Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

Zkoušel jste někdo tuhle funkci - Launch-control? Je to jen pro DSG převodovku.... dobré na sprinty :kol-47:

 

tak dnes jsem 2 x zkoušel a fakt mazec... je to úplně jiný rozjezd a hlavně o dost rychlejší (nehrabe to tolik). Zkusím natočit zrychlení na stopkách na maxi-dotu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super :kol-47: , je zajímavé, že to hrabe méně, jak píšeš, když je vlastně vypnuté ASR....  takže je otázka co ta elektronika dělá, protože máš plyn na podlaze.....

 

Jde to do otáček na volnoběh? Když máš jednu nohu na brzdě a druhou na plynu a oba pedály na podlaze? 

 

Čas bude lepší, minimálně o přehmat nohy brzda-plyn.... :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super :kol-47: , je zajímavé, že to hrabe méně, jak píšeš, když je vlastně vypnuté ASR....  takže je otázka co ta elektronika dělá, protože máš plyn na podlaze.....

 

Jde to do otáček na volnoběh? Když máš jednu nohu na brzdě a druhou na plynu a oba pedály na podlaze? 

 

Čas bude lepší, minimálně o přehmat nohy brzda-plyn.... :kol-28:

 

kdepak, otáčky jsou pořád max. kolem těch 2,5 tis... více ani ťuk...ale když pustíš brzdu, tak to trochu hrábne ale pak už je to jiné, elektronika to kontroluje aby zbytečně nehrabalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

video už tam není...o co šlo???

 

Nojo máš pravdu, je to fuč... :kol-32:

 

Bylo tam srovnání zrychlení OIII RS TSI a Passatu 3.6 .... a RSa to o dost vyhrála... tak do 160km/h to bylo cca podobný (asi spíš lepší pro Passat), ale pak už RS získávala navrch...při dosažení hranice 250km/h bylo na tachometru Passatu jen cca 233km/h.... zřejmě rozdíl ve váze a hlavně kratší rychlostní stupně 4,5,6 u OIII.

 

Kvalitu a "věrohodnost" tohoto srovnání těžko posoudit, ale výsledek mě dost překvapil.... vzhledem k tomu, že Superb 3.6 má ještě o něco nižší výkon, tak asi OIII RS bude opravdu nejrychlejší škodovka všech dob.... :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všude se uvádí jen zrychlení 0-100km/h .... a přitom rozdíl může být znát až ve vyšších rychlostech... už pak totiž vstupují do hry další parametry auta....

 

Ještě tady je jedno video, tak dávám odkaz, než zmizí.... :kol-47:

 

http://www.youtube.com/watch?v=n3Kjw-MhA5s

 

Hodně zajímavé ja srovnání OIII RS a AUDI A7 - 3.0 TDI Biturbo....  zase váha... :kol-28:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hlavně tyhle 3.6 motory nedostahují svých hodnot(jestli vykon měří přímo na hřídeli, netuším), superb/pašík sebou vozí haldex a ovšem větší hmotnost a trošku jiná třída než oktavie RS....

 

tady grafy z kvalitní brzdy Maha..

http://www.supersprint.com/en/IT/prod-p-332-11825-8-vw_passat_3c_sedan__variant_4_motion_r36_300hp__11_E28093E280BA.aspx

http://www.supersprint.com/en/IT/prod-p-332-10443-8-vw_passat_3c_sedan__variant_4_motion_r36_300_hp__09_E28093E280BA__11.aspx

Editováno: , autor: kokta7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No na haldex jsem zapoměl... to je další v tomto případě výhoda pro RS ....  takže s tvrzením, že OIII RS je nejrychlejší škodovka - se dá souhlasit... i když má v papírech napsáno horší číslo pro zrychlení 0-100km/h než Sup 3.6...

 

Teda ne že bych měl potřebu omlouvat tvrzení maketingového odělení ŠA.... :kol-48:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo máš pravdu, je to fuč... :kol-32:

 

Bylo tam srovnání zrychlení OIII RS TSI a Passatu 3.6 .... a RSa to o dost vyhrála... tak do 160km/h to bylo cca podobný (asi spíš lepší pro Passat), ale pak už RS získávala navrch...při dosažení hranice 250km/h bylo na tachometru Passatu jen cca 233km/h.... zřejmě rozdíl ve váze a hlavně kratší rychlostní stupně 4,5,6 u OIII.

 

Kvalitu a "věrohodnost" tohoto srovnání těžko posoudit, ale výsledek mě dost překvapil.... vzhledem k tomu, že Superb 3.6 má ještě o něco nižší výkon, tak asi OIII RS bude opravdu nejrychlejší škodovka všech dob.... :kol-28:

 

no tipl bych že ti, co vybírají rychlá vozidla pro dálniční Policii v Anglii, Maďarsku, Rakousku, Moldávii, Portugalsku, Slovinsku, Chorvatsku, i ve Francii a Řecku (a nejspíš i někde jinde - jen jsem narychlo zavzpomínal a hledal na Google) nejsou až tak hloupí a vědí proč to dělají, že je rozumnější lehčí rychlé výkonné auto v podobě Octavie RS (VRS) než velké těžké auto, byť s pohonem 4x4 ...

 

Policejní O III RS jsem viděl osobně v Maďarsku a Slovinsku

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Policejní O III RS jsem viděl osobně v Maďarsku a Slovinsku

 

Jo Slovinci mají škodovky, ale že už tam dorazila i OIII RS jsem nevěděl...    No kdyby se proto rozhodli u nás, tak bychom jako daňový poplatnící ještě ušetřili...a to jak na pořizovací ceně, tak na provozních nákladech (spotřeba atd.)... :kol-47:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

viděl jsem jednu Policejní bílou RS - v září 2013 - vyjeli jsme z Karawanken tunelu, stála hned za tunelem, dívám se kdo tam tak blbě stojí s RS, a za chvíli nás předjížděla alespoň 160 km/h a po cca 3 km stála na sjezdu a měla tam odchycenou rakouskou Xpětku...

 

druhou jsem viděl v modré race jak měla odchycené auto na parkovišti Radovljica v týdnu před Vánocema...

 

V Maďarsku stála RS v policejních barvách (Rendőrség) hned na bývalém hraničním přechodu Rajka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všude se uvádí jen zrychlení 0-100km/h .... a přitom rozdíl může být znát až ve vyšších rychlostech... už pak totiž vstupují do hry další parametry auta....

 

Ještě tady je jedno video, tak dávám odkaz, než zmizí.... :kol-47:

 

http://www.youtube.com/watch?v=n3Kjw-MhA5s

 

Hodně zajímavé ja srovnání OIII RS a AUDI A7 - 3.0 TDI Biturbo....  zase váha... :kol-28:

To video je úplne nereálne - preberalo sa to už viac krát - jedno z videi možo všetky sú stiahnuté z autofóra . 

Napriek tomu že sa mi RS páči - trošku súdnosti - reálne keby bolo auto vedľa auta by si RS proti polke aut ktoré tam " testujú " ani neškrtla. Zrýchlenie čo i len do sebamenšieho klesania može vyzerať na videu super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až dnes jsme v reálu viděl šedou steel na RSku a dobrý, moc dobrý!;) Kdybych ji viděl dřív a chtěl benzín, byl by to vítěz.

 

Co mi pořád nejde na rozum, jak může počítač ukazovat spotřebu nafty při 150kmh mezi 5,5 - 6 litry. Ta spotřeba vzhledem k výkonu je nepochopitelná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

http://auto.sme.sk/c/7107446/test-vieme-ako-jazdi-najrychlejsia-naftova-skoda-octavia-rs.html#ixzz2tlUnIP00

 

Je to drobnosť, ale nepoteší. Krytky ostrekovačov nezapadli späť po tlakovom umytí predných reflektorov.

:kol-147:

 

Mám pocit, s odkazem na recenzenta stěžujícího si na nevhodně umístěná ultrazvuková čidla alarmu, že ten alarm tam má dodělávaný. Já ho mám z výroby a čidlo takhle na palubce nemám. Máte stejný názor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...