Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Dle meho nazoru je to normalni - nektere motory proste nejakou spotrebu oleje maji - driv se uvadelo, ze normalni je az 1 litr na 1000km (!), dnes spise 0,5 litru na 1000km.

Co uvadi LaudaRS je kolem 0,1 l/1000km, v tom nevidim problem. A to netusime, v jakem rezimu jezdi a jak tomu dava ci nedava zabrat...

 

Napriklad HTP ve Fabii nebere prakticky nic (sam jsem mel, v rodine jsou jeste 2), TDi PD bral kolem 1 l/10 tkm, TDi CR minule generace (v OII a Rapidu) nebral prakticky nic a soucasne 1.6 TDi CR EA288 papka kolem 1l /10tkm (vse osobni zkusenost). Vse s velkou rezervou v norme.

 

BTW: Do me soucasne 1.4 TSi EA211 jsem jeste nedoleval (aktualne najeto bezmala 14tkm), nicmene hladina se blizi spodni rysce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vím, že to sem nepatří, ale 1. eresa (2008 BWA motor, cca 49.000 km jsem dolíval docela dost a všichni tvrdili, že to je u tohoto motoru normální (odhaduji tak 1 l na 7-8.000 km), druhá eresa (2010, CCZ motor, najeto nyní 28.000 km cca, ale provoz z 95% město krátké trasy do 10 km) nikdy jsem nedolil ani deci-zato jsem jednorázově musel dolít najednou z ničeho nic chladící kapalinu asi před 10.000 km a pak to už drželo. Tohle je docela nový motor a myslím, že není dostatek "testerů"-ale že by to byla nějaká nadměrná spotřeba , to si nemyslím..... Docela by mne zajímalo, jaké problémy s tím máš, protože chci Scouta, pokud tam tenhle motor budou dávat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A mate nekdo takovou zkusenost s novym RS? Ja mam totiz porad nejaky problem s tim mym...

 

já mám 23.360 km a také jsem už doléval 2 litry!!!

 

takže to bude asi normál u toho, kdo na TDI u RS šlape, což já dělám a předpokládám vzhledem k tomu, kolik máš najeto a co jsi psal že ty také...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim pánové.

 

Jsem tady nový a mám v plánu pořídit Octavii III RS, tak by mě zajímaly vaše názory, tipy a zkušenosti

 

1. Co podle vás za motorizaci? TSI nebo TDI? (roční nájezd je okolo 30 000 km)

2. Kožené sedačky, ano nebo ne? Váham...

3. Přečetl jsem nějaké informace a zajímalo by mě, co vše lze dokodovat později? (př. mlhovky s funkcí CORNER, musím si je objednat u ŠA nebo lze dokodovat později?)

 

4. Jaké by jste doporučili kola? 18´´ nebo 19´´ (19´´ mají hodně nízkej profil) má někdo zkušenost?

5. Co barva? líbí se mi Bílá MOON, Šedá STEEL nebo ČERNÁ.

6. Jak je to ve ŠA s nějakou slevičkou ;-), máte někdo nějaké informace?

7. A nemohu se rozhodnout zda pořídit Canton či ne?

8. Jaké má podle vás OIII RS chyby a nedostatky, př. co začalo zlobit po zajetí auta?

 

Moje představa:http://cc-cloud.skoda-auto.com/cze/cze/cs-cz/5E3/68714#!cc-instance=CZE&cc-salesprogram=CZE&cc-culture=cs-cz&cc-model=5E3&cc-carline=68714&cc-equipment=&cc-motor=100249&cc-color=2Y2Y&cc-interior=LH&cc-packages=GPJCPJC%2CGPNEPNE%2CGPT3PT3%2CGRA3RA3%2CGWCHWCH%2CMEPH7X2%2CMTWU1SL&cc-view=step7&cc-configurationId=52959356&cc-viewstate={%22lastConfigurationHash%22%3A%226_S5_LH_2Y2Y_GPJCPJC%2CGPNEPNE%2CGPT3PT3%2CGRA3RA3%2CGWCHWCH%2CMEPH7X2%2CMTWU1SL%22%2C%22packageItem%22%3Afalse%2C%22conflictSolutions%22%3A[]%2C%22selectedPresentation-step6%22%3A%22interior%22%2C%22packagesScrollPosition%22%3Anull%2C%22selectedScene%22%3A%22Back%22%2C%22finishDisplay%22%3A%22show%22%2C%22selectedPresentation-step7%22%3A%22exterior%22}

 

Co ještě by jste mi doporučily, abych si nakonfiguroval?

 

Omlouvám se jestli jsem zde něco přehlédl a ptám se na to znovu.

Budu moc rád za každou radu, tip a vaši zkušenost.

Doufám že mi poradíte. Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci být nějaký, za co by mě zase někdo napadal, ale pro pročtení fóra je na všech 8 bodů možno najít v patřičných vláknech odpovědi... o tom je fórum, najít si ty informace a v daných vláknech se případně doptat na podrobnosti či upřesnění, které tam nenajdeš...

 

jinak ke tvé konfiguraci - záleží jak moc tě limituje cena, ale:

 

-co prodloužená záruka, o té neuvažuješ?

- možná i "CREW PROTECT ASSISTANT" a boční airbagy vpředu a vzadu - auto minimálně vypadá na zadních sedadlech dospěleji, místo plastu vedle sedadla je tam kožený airbag

- zvážil bych buď "INTELLIGENT LIGHT ASSISTANT" - automatické přepínání dálkových a potkávacích světel nebo "LANE ASSISTANT" - systém pro udržování vozu v jízdním pruhu vč. varování před nechtěným opuštěním jízdního pruhu - jde pak dokódovat čtení značek když už máš Columbuse

- podobně za 300,- Kč - Osvětlení prostoru pro nohy vpředu a vzadu

- co DAB - digitální radiopříjem? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..koukám že jsem toho pročetl málo, budu se snažit polepšit :kol-28:

asistenty co jsi vypsal bych asi oželel.

zajímavě vypadá ta prodloužená záruka, je otázka, jestli se to vyplatí, co myslíš?

- osvětlení prostoru pro nohy nevyžaduju

-DAB? Jak to funguje? četl jsem o tom vlákno, ale přijde mi že pro ČR to zatim nemá moc výzhnam, možná pro větší města...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...