špatný kontakt na konektoru.až to otevřeš tak to nejdřív zkus očistit jestli to není jen zoxidované.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S vnejsi klikou jsem nic nedelal, ale ted si vzpominam, ze jsem cca pred mesicem sundaval tapec a pritahoval jsem stahovacku, nbejak mi tam rachotilo. Mozna jsem neco udelal fakt s tim bovdenem, nevim...

Jinak dvere nejdou vubec otevrit ani zevnitr a ani z venci... :(

Samozřejmě, že nejdou otevřít zvenčí, ani zevnitř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolega z práce si koupil taky OI a nešli mu otevřít PZ dveře ani z venku a ani zevnitř. Tak jsem mu to jel otevřít. špičatým šídlem jsem trochu z násilím vytáhl zevnitř kolíček a dveře otevřel. pak jesm sundal tapec a čuměl jak tele. Někomu se rozbila stahovačka tak ji tam ani nedal a okno pěkně uvázal provázkama aby nespadlo a napěchoval tam hadry. Z venku nebylo nic poznat. Vyděl bych to na to že odešla stahovačka přes kterou je propojený konektor i centrálem (stačí rozpojit konektor ze stahovačky a už to neotevřeš) nebo je špatný kontakt na konektoru.až to otevřeš tak to nejdřív zkus očistit jestli to není jen zoxidované.

Stahovacka to nebude, normalne mi jde stahnout okno.Spis bych to videl na ten kontakt, ale v prve rade musim najit nejsetrnejsi zpusob ty dvere otevrit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a co chceš ještě slyšet víc než jsem ti napsal.

Tak se podívej otevři přední dveře a ve falcu je gumová průchodka co jde do zadních dveří - může tam být poškozená kabeláž.

Pokud by byla chyba někde v kabeláži dá se přivést přímo plus na některý PIN a tím odemčít. Naštudovat ve schematech

Vzpomínám si, že Vaša už sem na forum tento návod dával. Tak zkus pohledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten kolíček je to nejmíň co můžeš zničit píchni do něj něco špičatýho a pevnýho a vytáhni ho nahoru jinak to neotevřeš není to nic složitýho a nebo se pokus sklopit sedačky abys měl co nejvíc místa a zkus sundat tapec.Jestli tam je špatnej kontakt tak ani zapojováním plusu nic nezmůžeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...