Přejít na obsah

Registrace (přihlášení) vozidla


House

Doporučené příspěvky

Zdravim,mam koupene auto z bazaru na uver. Jak to bude s prihlasenim,kdyz mi nedal velkej TP,ten mi posle az to odhlasej? A co mam udelat pak?poradte,dik

pro prihlášení musíš počkat, až Ti pošlou velký TP.

musíš si udělat pojistku, zařídit evidenční kontrolu a zajít s velkým TP a malým techničákem na dopravku. Myslím, že to přihlášení bude stát 800 Kč..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro prihlášení musíš počkat, až Ti pošlou velký TP.

musíš si udělat pojistku, zařídit evidenční kontrolu a zajít s velkým TP a malým techničákem na dopravku. Myslím, že to přihlášení bude stát 800 Kč..

No me musej poslat velkej i malej technicak ne? :) kdyz nemam ani jeden :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No me musej poslat velkej i malej technicak ne? :) kdyz nemam ani jeden :)

no tak pokud nemáš ani jeden, tak samozřejmě Ti musí poslat oba :p . malej budeš mít nastřihlej (tím značí zřejmě odhlášení) a ve velkém TP budeš mít uvedeno Tvé jméno, že to bylo na Tebe odhlášený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro prihlášení musíš počkat, až Ti pošlou velký TP.

musíš si udělat pojistku, zařídit evidenční kontrolu a zajít s velkým TP a malým techničákem na dopravku. Myslím, že to přihlášení bude stát 800 Kč..

Přesně tak bez velkého a malého TP, povinného ručení a evidenční kontroly ti auto nepřihlásí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Jestli se nic nezměnilo oproti roku 2011, tak je to v pořádku - je to běžný postup. Kupoval jsem Octavii, taktéž v Škoda Plus, kde byla odhlášena na dealera škodovek, já ji jen přihlásil na sebe. Co se vyplňovalo v přihlašovacím formuláři si už bohužel nepamatuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jen doložíš kupní smlouvu, kterou máš s tím, na koho je auto odhlášeno - autobazar. 

Kdo se vyplňuje do kolonek si už bohužel nepamatuji, ale v nejhorším se můžeš zeptat u přepážky... Každopádně jsem tam něco vyplnil a paní vypadala spokojeně, takže to asi půjde nějak logicky odvodit. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Navíc na pobočce kde jsem to přihlašoval (Praha Stodůlky) mají na nástěnce vyplněné vzory formulářů. Tak snad i jinde to budou mít také.

Jo a ještě jedna drobnost - musel jsem mít Evidenční prohlídku na své jméno + samozřejmě uzavřené nové povinné ručení.

Editováno: , autor: Pawouk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně, evidenčka a pojištění.

Začínám si ale vzpomínat na detaily a mám pocit, že původní majitel byl původní majitel dle TP - ne ten, na koho bylo převedeno (to je vlastně logické). To, že je to vše v pořádku jsem dokázal tou kupní smlouvu, která byla psaná tím, na koho bylo auto odhlášeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasný, tyhle všechny dokumenty mám, jen mi šlo o to, co podle tohoto formuláře: http://www.registracevozidel.com/download/prihlaska_k_registraci_vozidla.pdf . Konkrétně koho vypsat do A, B C. Já jsem nový majitel, ve velkém TP je uveden vlastník Škoda Auto, a.s., a vozidlo následně převedeno-odhlášeno na  Autosalon Klokočka centrum, a.s.,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš tam původního majitele - tedy Škoda Auto. Na Klokočku je to jen odhlášeno, ale dokud to na sebe nepřihlásil, tak není majitel...

Vyplníš jen část A, protože budeš vlastník a pak část C a to bude Škoda Auto. Paní u přepážky ukážeš i kupní smlouvu a mělo by to být vše v pořádku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Neni tu někde taky vlákno o odhlášení auta?

 

Nestalo se mi to, ale co kdyby.

 

Dejme tomu, že mi někdo přistane na autě na zadku a poboří mi ho tak, že se mi to nevyplatí opravovat. Jenže zbytek auta včetně zadních dveří je zdravej.

 

Ale chtěl bych ho odhlásit (vrátit značky, zrušit pojistku) a  rozprodat si ho sám za sebe na náhradní díly. Pak až třeba odvest do štoru jen holou kastli.

 

Mi totiž příde, že vrakáče to skoupí za pár švestek a pak rozprodáváním auta po kouskách na tom vyvaří mnohem víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 let později...

Zdravím Vás, píšu s úplně trefeným dotazem.

 

Pánovi jsem v červnu prodával Superba I. Ten si kupní smlouvu napsal na s.r.očko, a nyní samozřejmě bojuji s tím, že auto nechce ani po dvou měsících přepsat. Udělal jsem pravděpodobně všechny chyby, co jsem mohl, je to můj první prodej auta.

 

Proto se ale ptám, jaké jsou nyní mé možnosti? Děda stihl udělat již dvě pokuty, sčítající se na 1600 Kč. Ty jsem zaplatil, aby to nespadlo do správního řízení a nyní se s ním snažím spojit. Samozřejmě dělá, že mě v telefonu neslyší a SMS neodpovídá. Je možnost auto dát např. do depozitu? Nechat vystavit nové SPZ s tím, že staré jsou kradené a duplikatní doklady, a auto tam strčit? Pojištění jsem již taky zrušil.

 

Vím, že mi hrozí pokuta až 50.000 Kč, ale rád bych tohle možná i předal na policii. Pokud mátě nějaké rady, budu vděčný.

 

David

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...