Přejít na obsah

Octavia III RS / RS 230 / RS 245 / RS 4x4


PTiCA

Doporučené příspěvky

záruka se určitě vyplatí, stačí si tu přečíst kdo má jaké problémy a nebo ty potencionální vyplývající z toho, že je to nový model, nové motory atp.

 

tady máš pokrytí, není to až tak marné a auto nekupuješ přeci na chvilku, ještě nedávno si lidi říkali, na co TV s DVB-T? na co Full HD a ejhle najednou byla digitalizace a kupovali nové TV nebi setupboxy a to už se nyní mluví vážně o 4K - hlavně DAB funguje tak, že když máš Columbuse a Canton, je to jiný kafe než FM a jedeš rádia v CD kvalitě...

 

- jinak lane assistent je silně návyková a velmi příjemná věc... jel jsem teď v autě bez něj a byl jsem nervózní.... podobně i čtení dopravních značek...

 

jak jsem psal, nevím kolik do toho chceš dát, ale je plno možností, třeba střecha je mazec, auto vypadá o 100 % líp, mrkni do vlákna White Devil Octavia III RS TDI nebo nezávislé topení je pecka, nejenže v zimě topí, ale v létě i větrá auto, aby když jdeš nakupovat ses nevrátil do interiéru vyhřátého sluníčkem na 60 st. C

Editováno: , autor: Hravec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu záruku ještě promyslim. Jak dloho to asi tak budou ty problemy vychytávat? Můj odhad je tak 2 roky..

Když čtu jina vlákna tak jsou problemy s ostřikovači světel, mlžní xenonu a vrzáni v palubni desce nebo v přihrádce před spoluezdcem.

Jak píšeš auto bych nekupoval na chvilku. DAB zvážim.

- s lane assistent, nemám žádnou zkušenost a myslim že se bez to obejdu.

Jinak ta bílá se střešnim oknem vypadá parádně. To zaslouží pochvalu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pepuldik:zaleží jak moc jsi omezený rozpočtem.

Dám tedy svůj názor:

ad1)záleží co preferuješ, jestli benzín nebo naftu,co se výkonu týká, nezklame tě ani jedno si myslím. S takovým nájezdem už se samozřejmě dá preferovat nafta.Všeobecná rada-obě verze projeď a uvidíš.

Ad2)Dost se tu napsalo o problémech s koženými sedačkami,jestli už to mají vychytané, to nevím.Já sám za sebe bych kůži v autě nechtěl.

Ad3) Dokódování-na tohle si tady pořádně prostuduj příslušné vlákno, páč těch věcí co se dá dokodovat je fakt hodně, tak proč zbytečně platit.Je tu na to dost šikovných a ochotných borců.

Ad4) Kola dělají auto.RS na pěkných 19" je určitě kundolap jak blázen,otázka je ovšem co komfort.Já mám jen 17" a nemám multilink, tak si ani nedokážu představit, že bych měl ještě větší kola, Okta mi přijde docela tvrda, ale ja nemám RS.

Ad5) Barva, tak tady se snad muzu vyjádřit bez omylu.Já osobně,i kvůli tomu, že jsem chtěl bílou barvu,jsem si jel pro auto přes půl republiky.Kdybych tedy já měl tu možnost sestavit si RS podle sebe volil bych buď bílou nebo šedou Steel, obé v kombinaci s tím černým paketem, prosklenou střechou a černýma kolama (tuším Extreme).Nějakou modrou,zelenou či červenou neoslniš;-)

Ad6) Sleva se urcite dává,na to si opět projeď vlákna. Tak 10% by určitě mělo být.

Ad7) S tím ti neporadím,slyšel jsem to u Hravce, ale na prdel jsem z toho nesedl.To musíš taky nejlíp porovnat sám.

Ad8)Projdi vlákna,já RS nemám, tak těžko něco zmiňovat.

Nějaké ty lane asistenty a podobné hovadiny bych ja do auta tedy nebral.

Možná bych uvažoval ještě o DSG, ale to je taky o vyzkoušení.

Hop, domluvil jsem;-)

Editováno: , autor: Sanek81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když to shrnu,

 

taky jak říkal kolega výše, pokud jsi limitovanej cenou tak bych ty lane asistenty apod oželel. Ja sám jsem teďka objednával RS a beru 2,0 TSI, jelikož celý život mám benzín a zatím to nehodlám měnit :-) Předchozí auto bylo 1,8 TSI s DSG a DSG bude i v RS. Manuál pro mě není. Né, že by mě nebavil, ale bude to moje jediné auto, takže spíše chci komfort a na občasné blbnutí stačí padla pod volantem :)

 

Audio jsem si objednal CANTON + BOLERO . Po přečtení diskusi tady na foru jsem se rozhodl si ho nechat ještě přidat do konfigurace.

 

Co se ceny týka, tak taky záleží jestli to kupuješ jako soukromá osoba a nebo podnikatel. Slevu 6-7% dostaneš vesměs vždy. Pokud to vemeš na IČO tak není problem 10% a více. Ale třebas ve tvém okolí bude prodejce který ti nabídne i na soukromou osobu dost dobrou slevičku.

 

Kola mám na RS taky nakonec 17", uvažoval jsem o 18" ale prostě mě přijde , že na české cesty to není ono a 19" jsem úplně zámitl :-)

 

barvu beru bílou candy. Když počteš diskuse na foru, zjistíš, že jakou máš barvu je to vcelku jedno. Obyč i metalíza jsou da se říct stejné kvality.

 

 

 

Jinak prodlouženou záruku bych bral automaticky jako základ. Pokud jsi fin. omezený, tak radší prodlouženou záruku na úkor něčeho jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě už přijde, že lidem vyhovuje, že je bílá bez příplatku a že je zrovna módní. Přitom je to nejhorší barva na údržbu ze všech, za ní je ještě černá (ta už vyšla z módy). Mohu posoudit, bílé auto jsem měl.

 

Nevím no, bílé jsem měl taky a nepřišlo mě to hrozné, je pravda, že auto mám jako spotřební zboží a ne abych to každý den leštil, Takže mytí jednou za 2 měsíce a pokud to bylo už moc schlystané, tak jenom projet myčkou na oplach a dobré.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sanek: diky za tipy a rady

Pristi tyden bych se mel svést v TDI manual, tak jsem zvedavej.

Jinak ty 19" vypadaji nadherne (viděno jen na fotkách). Docela by me zajimal názor někoho kdo už je má.. Jaky je s tim svezení na českých silnicích?

- různé asistenty promyslim, ale spíš budu chtít prodlouženou záruku.

... Info z ŠA servisu k filtru pevných částic, co zlobil u starších Octavek. "Prý" by u O III RS TDI mělo vše fungovat a regenerovat se bez problému...podle mě se uvidi až časem:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na bílé oceňuji, že nejsou vidět různé drobné škrábanečky a oděrky. Na to jsou tmavé barvy strašné. Rychlá wapka jednou za dva týdny stačí. Bohužel kartáče myčky si s tvary OIII moc nerozumí. Kolem RZ špinavé zadní nárazník ze spodku za koly taky i po myčce (Shell jinde jsem nebyl)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každému se líbí něco jiného a mě se rozhodně líbí bílá(ne na každém autě, ale na O3 určítě) a nevybral jsem si ji, že je zdarma,kupoval jsem předváděčku.V údržbě problém rozhodně nevidím, černa je o 100% horší.

Jo ty kola jsou krasné, škoda, že nejsou i v17"

K tomu dotazu na ŠA ohledně DPF, snad bys nečekal, že by ti řekli,kdyby s tim meli problémy.

Schválně ses měl zeptat na evidentne špatné kožené sedačky, by me zajímalo co by odpověděli:-)

Editováno: , autor: Sanek81
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu záruku ještě promyslim. Jak dloho to asi tak budou ty problemy vychytávat? Můj odhad je tak 2 roky..

Když čtu jina vlákna tak jsou problemy s ostřikovači světel, mlžní xenonu a vrzáni v palubni desce nebo v přihrádce před spoluezdcem.

Jak píšeš auto bych nekupoval na chvilku. DAB zvážim.

- s lane assistent, nemám žádnou zkušenost a myslim že se bez to obejdu.

Jinak ta bílá se střešnim oknem vypadá parádně. To zaslouží pochvalu.

Ten "INTELLIGENT LIGHT ASSISTANT" - automatické přepínání dálkových a potkávacích světel si tam určitě dej, já ho mám a je to bomba - za čas bys toho litoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už při pomyšlení, že si nemůžu rozsvítit dálky kdy já chci mě uvádí v šílenství....opravdu to znamená, že když proti jede auto, tak to hned ztlumí světla? No to by mi jaksi nevyhovovalo, pač někdy potřebuju osvítit mizernou vozovku i když je auto proti, třebas jen na chvíli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...